reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Hej! Dopiero nadrobiłam! Witam wszystkie nowe Panie!
Ja również od kilku dni męczę się dużo szybciej i jest mi strasznie niedobrze ! Okropne uczucie ! W poprzedniej ciąży tak nie miałam , no i kilka zawrotów ... czekam z niecierpliwością na wtorkową wizytę.
Jeżeli chodzi o tycie w ciąży to chyba wypadam najgorzej... przytyłam 33kg- to była jakas masakra!!! Zaczęłam z wagą 52 kg. Ale nie byłam w stanie myśleć o niczym innym tylko o jedzeniu!! Mam nadzieje ze w tej ciąży przytyje góra 20kg;)
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i miłego wieczoru!
 
reklama
Uwidoczniły mi się na całym ciele żyły. Szczególnie na piersiach. Pojawiają się a potem znikają. Też tak macie? Czy to normalne?
 
Hej! Dopiero nadrobiłam! Witam wszystkie nowe Panie!
Ja również od kilku dni męczę się dużo szybciej i jest mi strasznie niedobrze ! Okropne uczucie ! W poprzedniej ciąży tak nie miałam , no i kilka zawrotów ... czekam z niecierpliwością na wtorkową wizytę.
Jeżeli chodzi o tycie w ciąży to chyba wypadam najgorzej... przytyłam 33kg- to była jakas masakra!!! Zaczęłam z wagą 52 kg. Ale nie byłam w stanie myśleć o niczym innym tylko o jedzeniu!! Mam nadzieje ze w tej ciąży przytyje góra 20kg;)
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i miłego wieczoru!
Ja startuje z wagi 58 kg ,zawsze ważyłam 50 ale lockdown zostawił dodatkowe kg 😊😊w życiu tyle nie ważyłam jestem ciekawa z jaką waga skończę 🤣🤣🤣
 
Uwidoczniły mi się na całym ciele żyły. Szczególnie na piersiach. Pojawiają się a potem znikają. Też tak macie? Czy to normalne?
Tak, u mnie też widoczne żyły.
Nie mam specjalnych objawów. Bolą mnie piersi, raz mocniej, raz słabiej i pobolewa brzuch. Szybciej się męczę. Czasem popadam w lęk, że może coś jest nie tak, chyba dopiero, jak zobaczę serce, to się uspokoję.
 
reklama
Może mi poradzicie. Mam spory ploblem z kręgosłupem, jestem po jednej operacji z kwalifikacją do kolejnej (mocny ucisk przepukliny na rdzeń). Przed ciążą jakiś czas nie brałam mocnych leków przeciwbólowych ale ćwiczyłam praktycznie codziennie wzmacniając mięśnie brzucha i pleców. Przestałam cwiczyc przez 2tyg i wrócił ból, z którym ledwo wytrzymuję a boję się, że będzie coraz gorzej. Nie wiecie czy we wczesnej ciąży można wykonywać jakieś ćwiczenia wzmacniajace?
Moim zdaniem ruch jest wskazany w ciąży ale musi być pozwolenie od lekarza i ogólny Twoj dobry stan. Ćwiczeń pełno jest na necie lub jeśli nie chcesz sama na pewno dobry fizjoterpeuta podpowie. Ja sama przed ciąża trochę ćwiczyłam i teraz nie zamierzam z tego rezygnować tylko wiadomo zmieniłam je na bardziej „lajtowe”
 
Do góry