reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Witam.Chcialabym do was dołączyć bo będę jak wy grudniowa mama 2020.Pierwsza wizytę u gin miałam 15.04 potwierdziła ciażę był 6tydz i 4dni jednak trochę mnie zmartwila bo okazało się że zarodek jest o 2tyg za mały🙁Termin z miesiączki mam na 14.03.bardzo się martwię bo cykle miałam regularne 27dni.Jednak lekarka prosiła żeby się nie martwić, czekać bo tak się zdarza i umówiła na kolejną wizytę 07.05.mam nadzieję że na tej wizycie będzie już wszystko w normie.Czy któraś z was miała aż taka różnice?martwię się bo to moja druga ciąża, pierwsza w październiku 2018 i takich problemów nie bylo wręcz przeciwnie synuś na każdym usg troszkę większy. Wiem że każda ciąża inna ale może wypowiedźcie się jak było u was...
 
Witam.Chcialabym do was dołączyć bo będę jak wy grudniowa mama 2020.Pierwsza wizytę u gin miałam 15.04 potwierdziła ciażę był 6tydz i 4dni jednak trochę mnie zmartwila bo okazało się że zarodek jest o 2tyg za mały🙁Termin z miesiączki mam na 14.03.bardzo się martwię bo cykle miałam regularne 27dni.Jednak lekarka prosiła żeby się nie martwić, czekać bo tak się zdarza i umówiła na kolejną wizytę 07.05.mam nadzieję że na tej wizycie będzie już wszystko w normie.Czy któraś z was miała aż taka różnice?martwię się bo to moja druga ciąża, pierwsza w październiku 2018 i takich problemów nie bylo wręcz przeciwnie synuś na każdym usg troszkę większy. Wiem że każda ciąża inna ale może wypowiedźcie się jak było u was...
Wkradła się pomyłka termin na 14.12.2020
 
Witam.Chcialabym do was dołączyć bo będę jak wy grudniowa mama 2020.Pierwsza wizytę u gin miałam 15.04 potwierdziła ciażę był 6tydz i 4dni jednak trochę mnie zmartwila bo okazało się że zarodek jest o 2tyg za mały🙁Termin z miesiączki mam na 14.03.bardzo się martwię bo cykle miałam regularne 27dni.Jednak lekarka prosiła żeby się nie martwić, czekać bo tak się zdarza i umówiła na kolejną wizytę 07.05.mam nadzieję że na tej wizycie będzie już wszystko w normie.Czy któraś z was miała aż taka różnice?martwię się bo to moja druga ciąża, pierwsza w październiku 2018 i takich problemów nie bylo wręcz przeciwnie synuś na każdym usg troszkę większy. Wiem że każda ciąża inna ale może wypowiedźcie się jak było u was...
Ja mam ciaze młodsza o 5 dni :) roznie mogla byc w cyklu owulacja :) nie ma co sie stresowac. :) za Tydzień bedzie wszystko dobrze :)
 
Dziewczyny, mam pytanko 😉
Każda z nas powoli zbliża się do USG I trymestru i jednocześnie pierwszych możliwych badań prenatalnych. Jestem ciekawa co myślicie o Teście PAPP-A?
Po tym co dotychczas przeczytałam o tym badaniu, jestem coraz bardziej przekonana, że nie widzę sensu żeby je robić. Oczywiście mówię, że tylko dla mnie to nie ma większego sensu, a nie ogólnie 😀 ale jestem bardzo ciekawa Waszych opinii 😉
W skrócie, dla mnie to wygląda trochę jak badanie statystyczne i jeśli dobrze rozumiem to zrobienie go nie sprawi, że będę mogła w jakikolwiek sposób zapobiec ciężkim wadom, a tylko będzie to dla mnie informacja, że jeśli wyjdzie źle to dziecko może być chore.
Jestem ciekawa czy już orientowalyscie się w tym temacie i macie jakieś przemyślenia?
A może Dziewczyny które robiły takie badanie w poprzednich ciążach mogą coś powiedzieć?
Ze mna dzisiaj ginekolog rozmawial na ten temat, mowil ze decyzja o wykonaniu dodatkowych testu zalezy od tego ilu informacji oczekuję i czy one coś zmienią w moim ewentualnym postępowaniu. Zdecyduje się więc tylko na usg, raczej nawet jakby wyszedl ZD to nie zdecyduję się na aborcje, a boje sie ze po tescie Pappa jesli wyjdzie chociazby srednie prawdopodobienstwo trisomii to do konca ciazy bede sie zamartwiac.

Hej, mam do was pytanko czy lekarz wam zlecił badanie progesteronu ? Obecnie jestem 5t2d, od tygodnia badam progesteron i z 27ng/ml spadł mi na 21ng/ml, dodam ze miałam problem z prolaktyną przed ciążą. Beta HCG rośnie prawidłowo. Jutro dopiero wizyta. A jak u was z progesteronem ?
Ja robiłam na samym początku i miałam 17ng/ml i lekarz powiedzial, ze jest okej :)
 
To czekanie jest najgorsze...martwię się bo objawy ciąży mdłosci które męczył mnie 2tyg przed spodziewana @ i po zrobieniu testu w 33dn który był pozytywny wszystkie objawy zniknęły.Moze to dobrze, że ich brak ale teraz właśnie(może niepotrzebnie,że zarodek przestał rosnąć) sama nie wiem co myśleć bo nie czuje się jakbym była w ciąży, żadnych objawów...
 
Ja do tej pory nie mam i nie miałam żadnych objawów. :)
To jednak nie jestem sama😉myślałam, że przy pierwszej ciąży tak wyczekuje się wszystkich objawów,rosnacego brzuszka pierwszych ruchów itd.ale to może przez to że bieganie za dwulatkiem sprawia że nie mam czasu pomyśleć o drugiej ciąży...
 
reklama
Do góry