reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

@sandra_91 była osobna półka oznaczona i tam był całkiem spory wybór :) do tego etykietki 'krzyczały' że to bez alko więc nie powinno być problemu ze znalezieniem ;)
 
reklama
Tak to ja wiem... Tylko jestem oprócz tego że teraz dostałam 1500zl mniej a od zusu na macierzyńskim dostanę jeszcze mniej dlatego tak się boje.... Bo wtedy nie damy rady już w ogóle...
A dlaczego dostałaś mniej? Podpisywalas jakiś aneks zmniejszający do umowy?

ZUS za podstawę wyliczenia zasiłku chorobowego bierze średnią z ostatnich 12 miesięcy.
Jeżeli nie było żadnych zmian w umowie to tak właśnie będziesz miała wypłacane.
 
Dzień dobry gorące mamuśki 😘❤️💙 życzę Wam wspaniałego dzionka i samych cudowności ! Mniej mdłości a więcej uśmiechu na buzi ☺️ ja właśnie skończyłam uzupełniać swój segregator mamy ginekolog i za raz na ogród, dziś śliczna pogoda u nas jakiegoś grilla planujemy na obiadek 😋😁 (oby zjadła Hahaha bo mdłości już co raz mniejsze uffff)
 
U mnie dziś jednak zagościło spaghetti a na mięso dziś patrzeć nie mogę [emoji85] wgl jakiś brak apetytu jest niby głodna jestem ale nie ma dla mnie nic atrakcyjnego w pobliżu [emoji849][emoji37]
 
A dlaczego dostałaś mniej? Podpisywalas jakiś aneks zmniejszający do umowy?

ZUS za podstawę wyliczenia zasiłku chorobowego bierze średnią z ostatnich 12 miesięcy.
Jeżeli nie było żadnych zmian w umowie to tak właśnie będziesz miała wypłacane.
Dostałam tyle że względu na to że jestem aktualnie na opiece. Podczas l4 zgodzie się że dostanę w miarę normalne pieniądze ale kiedy firma ogłosi upadłość i mi macierzynskie bedzie wypłacał zus to dostanę wielkie gow...
 
Ok, może źle się wyraziłam i słowo zaskoczenie nie jest tutaj odpowiednie, bo ja sama jestem zaskoczona ciążą z moim rzekomo cienkim endometrium, bardziej miałam na myśli sytuację kiedy pada stwierdzenie że dziecko nie było planowane a na pytanie o antykoncepcję odpowiedź brzmi że nie stosowali [emoji6]
Mozesz mi wmawiac, ze nie powinnam byc zaskoczona, ale i tak jestem.
 
Masz rację z tymi procentami, ja sprawdzam na piwkach bezalkoholowych, nie wiem jak jest z winami tego typu :)
W sumie warto sprawdzać czy jest 0,0% bo w Polsce 0% może być wtedy kiedy ma deklarowana wartosc później 0,5% i wiadomo jak się tam raz na kilka miesięcy jedno takie wypije to się nic nie stanie ale skoro są 0,0% i to bez przekreślonej pani w ciąży to można pic spokojniej ;)


W selgrosie jest u mnie wydzielona półka, w auchan nie pamietam bo widziałam akurat kiedy robiłam spore zapasy alko na trzydziestkę ;p to tylko jako ciekawostkę zobaczyłam ale nie przywiązałam do tego za dużo uwagi.

No i tez można spokojnie zamowic przez internet ;)
 
Ok, może źle się wyraziłam i słowo zaskoczenie nie jest tutaj odpowiednie, bo ja sama jestem zaskoczona ciążą z moim rzekomo cienkim endometrium, bardziej miałam na myśli sytuację kiedy pada stwierdzenie że dziecko nie było planowane a na pytanie o antykoncepcję odpowiedź brzmi że nie stosowali [emoji6]
No teraz to sie zgodze, bo u mnie ciaza byla jak najbardziej oczekiwana, ale ze sie wreszcie udalo to bylo zaskoczenie. To tak jakbys przez wiele lat grala w totolotka i nagle sie trafia najwyzsza nagroda, niby za kazdym razem mozesz sie spodziewac, ze sie trafi, ale jednak watpisz, ze sie uda i kiedy w koncu sie uda to jest mile zaskoczenie 😉 Przynaniej u mnie.

U nas dzis brzydka pogoda, pochmurnie, jutro ma znowu padac, ale nawet sie ciesze, bo jak teraz bylo pare takich goracych dni to mi bylo zal, ze plaze sa jeszcze zamkniete.
 
reklama
@martini6 u mnie też dzis grill :) Czekam tylko aż mąż wróci od teściów. A co myslicie odnośnie opalania w ciąży? Z jednej strony pisze, że mogą zrobić sie przebarwienia i gorzej wchłania sie kwas foliowy, z drugiej jak siedzę w cieniu dodatkowo posmaruje się filtrem 50 powinno byc chyba ok? W końcu piekna pogoda a ja tak uwielbiam siedzieć w ogrodzie 😍 koleżanka, która mieszkała we Włoszech mówiła, że włoszki od początku do 9 miesiąca chodza po plaży i niczym się nie przejmują 😄
 
Do góry