reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Dziewczyny, mam pytanko 😉
Każda z nas powoli zbliża się do USG I trymestru i jednocześnie pierwszych możliwych badań prenatalnych. Jestem ciekawa co myślicie o Teście PAPP-A?
Po tym co dotychczas przeczytałam o tym badaniu, jestem coraz bardziej przekonana, że nie widzę sensu żeby je robić. Oczywiście mówię, że tylko dla mnie to nie ma większego sensu, a nie ogólnie 😀 ale jestem bardzo ciekawa Waszych opinii 😉
W skrócie, dla mnie to wygląda trochę jak badanie statystyczne i jeśli dobrze rozumiem to zrobienie go nie sprawi, że będę mogła w jakikolwiek sposób zapobiec ciężkim wadom, a tylko będzie to dla mnie informacja, że jeśli wyjdzie źle to dziecko może być chore.
Jestem ciekawa czy już orientowalyscie się w tym temacie i macie jakieś przemyślenia?
A może Dziewczyny które robiły takie badanie w poprzednich ciążach mogą coś powiedzieć?
Ja zdecydowanie będę robić. Jeśli wyjdą nieprawidłowości zrobię droższe, dokładniejsze badania.
Nie do końca widzę sens sprowadzania na świat chorego dziecka, którym po mojej śmierci nie będzie się miał kto zająć a nigdy nie będzie samodzielne. Albo co gorsza jego życie to będzie tylko cierpienie.
Moja moralność na coś takiego nie pozwala. Wiec będę robić testy ale mam nadzieje, ze wyjdą dobre.
Dodatkowo usg robie u specjalisty od tego typu badań, certyfikowanego w wykrywaniu wad.

zakładając oczywiście, ze czwartkowe pierwsze usg będzie ok i dotrwam do tego etapu ;)
 
reklama
No właśnie z tego co zrozumiałam to ma pomóc wykryć choroby genetyczne, więc operacje ani inne zabiegi w ciąży już tego nie zmienią 🤔
Rozumiem Twoj argument, że lepiej wiedziec żeby móc się przygotować, ale z drugiej strony cały czas mam myśl że to badanie niczego nie zmieni...
Dzięki za Twoja odpowiedź, jestem właśnie ciekawa jak to widzą inni 😉
Z tego co słyszałam to Pappa ocenia również ryzyko zaburzeń wzrastania płodu wiec jak wyjdzie duże to można wprowadzić do 14tc acard i inne leki i wspomoc wzrost dziecka. To samo ze stanem przedrzucawkowym bodajże. Myślę, że to badanie lepiej zrobić niż nie ale oczywiście jest wiele przypadków ciąż, ktore skonczyly sie b.dobrze a pappa wyszla zle i kobieta sie tym stresowała tylko. Myślę, że najlepiej porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem, jak on to widzi w konkretnym przypadku.
 
Ja też poczatkowo brałam 1 tabl 75 a miałam teleporade i kazał mi brać 150mg :o trochę mnie zdziwilo bo to duża dawka, ja mam 165 i ważne 51kg... Wczoraj jak wzielam tą większą dawke to myślałam, że po pogotowie będziemy dzwonić...
No ta ale ja mam 155 i ważę 46kg....ojeju a jakie miałaś dolegliwości żeaż pogotowie miałaś wzywav😟
 
Z tego co słyszałam to Pappa ocenia również ryzyko zaburzeń wzrastania płodu wiec jak wyjdzie duże to można wprowadzić do 14tc acard i inne leki i wspomoc wzrost dziecka. To samo ze stanem przedrzucawkowym bodajże. Myślę, że to badanie lepiej zrobić niż nie ale oczywiście jest wiele przypadków ciąż, ktore skonczyly sie b.dobrze a pappa wyszla zle i kobieta sie tym stresowała tylko. Myślę, że najlepiej porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem, jak on to widzi w konkretnym przypadku.
Na pewno będę się konsultowała z moim ginekologiem w tym temacie 🙂 właśnie najbardziej interesuje mnie kwestia tych chorób czy schorzeń które wykryte dzięki temu badaniu można leczyć jeszcze w ciąży 😉
 
Dziewczyny byłam u ginekologa i mnie mega uspokoił. Potwierdził ciąże, powiedział że jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym. Że nie widzi żadnej krwi ani krwiaka, ale w razie czego zapiska dodatkowy kwas foliowy oraz duphastan i mam przyjść za 3 tygodnie sprawdzić bicie serca. Mega mnie uspokoił i kazał odpoczywać. A te plamienie mogło być pękniętym naczynikiem 😍
 

Załączniki

  • 1588087140423258108849126673754.jpg
    1588087140423258108849126673754.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 96
Ja miał w każdej ciazy pappa (to badanie z krwi tak ? Tu wnuk inaczej się chyba nazywa) plus badanie ust prenatalne.

Koleżance z pappa wyszlo że zdrowe A urodziła chore na Downa, więc byl to szok.
 
Wczoraj tatus pokazal mojej kochanej coreczce filmiki na yutubie o glupich zartach i moje sloneczko postanowilo mi zrobic kawe z mlekiem. Wiec tak pije moja kawe i fuuuuj! Z sola! No ale dobra, taki maly zart, nic nieszkodzi. Ale dzis sie okazalo, ze ona nie dodala soli do mojej kawy, tylko poszla na calosc i wsypala sol do kartonu z mlekiem i tez wtmieszala z cukrem w cukierniczce, tak dla pewnosci 😵😈 Tak ze ten, nie nudzimy sie...
[emoji23]
 
No ta ale ja mam 155 i ważę 46kg....ojeju a jakie miałaś dolegliwości żeaż pogotowie miałaś wzywav😟
Strasznie mi się słabo robiło i miałam wrażenie jakby głosy dochodziły do mnie z jakiejś odległości i mocno opóźnione reakcje na wszystko. Ale jest ok. Dziś wróciłam do starej dawki 😂
 
reklama
Hej, mam do was pytanko czy lekarz wam zlecił badanie progesteronu ? Obecnie jestem 5t2d, od tygodnia badam progesteron i z 27ng/ml spadł mi na 21ng/ml, dodam ze miałam problem z prolaktyną przed ciążą. Beta HCG rośnie prawidłowo. Jutro dopiero wizyta. A jak u was z progesteronem ?
 
Do góry