reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Jak mi spadl z 30 do 17 tez nic mi sie nie dzialo ale jednak nie wiadomo jakby bylo jesli nie wkroczylabym wtedy z tabletkami...jednak w ciagu 2 tygodni tak spadlo no to mysle ze zaczelo by spasac jeszcze bardziej a w drugim tygodniu spadl wiecej niz w pierwszym. Na szczescie sytuacja opanowana ale strachu sie najadłam....jeszcze mialam lekarza ktory mial mnie gdzies...duphaston jest dobry, nie zaszkodzi napewno a moze pomoc. Wiadomo czlowiek spokojniej sie czuje jak go przyjmuje 😊
Tutaj masz racje. U mnie też chwilowy stres jest a znając mojego lekarza to będę musiała go błagać o duphaston.
 
reklama
Ja rozmawiałam z moją lekarką i ona mnie zapisała do siebie na wizytę, prowadzenie ciąży z usg :) Ale możliwe, że zapisują też do innych, nie wiem na ile to moje szczęście (bo chciałam żeby ona prowadziła) a na ile regularna praktyka w luxmedzie :)
A to widzisz nawet nie wiedziałam, że tak można. Czyli da się do tej samej. Przepraszam za wprowadzenie w błąd 😉
 
Tutaj masz racje. U mnie też chwilowy stres jest a znając mojego lekarza to będę musiała go błagać o duphaston.
Mi ten pierwszy nie chcial wypisac i szukalam na wlasna reke czy ma ktos do sprzedania bo recepty nie mialam skad wziac na szczescie zmienilam na super lekarza i mowi ze badzo dobrze i madrze zrobilam. Jednak mimo ze wszystko jest dobrze i biore leki lekarz kazal mi lezec do konca 1 trymestru dla zmniejszenia szans na ewentualne zagrozenie...takze nawet sie za bardzo nie ruszam. Czasem jak juz nie wytrzymuje to wyskocze na krociotki spacerek albo usiade na lawce przed domem w takim parku 😊
 
Ale dzisiaj mam dobry dzień dziewczyny :D
Wróciłam właśnie z usg i płaczę ze szczęścia, zobaczyłam moją kropeczkę z serduszkiem (7+1)❤ w dodatku są dwa pęcherzyki i za dwa tygodnie dowiem się czy będzie druga kruszynka😃 po 3 latach starań i pustym jaju w zeszyłym roku, doczekałam się w końcu 🙏
Pytałam doktora o to plamienie które miałam i progesteron, bo mówiłam,ze w Pl to norma ,że po poronieniu i przy krwawieniu kobieta dostaje ,ale on mówił, że w Norwegii nie stosują.Dzwonił nawet do innego szpitala się pytać i powiedzieli,że w bardzo ciężkich przypadkach gdy kobieta juz kilka ciąż straciła i sama nie moze donosić. Także beznadzieja...
Ale liczę na to ,że będzie juz tylko dobrze.

Kto dziś jeszcze wizytuje? Trzymam kciuki ✊
Gratulacje dla wszystkich dziewczyn które juz widzialy serduszka😍
Gratulacje!!!! :**
 
Mi ten pierwszy nie chcial wypisac i szukalam na wlasna reke czy ma ktos do sprzedania bo recepty nie mialam skad wziac na szczescie zmienilam na super lekarza i mowi ze badzo dobrze i madrze zrobilam. Jednak mimo ze wszystko jest dobrze i biore leki lekarz kazal mi lezec do konca 1 trymestru dla zmniejszenia szans na ewentualne zagrozenie...takze nawet sie za bardzo nie ruszam. Czasem jak juz nie wytrzymuje to wyskocze na krociotki spacerek albo usiade na lawce przed domem w takim parku 😊
Ja nawet nie mam jak leżeć teraz bo pracuje. Oby wszystko u mnie było dobrze. A skąd u ciebie taki spadek progesteronu ? I poważnie lekarz kazał ci leżeć ?
 
Dziewczyny czy któraś z Was borykała sie z wysokim ciśnieniem w wczesnej ciąży?
Ja co prawda jeszcze nie ale lekarka na teleporadzie mi powiedziała ze skoro miałam nadciśnienie pod koniec pierwszej ciąży to teraz prawdopodobnie pojawi się dużo dużo wczesniej. Kazała mierzyć dwa razy dziennie, prowadzić zrzeszyt ciśnień i od razu wypisała receptę na Dopegyt (podobno niezalecany podczas kp).
 
Ja nawet nie mam jak leżeć teraz bo pracuje. Oby wszystko u mnie było dobrze. A skąd u ciebie taki spadek progesteronu ? I poważnie lekarz kazał ci leżeć ?
Nie wiem skad spadek progesteronu. Moze po prostu taka "uroda" no i wczesniej mialam biochemiczną wiec mysle ze cos u mnie po prostu z tym progesteronem nie gra. Tak lekarz kazal mi lezec (na szczescie nie pracuje), nie dzwigac, ogolnie odpoczywac. Jestem po poronieniu wiec zachowujemy specjalna ostroznosc zwlaszcza w tym 1 trymestrze 😊
 
Cześć dziewczyny. Cieszę się że wasze ciąże przebiegają bezproblemowo i doszło was więcej tylko szkoda że nie które musiałyśmy odejść.

Może dla niecierpliwych o płci. Znalazłam przez przypadek taki test gdzie wkrapiasz kilka kropli moczu i pokazuje ci się okienko niebieskie lub różowe. Może któraś wypróbuje i zobaczy czy się sprawdzi. Chociażby tak dla zabawy.
Screenshot_20200429_153050_com.ebay.mobile.jpeg
 
reklama
Mi ten pierwszy nie chcial wypisac i szukalam na wlasna reke czy ma ktos do sprzedania bo recepty nie mialam skad wziac na szczescie zmienilam na super lekarza i mowi ze badzo dobrze i madrze zrobilam. Jednak mimo ze wszystko jest dobrze i biore leki lekarz kazal mi lezec do konca 1 trymestru dla zmniejszenia szans na ewentualne zagrozenie...takze nawet sie za bardzo nie ruszam. Czasem jak juz nie wytrzymuje to wyskocze na krociotki spacerek albo usiade na lawce przed domem w takim parku 😊
Niestety nie dostałam duphastonu, powiedział że jak nie ma plamień to nie będzie mi zatruwał ciąży. Chyba muszę poszukać innego lekarza.
 
Do góry