reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Najważniejsze jest usg. Część kobiet rezygnuje z pappa ale podobno wynik prenatalnych powinien być ustalony i z usg i z pappa. Ja chyba będę robić, ale poczekam co mój lekarz prowadzący będzie o tym myślał.
No właśnie z tego co zrozumiałam to ma pomóc wykryć choroby genetyczne, więc operacje ani inne zabiegi w ciąży już tego nie zmienią [emoji848]
Rozumiem Twoj argument, że lepiej wiedziec żeby móc się przygotować, ale z drugiej strony cały czas mam myśl że to badanie niczego nie zmieni...
Dzięki za Twoja odpowiedź, jestem właśnie ciekawa jak to widzą inni [emoji6]
 
Wczoraj tatus pokazal mojej kochanej coreczce filmiki na yutubie o glupich zartach i moje sloneczko postanowilo mi zrobic kawe z mlekiem. Wiec tak pije moja kawe i fuuuuj! Z sola! No ale dobra, taki maly zart, nic nieszkodzi. Ale dzis sie okazalo, ze ona nie dodala soli do mojej kawy, tylko poszla na calosc i wsypala sol do kartonu z mlekiem i tez wtmieszala z cukrem w cukierniczce, tak dla pewnosci 😵😈 Tak ze ten, nie nudzimy sie...
 
Ja same prenatalne. Jesli wtedy cos bedzie nie tak zdecyduje sie moze na cos wiecej jednak jestem bardzo nerwową i stresujaca sie osobą i wolałabym nie wiedziec gdyby wyszlo jakies tam prawdopodobienstwo. Jakiekolwiek sie urodzi i tak bede kochac i zadna choroba nie mialaby na to wplywu. Wolalabym sie dowiedziec po porodzie gdyby cos bylo nie tak niz cala ciaze sie stresowac i dodatkowo szkodzic dziecku. Mojej znajomej mowili ze zespol downa w stopniu zaawansowanym bedzie, namawiali na aborcje, byla prawie ku temu sklonna ale jednak tego nie zrobila...urodzila zdrowe dziecko. Wedlug badan wyszlo ze dziecko bedzie w 90% mialo downa...
Ooo właśnie, to jest to czego się obawiam, że wynik który nie musi być w 100% prawdziwy zrobi więcej złego niż dobrego, bo nerwów to my akurat powinnysmy unikać 😉
Ja też na pewno zrobię najpierw USG i zobaczę co lekarz powie 🙂
 
No właśnie z tego co zrozumiałam to ma pomóc wykryć h choroby genetyczne, więc operacje ani inne zabiegi w ciąży już tego nie zmienią 🤔
Rozumiem Twoj argument, że lepiej wiedziec żeby móc się przygotować, ale z drugiej strony cały czas mam myśl że to badanie niczego nie zmieni...
Dzięki za Twoja odpowiedź, jestem właśnie ciekawa jak to widzą inni 😉

Ja robiłam pappa usg i krew u świetnego specjalisty z certyfikatami w tym najważniejszy FMF. Po tym badaniu dowiedziałam się że z Dzieckiem ok ale ja jako Matka mogę mieć od 16 tygodnia słabsze przepływy maciczne. Wyszło z krwi.
Więc od 15 tygodnia do 35 tygodnia brałam acard 75 .
Dzięki temu badaniu poznałam wspaniałego lekarza.
Jeśli ktoś nie ma pieniędzy albo nie chce wydawać sumy 2500 zł na testy harmony czy Nifty. Test pappa jest tańsza alternatywa. A z wiekiem jesr refundowany od 35 roku życia
Z czystym sumieniem polecam.
 
Ja robiłam pappa usg i krew u świetnego specjalisty z certyfikatami w tym najważniejszy FMF. Po tym badaniu dowiedziałam się że z Dzieckiem ok ale ja jako Matka mogę mieć od 16 tygodnia słabsze przepływy maciczne. Wyszło z krwi.
Więc od 15 tygodnia do 35 tygodnia brałam acard 75 .
Dzięki temu badaniu poznałam wspaniałego lekarza.
Jeśli ktoś nie ma pieniędzy albo nie chce wydawać sumy 2500 zł na testy harmony czy Nifty. Test pappa jest tańsza alternatywa. A z wiekiem jesr refundowany od 35 roku życia
Z czystym sumieniem polecam.
Mój ginekolog ma te wszystkie certyfikaty, łącznie z FMF, więc wierzę, że usg będzie dobrze przeprowadzone 🙂
A u Ciebie to wyszło właśnie z USG, czy wynik badania krwi miał jakiś wpływ na rozpoznanie?
 
Mój ginekolog ma te wszystkie certyfikaty, łącznie z FMF, więc wierzę, że usg będzie dobrze przeprowadzone 🙂
A u Ciebie to wyszło właśnie z USG, czy wynik badania krwi miał jakiś wpływ na rozpoznanie?

Wynik z krwi . Białka jakie alla costam
Właśnie ten test musi robić dobry fachowiec wtedy nie będzie bujdy na resorach.
Z tego co opisujesz u Ciebie tak będzie.
 
reklama
Do góry