reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Ja wczoraj 11 razy wymiotowala, mam przelyk zniszczony przez wymioty także boli przy polykaniu. wymioty mam takie aż żółć z żołądka wyjdzie potem jest już ok. musze pamiętać o piciu 2 litrów wody i 1 szk. elektrolitow dzienni żeby jakoś żyć. także płyny najważniejsze. Od początku ciąży mam już-4,5kg . W pierwsz3j ciąży do 20tyg. miałam wymioty dziś spojrzałam w kartę ciąży
U mnie -2kg z tym ze nie wymituje. 🤷‍♀️
 
Nie mogę spać...
Obudziły mnie koty ok. 4.
Od tamtej pory byłam 3 razy siku i przewracam się z boku na bok.
Zjadłam banana i jedno ciastko [emoji514]
I wciąż jestem głodna [emoji12]

Mdłości już mnie nie męczą tak od ok. 3 dni. Z objawów pozostało swędzenie/szczypanie sutków i ciągnięcie/kłucie raz po raz podbrzusza.

Muszę sobie mierzyć ciśnienie dwa razy dziennie i powiem Wam, że nie wygląda to dobrze. Waha się miedzy 135/85 a 145/99. W spoczynku. Łażę tylko po domu często się kładąc.

Zastanawiam się nad kwasem acetylosalicylowym. Przez brak snu poczytałam sobie trochę i mam wszelkie wskazania do suplementacji w ilości 150mg na wieczór.
Waham się bo moja gin na pewno mi nie pozwoliłaby. Ma 60 lat i uważa, że niczego nie wolno. Oprócz Prenatalu Uno.

A wszystkie opracowania od 2016-2017 mówią, że wskazaniami są:
- nadciśnienie
- wiek powyżej 35
- nadwaga
- nadciśnienie w poprzednich ciążach
Są jeszcze inne ale te powyżej dotyczą mnie bezwzględnie.
Ma mnie to uchronić przed: zatruciem ciążowym, odklejeniem łożyska, przedwczesnym porodem i obumarciem płodu.

Ma któraś z Was wiedzę albo doświadczenie z Acardem lub innym aspirynowym lekiem?

Sama doświadczenia nie mam, ale czytalam ze niektóre kobitki biorą, jednak sporobwalabym może poradę online u kogoś innego, skoro Twoja i tak nie zaleci.
 
Dzień dobry. Czy któraś z Was ma w nocy bolesne wzdęcia? Normalnie brzuch robi się jak balonik jakbym w połowie już była a nie na początku ciąży. Nie idzie nawet na brzuch się położyć. A potem z rana już płaściutki. Teraz leżę i czekam aż się euthyrox wchłonie i wstaje na śniadanko. Chłopaki na dole już od godziny buszują.
@aga.i.nieszka no jakby mnie zawiodły takie zabezpieczenia jak spirala to byłabym wkurzona a nie zaskoczona 😂 my żeśmy się nie zabezpieczali bo podejście do trzeciego było takie "jak będzie to okej, ale nie staramy się specjalnie", także nie nazwałabym że to do końca wpadka bo jednak liczyliśmy się z tą możliwością, ale zaskoczenie jednak było (bo nawet nie wiem czy zbliżenie było przed czy po owulacji heh). W każdym razie, kończąc temat, spektrum odczuć jakie każda z nas ma/miała dowiadując się o ciąży jest baaaardzo szerokie, co widać już po samym tym wątku :)
 
Faktycznie te ciśnienie masz wysokie a powiedz mi kazdy pomiar masz taki wysoki? Bo u mnie raz wysoki raz normalny
No właśnie rozkurczowe waha się miedzy 85 a 99.
W poprzednich ciążach też miewałam wysokie ale w spoczynku potrafiło być prawidłowe.
A teraz nawet w spoczynku mam na granicy normy.

Cóż widocznie po prostu mam nieleczone nadciśnienie...nie jest to dziwne skoro unikam lekarzy jak ognia.
 
@Mama.lwica jak ja dobrze wiem co czujesz i bardzo przytulam! Jesteś wykończona fizycznie i psychicznie, ale jeśli coś Ci to pomoże to wiedz że to nie zaszkodzi ciąży, bo dzidziuś wyciąga sobie z Ciebie co potrzebuje nawet jeżeli za dużo nie przyswajasz. Skurcze brzucha od wymiotów też nie są groźne dla ciąży. Może spytaj swojego gina czy by Ci nie dał czegoś na wymioty? Ja w obu ciążach brałam diphergan. Wymiotowałam w obu od samego początku do samiuskiego końca. A chłopaki na 10 się urodzili. Plus jest też taki że za dużo nie przytyjesz ;) wiem że marnie to teraz brzmi wszystko, ale bardzo możliwie że przejdzie Ci jak statystycznej ciężarnej z końcem pierwszego trymestru. Dasz radę!
 
Hej Dziewczyny. Tak czytam o tych waszych dolegliwościach i niedowierzam, że też jestem w ciąży. Albo mnie to dopadnie w późniejszym czasie jak wy już będziecie się czuły cudownie [emoji14]

Jakby którąś z was interesowało to jest promocja na książki Mamy dla mamy -20% ;)
A może ktoś chce odkupić ze sto numerów gazet dla ciężarnych sprzed 8 lat 😂 mam tego cały karton haha. A i tak w pierwszej ciąży przeczytałam tylko "Ciężarówką przez 9 miesięcy" i bardzo polecam, nie dość że świetna dawka informacji co się dzieje z dzidzia w każdym tygodniu, duża dawka wiedzy dotyczącej porodu oto a oprócz tego wstawki takie książkowe i bardzo śmieszne :)
 
Nie mogę spać...
Obudziły mnie koty ok. 4.
Od tamtej pory byłam 3 razy siku i przewracam się z boku na bok.
Zjadłam banana i jedno ciastko [emoji514]
I wciąż jestem głodna [emoji12]

Mdłości już mnie nie męczą tak od ok. 3 dni. Z objawów pozostało swędzenie/szczypanie sutków i ciągnięcie/kłucie raz po raz podbrzusza.

Muszę sobie mierzyć ciśnienie dwa razy dziennie i powiem Wam, że nie wygląda to dobrze. Waha się miedzy 135/85 a 145/99. W spoczynku. Łażę tylko po domu często się kładąc.

Zastanawiam się nad kwasem acetylosalicylowym. Przez brak snu poczytałam sobie trochę i mam wszelkie wskazania do suplementacji w ilości 150mg na wieczór.
Waham się bo moja gin na pewno mi nie pozwoliłaby. Ma 60 lat i uważa, że niczego nie wolno. Oprócz Prenatalu Uno.

A wszystkie opracowania od 2016-2017 mówią, że wskazaniami są:
- nadciśnienie
- wiek powyżej 35
- nadwaga
- nadciśnienie w poprzednich ciążach
Są jeszcze inne ale te powyżej dotyczą mnie bezwzględnie.
Ma mnie to uchronić przed: zatruciem ciążowym, odklejeniem łożyska, przedwczesnym porodem i obumarciem płodu.

Ma któraś z Was wiedzę albo doświadczenie z Acardem lub innym aspirynowym lekiem?
Co do acardu nie biore ale jestem na jednej grupie na fb gdzie niektore dziewczyny biora go ale tylko i wylacznie jesli wczesniej w ciazach byly poroniejia w momencie gdy np przestalo bic serce lub stwierdzono mutacje genetyczne typu pai chyba i zespol jakis tam. Ma to uchronic przed poronieniem i pomoc donosic ciaze. Nie zalecaja brac od tak jesli nie ma potrzeby. Mysle ze na nadcisnienie musisz dostac leki ale od kardiologa i za pozwoleniem ginekologa. Jesli ci nic nie da to go zmien najlepiej.
 
Dzień dobry. Czy któraś z Was ma w nocy bolesne wzdęcia? Normalnie brzuch robi się jak balonik jakbym w połowie już była a nie na początku ciąży. Nie idzie nawet na brzuch się położyć. A potem z rana już płaściutki. Teraz leżę i czekam aż się euthyrox wchłonie i wstaje na śniadanko. Chłopaki na dole już od godziny buszują.
@aga.i.nieszka no jakby mnie zawiodły takie zabezpieczenia jak spirala to byłabym wkurzona a nie zaskoczona 😂 my żeśmy się nie zabezpieczali bo podejście do trzeciego było takie "jak będzie to okej, ale nie staramy się specjalnie", także nie nazwałabym że to do końca wpadka bo jednak liczyliśmy się z tą możliwością, ale zaskoczenie jednak było (bo nawet nie wiem czy zbliżenie było przed czy po owulacji heh). W każdym razie, kończąc temat, spektrum odczuć jakie każda z nas ma/miała dowiadując się o ciąży jest baaaardzo szerokie, co widać już po samym tym wątku :)

Moja znajoma właśnie też ma termin na grudzień i zaszła z założoną spiralą 😊😊
 
reklama
Czesc dziewczyny, na dniach sie okaze czy do was dolacze.... Jestem w 8tc termin na 25.12... Na ostatnim usg w brzuchu byly dwa pecherzyki ..... niestety przyrost bhcg byl słaby, tym bardziej jak na blizniaki. Dzis powtarzalam bete i kolejna w pon a wizyta we wtorek. Czułam sie fatalnie ale od paru dni nie mam zadnych objawow wiec jestem nastawiona sceptycznie.
 
Do góry