reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Jaką masz luteinę? Podjęzykową czy dopochwową?
W ostatniej ciąży miałam podjęzykowa i duphaston. Teraz duphaston i dopochwową 2x100.
Udało mi się w końcu załatwić nie dhupaston a luteinę przez koleżankę z Polski [emoji2] ( ta pediatra z Polski nie pomogła niestety :( )czy któraś może mniej wiecej powiedzieć jak to dawkować przy plamieniach? Bo będę brała na własną rękę bez wiedzy lekarza tutaj.




Ja tak miałam w piątym tygodniu ,tydzień przerwy i w 7 od nowa, bylam tydz temu na usg i byly 2 pęcherzyki ,jeden z zarodkiem i serduszkiem ,drugi z cialkiem żółtym .


Jak miło poczytać, że tyle udanych wizyt,serdecznie gratuluję [emoji173]
 
reklama
Ja sobie uświadomiłam, że jeszcze przeszło 2 tygodnie do wizyty.
Znaczy mogłabym sobie wcześniej pójść na samo usg bo dostałam skierowanie... ale nie wiem czy warto się pchać do kogoś innego na samo usg czy już wytrzymać.
W sumie dobrze byłoby dziś podjąć decyzję to jutro przy badaniach mogłabym od razu jakiś termin im kazać znaleźć. Bo w aplikacji pusto.


@Kingazet92 o której mniej więcej wyniki masz z tego laboratorium? :) Będziemy trzymać kciuki za dobry wynik :)
 
Aha no chyba ze tak...ale plamienie przy duphastonie jest niepokojące w takim razie. Dziwie sie ze dasz rade czekac tyle na wizyte. Od razu bym sie umowila nawet na dzis...
Nie strasz jej ;p
Krwawienia są zawsze bardzo niepokojące, plamienia mniej.
Za mamaginekolog:
,,
Główne przyczyny plamień we wczesnej ciąży to:

- ektopia („nadżerka”) szyjki macicy
- infekcja pochwy
- stosunek płciowy
- badanie ginekologiczne
- pęknięcie drobnego naczynka w pochwie np. po wypróżnieniu ( w szczególności przy zaparciach)

Plamienia mogą zdarzyć się też zupełnie bez przyczyny i uważa się, że wynikają one z rozciągania i wzrastania macicy.
Statystycznie plamienia występują nawet u 40% ciężarnych w pierwszym trymestrze’’
Progesteron jest zalecany przy krwawieniach i tu znowu za mamaginekolog:
,,
Nie ma pewności i jedności w zdaniach lekarzy czy te zalecenia rzeczywiście są skuteczne (w tym stosowanie progesteronu) i poprawiają rokowanie także decyzja co do zaleceń zawsze jest decyzja indywidualną lekarza.

I niestety muszę na koniec napisać takie dość trudne zdanie – jeżeli ciąża jest od początku nieprawidłowa, a zarodek chory a krwawienie jest właśnie tego objawem – bo niestety tak może być. To ani leżenie ani żadne leczenie nie pomoże.’’
trzeba być dobrej myśli, ja tez plamilam na początku tej ciąży i to przez 5dni, konsultowałam się z ginekologiem i nie zlecił mi progesteronu. Robiłam badania i poziom progesteronu był w normie, gdybym miała niedobór to pewnie by mi go zalecil. Ale plamienia same ustały, a ciąża rozwija się prawidłowo :)
 
Haha ja w sumie tak mało śpię (bo córka co 2h budzi się na cycusia) ze może wtedy kiedy śpię to już mój organizm chce się w pełni zregenerować dlatego nie śnie ;p



Jasne, ze to nie jest powiedziane ze stracisz. Skoro zaszłaś to pewnie znaczy, ze organizm był gotowy :) 3mam kciuki i daj znać po wizycie :)



Raczej się nie wyrowna, ja mam długie cykle około 35dniowe, czasem nawet 37 i teraz musiała jeszcze bardziej przesunąć mi się owulacja :) i tak tez powiedział lekarz, ze ciąża po prostu jeszcze młodsza niż nawet po skorygowanej długości cyklu :)
Kurcze to u mnie jest ponad tydzień różnicy a cykle mam 28 dniowe jak w zegarku i owulacjr miałam w 14dniu cyklu więc skąd ta różnica między Om a usg? Sama nie wiem ale wydaje mi się że po prostu usłyszę ze serce nie bije
 
Udało mi się w końcu załatwić nie dhupaston a luteinę przez koleżankę z Polski 😃 ( ta pediatra z Polski nie pomogła niestety :( )czy któraś może mniej wiecej powiedzieć jak to dawkować przy plamieniach? Bo będę brała na własną rękę bez wiedzy lekarza tutaj.




Ja tak miałam w piątym tygodniu ,tydzień przerwy i w 7 od nowa, bylam tydz temu na usg i byly 2 pęcherzyki ,jeden z zarodkiem i serduszkiem ,drugi z cialkiem żółtym .


Jak miło poczytać, że tyle udanych wizyt,serdecznie gratuluję ❤
Ja luteine mam dopochwowa. Aplikuje palcem tuz przed snem. Niestety zdarzylo mi sie ze wypadla jak zle wlozylam :(
 
reklama
Do góry