reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Rozmawiamy po hiszpansku, bo tutaj sie poznalismy i tak juz zostalo, mimo ze 1,5 roku mieszkalismy w Londynie i pol roku w Rzymie, a potem wrocilismy do Barcelony. Moja corka w sumie mowi w 4 jezykach - hiszpanski, wloski, polski i katalonski, bo to urzedowy i taki ma w szkole 😉
Wow super :) o ile bedzie miec latwiejszy start w zyciu ze znajomoscia tylu jezykow, fajnie ;)
 
reklama
Ja rodziłam z moją teściową, bo ona ogólnie jest spoko babka, jest położną itd, ale z tą płcią to mnie denerwuje jak nikt 😅🙈 a co najlepsze moi rodzice mieszkają klatkę obok nich


Ja rodziłam z moją teściową, bo ogólnie jest spoko babką, jest położna więc fajnie, ale najbardziej właśnie denerwują mnie te jej teksty co do płci dzidzi... A co do mieszkania to moi rodzice mieszkają klatkę obok teściów, a my mieszkamy w bloku na przeciwko 🙈
To jeszcze bliżej masz rodziców i teściów niż ja 😁
 
Ja chodzę tylko prywatnie ;) Ale jednak też trzeba zrozumieć pracowników służby zdrowia i że chcą ograniczyć do minimum kontakt z ludźmi. W końcu mimo wszystko oni są bardzo narażeni.

Mój mąż też będzie czekał pod przychodnią i jak coś to będę dzwonić, dostanie zdjęcia itp.

Ja rozumiem takie rzeczy, chodzi mi o to że ten Pan przyjmuje sam w gabinecie. Nie ma tam żadnej recepcjonistki itd 😉
 
Ufff, chyba jest w porządku! To jeszcze tylko do czwartku, żeby na USG zobaczyć... U mnie 6 + 2 - beta wynosi 29404, tsh i ft4 w normie, b12 też, a progesteron 19.704 - to mnie trochę martwi, ale dobrze że niedługo lekarz to obejrzy.
Wyniki ok :) a co do progesteronu to najwyżej w czwartek lekarz wdroży leki i będzie dobrze :)
 
Hej, przepraszam, że tak kiepsko się udzielam, staram się podczytywać na bieżąco ale samopoczucie dalej mam beznadziejne, mdłości i samo naciąganie na wymioty bez wymiotowania ;/ no i senność, ból piersi, nie mam siły na nic, wkurza mnie to... czuje się zupełnie inaczej niż w poprzednich ciążach.

Witam nowe mamy, fajnie, że jest nas coraz więcej :) a za mamusie, które nas niestety opuściły trzymam kciuki z całego serca.

Ja na wizyty chodzę prywatnie, ale lekarz pokierował mnie na program opieki nad ciężarną i wszystko mi przysługuje za darmo, tylko musiałam podpisać deklarację i nie mogę się nigdzie indziej do gin w ramach prowadzenia ciąży na nfz zgłosić. W każdej chwili mogę z tego też zrezygnować. Wizyty mimo wszystko będę kontynuować prywatnie, i tak sporo zaoszczędzę na badaniach :)

Co do prenatalnych miałam w obydwu ciążach, raz skierowanie od prywatnego lekarza na nfz, i raz z nfz na nfz, wskazań nie było, trafiłam na w prządku lekarki, które nie miały problemu z wypisaniem skierowania.

O ciąży dalej nikomu nie mówiliśmy, chciałabym się jeszcze wstrzymać. Pewnie będzie zaskoczenie, obawiam się niektórych reakcji...

Chciałam Was też zapytać bo widzę, że niektóre z Was dobrze ogarniają temat tarczycy, mam wynik tsh 2,9, myślicie, że jest ok jak na ciąże? Z góry dziękuje za odpowiedź :)
 
reklama
Hej, przepraszam, że tak kiepsko się udzielam, staram się podczytywać na bieżąco ale samopoczucie dalej mam beznadziejne, mdłości i samo naciąganie na wymioty bez wymiotowania ;/ no i senność, ból piersi, nie mam siły na nic, wkurza mnie to... czuje się zupełnie inaczej niż w poprzednich ciążach.

Witam nowe mamy, fajnie, że jest nas coraz więcej :) a za mamusie, które nas niestety opuściły trzymam kciuki z całego serca.

Ja na wizyty chodzę prywatnie, ale lekarz pokierował mnie na program opieki nad ciężarną i wszystko mi przysługuje za darmo, tylko musiałam podpisać deklarację i nie mogę się nigdzie indziej do gin w ramach prowadzenia ciąży na nfz zgłosić. W każdej chwili mogę z tego też zrezygnować. Wizyty mimo wszystko będę kontynuować prywatnie, i tak sporo zaoszczędzę na badaniach :)

Co do prenatalnych miałam w obydwu ciążach, raz skierowanie od prywatnego lekarza na nfz, i raz z nfz na nfz, wskazań nie było, trafiłam na w prządku lekarki, które nie miały problemu z wypisaniem skierowania.

O ciąży dalej nikomu nie mówiliśmy, chciałabym się jeszcze wstrzymać. Pewnie będzie zaskoczenie, obawiam się niektórych reakcji...

Chciałam Was też zapytać bo widzę, że niektóre z Was dobrze ogarniają temat tarczycy, mam wynik tsh 2,9, myślicie, że jest ok jak na ciąże? Z góry dziękuje za odpowiedź :)
Troszkę wysoki, ja mam 2,06 i mam przepisany euthyrox dawka 62,5.
 
Do góry