reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

Weźcie bo mnie przestraszyłyście :D W piątek mam wizytę co prawda do tej pory to mnie raczej zachęcała do aktywności fizycznej i nie widziała, żadnych przeciwskazań ale ja za 1,5 tygodnia zaczynam Tourne po Tatrach, Pieninach i Beskidzie i jakbym nie mogła tam chodzić to bym się chyba zapłakała.


Życzę Wam wszystkim zielonego światła do spacerów :))
A mnie to by chyba nikt nie zmusił żebym poszła 😂
 
reklama
Hej dziewczyny!

Jeszcze nie zdążyłam nadrobić porannych zaległości, aktualnie czytam str. 2016 ale ponieważ muszę nieco ogarnąć dom, napiszę teraz o moich wynikach testu PAPPA, które dostałam dzisiaj.
T21: podstawowe 1:56 , skorygowane 1:61
T18: podstawowe 1:132, skorygowane 1:2634
T13: podstawowe 1:416, skorygowane 1:8317

Oczywiście skierowanie do genetyka i zalecana amniopunkcja.

Szczerze? Nie wiem co zrobię bo wbrew wszystkiemu uzyskane wyniki uważam za dobre. Dlaczego?
Znalazłam poradnik badań prenatalnych w necie i porównałam moje wyniki stężenia białka PAPPA i hormonu beta hCG i:
wyniki, które mogą wskazywać na podwyższone ryzyko trisomii 21 to:
obniżone stężenie białka PAPPA poniżej 0,5 MoM - u mnie 0,757 MoM
podwyższony hormon beta hCG powyżej 2,52 MOM - u mnie 1,637 MoM
podwyższony wskaźnik przezierności - u mnie w normie 2,1 mm

A poza tym, czuje że wszystko jest w porządku - nie wiem skąd ale po prostu tak czuję.
Już za 6 dni wizyta, zobaczymy co na to moja pani dr. Bez skierowania do genetyka się nie obędzie a potem? Zobaczymy :)

Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny wizytujące dzisiaj :*
 
Hej dziewczyny!

Jeszcze nie zdążyłam nadrobić porannych zaległości, aktualnie czytam str. 2016 ale ponieważ muszę nieco ogarnąć dom, napiszę teraz o moich wynikach testu PAPPA, które dostałam dzisiaj.
T21: podstawowe 1:56 , skorygowane 1:61
T18: podstawowe 1:132, skorygowane 1:2634
T13: podstawowe 1:416, skorygowane 1:8317

Oczywiście skierowanie do genetyka i zalecana amniopunkcja.

Szczerze? Nie wiem co zrobię bo wbrew wszystkiemu uzyskane wyniki uważam za dobre. Dlaczego?
Znalazłam poradnik badań prenatalnych w necie i porównałam moje wyniki stężenia białka PAPPA i hormonu beta hCG i:
wyniki, które mogą wskazywać na podwyższone ryzyko trisomii 21 to:
obniżone stężenie białka PAPPA poniżej 0,5 MoM - u mnie 0,757 MoM
podwyższony hormon beta hCG powyżej 2,52 MOM - u mnie 1,637 MoM
podwyższony wskaźnik przezierności - u mnie w normie 2,1 mm

A poza tym, czuje że wszystko jest w porządku - nie wiem skąd ale po prostu tak czuję.
Już za 6 dni wizyta, zobaczymy co na to moja pani dr. Bez skierowania do genetyka się nie obędzie a potem? Zobaczymy :)

Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny wizytujące dzisiaj :*
No wiadomo to jest tylko prawdopodobieństwo, zreszta na pewno zawyża Ci tez wiek. Porozmawiasz z lekarzem, z genetykiem i zobaczysz czy i jakie kroki podejmiesz ;)
 
Ale ze mnie się zrobiła słaba pipka 😂
Byłam na bieżni i maszerowałam przez godzinkę pod górkę. Jestem elegancko spocona.

ale nic nie boli, nie szalałam z tętnem tylko zmniejszałam prędkość/nachylenie ;)

I założyłam skarbonkę na treningi personalne jak już będę mogła po połogu ;) dziecie będzie szło do tatusia do roboty a matka na siłownie xD
 
Poczekaj do rozmowy z lekarzem. Normy w ciąży są zupełnie inne niż bez ciąży, poza tym anty-TPO zależy od bardzo wielu czynników więc myślę, że kluczowa będzie interpretacja lekarza. Ale nie martwiłabym się na zapas bo jeżeli coś to pewnie Hashimoto a skoro już wchodzisz w 2 trymestr to Twoja tarczyca już nie powinna dziecku zagrażać ;)
W takim razie czekam. Dzi3luje dziewczyny.

A mam takie pytanie wyniki z krwi na prenetalnych mowia do dwuch tygodni zadzwonia jesli cos wyjdzie dzis jeat 8 dzien i moe dzwonia czyli moze wszysyko jest ok
 
Dokładnie tak jak napisały dziewczyny, zaczekaj do konsultacji z lekarzem. Ja na ostatniej wizycie miałam 3,4, gdzie norma jest do 2,5 wg ostatnich publikacji - zrobiłam znowu badanie, spadło do 2,1, zadowolona pokazuje wynik lekarzowi, a on na to, że to że coś jest nie tak, skoro tak mi wynik zleciał. Teraz czekam na kolejne badanie, zeby to sprawdzić.
Dziekuje czekam na wizyte
 
Ale ze mnie się zrobiła słaba pipka 😂
Byłam na bieżni i maszerowałam przez godzinkę pod górkę. Jestem elegancko spocona.

ale nic nie boli, nie szalałam z tętnem tylko zmniejszałam prędkość/nachylenie ;)

I założyłam skarbonkę na treningi personalne jak już będę mogła po połogu ;) dziecie będzie szło do tatusia do roboty a matka na siłownie xD
F
 
Mój mąż w niedzielę schodził w nocy po schodach i nie włączył światła, teraz leży z krwiakiem w szpitalu więc nigdy nie wiemy co i gdzie na nas czeka...
O matko...zdrowia dla męża!!! Bedzie dobrze. Ja tez pamietam spadlam ze schodow bo swiatla nie wlaczylam. Od tej pory swiatlo zawsze włączam. Moja kuzymka spadla w zaawansowanej ciazy. Co jak co schody nawet w jasnosci niebezpieczna sprawa 😪 mam nadzieje ze jednak bedzie wszystko dobrze i dojdzie szybko do siebie ❤
 
reklama
Ale ze mnie się zrobiła słaba pipka 😂
Byłam na bieżni i maszerowałam przez godzinkę pod górkę. Jestem elegancko spocona.

ale nic nie boli, nie szalałam z tętnem tylko zmniejszałam prędkość/nachylenie ;)

I założyłam skarbonkę na treningi personalne jak już będę mogła po połogu ;) dziecie będzie szło do tatusia do roboty a matka na siłownie xD
Ja bede cwiczyc z youtube z moniką kołakowską. Cwiczylam z nią przed ciąża i efekty są nieziemskie jak na cwiczenia w domu 😍
 
Do góry