reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Witam.Chcialabym do was dołączyć bo będę jak wy grudniowa mama 2020.Pierwsza wizytę u gin miałam 15.04 potwierdziła ciażę był 6tydz i 4dni jednak trochę mnie zmartwila bo okazało się że zarodek jest o 2tyg za mały🙁Termin z miesiączki mam na 14.03.bardzo się martwię bo cykle miałam regularne 27dni.Jednak lekarka prosiła żeby się nie martwić, czekać bo tak się zdarza i umówiła na kolejną wizytę 07.05.mam nadzieję że na tej wizycie będzie już wszystko w normie.Czy któraś z was miała aż taka różnice?martwię się bo to moja druga ciąża, pierwsza w październiku 2018 i takich problemów nie bylo wręcz przeciwnie synuś na każdym usg troszkę większy. Wiem że każda ciąża inna ale może wypowiedźcie się jak było u was...
 
Witam.Chcialabym do was dołączyć bo będę jak wy grudniowa mama 2020.Pierwsza wizytę u gin miałam 15.04 potwierdziła ciażę był 6tydz i 4dni jednak trochę mnie zmartwila bo okazało się że zarodek jest o 2tyg za mały🙁Termin z miesiączki mam na 14.03.bardzo się martwię bo cykle miałam regularne 27dni.Jednak lekarka prosiła żeby się nie martwić, czekać bo tak się zdarza i umówiła na kolejną wizytę 07.05.mam nadzieję że na tej wizycie będzie już wszystko w normie.Czy któraś z was miała aż taka różnice?martwię się bo to moja druga ciąża, pierwsza w październiku 2018 i takich problemów nie bylo wręcz przeciwnie synuś na każdym usg troszkę większy. Wiem że każda ciąża inna ale może wypowiedźcie się jak było u was...
Wkradła się pomyłka termin na 14.12.2020
 
Witam.Chcialabym do was dołączyć bo będę jak wy grudniowa mama 2020.Pierwsza wizytę u gin miałam 15.04 potwierdziła ciażę był 6tydz i 4dni jednak trochę mnie zmartwila bo okazało się że zarodek jest o 2tyg za mały🙁Termin z miesiączki mam na 14.03.bardzo się martwię bo cykle miałam regularne 27dni.Jednak lekarka prosiła żeby się nie martwić, czekać bo tak się zdarza i umówiła na kolejną wizytę 07.05.mam nadzieję że na tej wizycie będzie już wszystko w normie.Czy któraś z was miała aż taka różnice?martwię się bo to moja druga ciąża, pierwsza w październiku 2018 i takich problemów nie bylo wręcz przeciwnie synuś na każdym usg troszkę większy. Wiem że każda ciąża inna ale może wypowiedźcie się jak było u was...
Ja mam ciaze młodsza o 5 dni :) roznie mogla byc w cyklu owulacja :) nie ma co sie stresowac. :) za Tydzień bedzie wszystko dobrze :)
 
Dziewczyny, mam pytanko 😉
Każda z nas powoli zbliża się do USG I trymestru i jednocześnie pierwszych możliwych badań prenatalnych. Jestem ciekawa co myślicie o Teście PAPP-A?
Po tym co dotychczas przeczytałam o tym badaniu, jestem coraz bardziej przekonana, że nie widzę sensu żeby je robić. Oczywiście mówię, że tylko dla mnie to nie ma większego sensu, a nie ogólnie 😀 ale jestem bardzo ciekawa Waszych opinii 😉
W skrócie, dla mnie to wygląda trochę jak badanie statystyczne i jeśli dobrze rozumiem to zrobienie go nie sprawi, że będę mogła w jakikolwiek sposób zapobiec ciężkim wadom, a tylko będzie to dla mnie informacja, że jeśli wyjdzie źle to dziecko może być chore.
Jestem ciekawa czy już orientowalyscie się w tym temacie i macie jakieś przemyślenia?
A może Dziewczyny które robiły takie badanie w poprzednich ciążach mogą coś powiedzieć?
Ze mna dzisiaj ginekolog rozmawial na ten temat, mowil ze decyzja o wykonaniu dodatkowych testu zalezy od tego ilu informacji oczekuję i czy one coś zmienią w moim ewentualnym postępowaniu. Zdecyduje się więc tylko na usg, raczej nawet jakby wyszedl ZD to nie zdecyduję się na aborcje, a boje sie ze po tescie Pappa jesli wyjdzie chociazby srednie prawdopodobienstwo trisomii to do konca ciazy bede sie zamartwiac.

Hej, mam do was pytanko czy lekarz wam zlecił badanie progesteronu ? Obecnie jestem 5t2d, od tygodnia badam progesteron i z 27ng/ml spadł mi na 21ng/ml, dodam ze miałam problem z prolaktyną przed ciążą. Beta HCG rośnie prawidłowo. Jutro dopiero wizyta. A jak u was z progesteronem ?
Ja robiłam na samym początku i miałam 17ng/ml i lekarz powiedzial, ze jest okej :)
 
To czekanie jest najgorsze...martwię się bo objawy ciąży mdłosci które męczył mnie 2tyg przed spodziewana @ i po zrobieniu testu w 33dn który był pozytywny wszystkie objawy zniknęły.Moze to dobrze, że ich brak ale teraz właśnie(może niepotrzebnie,że zarodek przestał rosnąć) sama nie wiem co myśleć bo nie czuje się jakbym była w ciąży, żadnych objawów...
 
Ja do tej pory nie mam i nie miałam żadnych objawów. :)
To jednak nie jestem sama😉myślałam, że przy pierwszej ciąży tak wyczekuje się wszystkich objawów,rosnacego brzuszka pierwszych ruchów itd.ale to może przez to że bieganie za dwulatkiem sprawia że nie mam czasu pomyśleć o drugiej ciąży...
 
reklama
Do góry