reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
@Maleńka00
U mnie z USG młodsza o tydzień. W poprzedniej ciąży z córka za każdym razem do 10 dni starsza. Nie stresuj się. Zobaczysz na wizycie. Do 7 już nie daleko :)
U mnie w pierwszej ciąży od początku też było że synek jest większy o tydzień i mimo to nie spieszyl się nas powitać ale urodził się spory.A u cb córka urodzona w terminie i też z większą waga? Ciekawe czy znaczna różnica w terminie miedzy usg a Om ma wpływ na termin porodu i wagę dziecka?
 
Hej Dziewczyny! Byłam dzisiaj u ginekologa na nfz. Zbadała mnie na fotelu, mówi pięknie szyjka się ułożyła i wszystko ok. Wypisała kartę ciąży. Zapytałam czy zrobi mi usg a ta do mnie
"a nikomu nie powiesz?". No i zrobiła, jest ciąża. Pęcherzyk z ciałkiem żółtym, na zdjęciu nie widać nic poza pęcherzykiem ale widziałam na monitorze. Niestety nie zmierzyła nic ani nie zapisała w systemie więc nie wiem który dokładnie tydzień i dzień. Powiedziała że 5-6 tydzień. Wydrukowała jedno zdjęcie i mówi "ja Ci usg nie robiłam i nigdy nie dostałaś tego zdjęcia" [emoji23]
Co do objawów to stwierdziła że nie każda kobieta musi od razu rzygać jak kot. Jedyne czym mnie zmartwiła to że piersi mogłyby już zacząć boleć [emoji848]
Kolejna wizyta na nfz ma być na prenatalne usg pomiędzy 11 a 14 tygodniem dopiero, badań żadnych więcej nie zlecała, bo wyniki mam ok i to chyba tyle.
Zapomniałam oczywiście zapytać o nospe, apap i inne no ale trudno. Kazała brać tylko wit d3 i kwas foliowy. Żaden magnez który brałam, omega itp nie jest potrzebny wg niej.
Również kazała mi odstawić falvit mama bo zawiera żelazo a żelaza do 8 tyg nie można brać. Dobrze że wzięłam tylko chyba 3 tabletki [emoji6]
20200428_174013.jpeg
 
Hej Dziewczyny! Byłam dzisiaj u ginekologa na nfz. Zbadała mnie na fotelu, mówi pięknie szyjka się ułożyła i wszystko ok. Wypisała kartę ciąży. Zapytałam czy zrobi mi usg a ta do mnie
"a nikomu nie powiesz?". No i zrobiła, jest ciąża. Pęcherzyk z ciałkiem żółtym, na zdjęciu nie widać nic poza pęcherzykiem ale widziałam na monitorze. Niestety nie zmierzyła nic ani nie zapisała w systemie więc nie wiem który dokładnie tydzień i dzień. Powiedziała że 5-6 tydzień. Wydrukowała jedno zdjęcie i mówi "ja Ci usg nie robiłam i nigdy nie dostałaś tego zdjęcia" [emoji23]
Co do objawów to stwierdziła że nie każda kobieta musi od razu rzygać jak kot. Jedyne czym mnie zmartwiła to że piersi mogłyby już zacząć boleć [emoji848]
Kolejna wizyta na nfz ma być na prenatalne usg pomiędzy 11 a 14 tygodniem dopiero, badań żadnych więcej nie zlecała, bo wyniki mam ok i to chyba tyle.
Zapomniałam oczywiście zapytać o nospe, apap i inne no ale trudno. Kazała brać tylko wit d3 i kwas foliowy. Żaden magnez który brałam, omega itp nie jest potrzebny wg niej.
Również kazała mi odstawić falvit mama bo zawiera żelazo a żelaza do 8 tyg nie można brać. Dobrze że wzięłam tylko chyba 3 tabletki [emoji6]
Zobacz załącznik 1112693
Czemu nie mozna zelaza do 8 tyg? Ja biore calyczas bo inaczej bym sie takiej anemii dorobila ze pozniej bym z niej juz chyba nie wyszla tak latwo. Ja jestem w 8 tygodniu i piersi nie bolą 💁‍♀️🤷‍♀️ nie każdą bolą na tym etapie, niekotre nawet wcale z tego co czytalam opinie 😊
 
Nie pytałam czemu nie można żelaza :)
Czemu nie mozna zelaza do 8 tyg? Ja biore calyczas bo inaczej bym sie takiej anemii dorobila ze pozniej bym z niej juz chyba nie wyszla tak latwo. Ja jestem w 8 tygodniu i piersi nie bolą [emoji2272][emoji2368] nie każdą bolą na tym etapie, niekotre nawet wcale z tego co czytalam opinie [emoji4]
 
A ja właśnie mam problem bo mam za duży rozmiar butów [emoji23] 178 wzrostu. O ile nie więcej. Nawet nie chce myśleć [emoji23] i 41 buty [emoji16]
O wow to wysoka laska z ciebie 😁 powiem ci ze zawsze chcialam byc wysoka 😊 chlop chociaz wyzszy i mozna obcasik jakis ubrac? 😄 bo wysokiego teraz faceta to tez ciezko znalezc. Moj ma lekko ponad 170 😂
 
reklama
U mnie w pierwszej ciąży od początku też było że synek jest większy o tydzień i mimo to nie spieszyl się nas powitać ale urodził się spory.A u cb córka urodzona w terminie i też z większą waga? Ciekawe czy znaczna różnica w terminie miedzy usg a Om ma wpływ na termin porodu i wagę dziecka?
Urodziłam równo w terminie 40 tc, waga 3780. Nie mam pojęcia, ja brałam leki na podtrzymanie bo niby szykuje się poród przedwczesny. A później się doczekac porodu nie mogłam [emoji16]
 
Do góry