reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Nie utrzyma ciazy z wada.. jesli organizm sam zdecyduje o „pozbyciu” sie wadliwego zarodka i wtedy nawet podczas zazywania mozna poronic ale w zdrowej ciazy gdzie jest niedobor progesteronu na pewno pomoze. Nic dziwnego ze nie przepisuja za granica jak nawet nie zlecaja tego badania jak a nawet bete ciezko zrobic.
Dokładnie to samo napisalam tylko innymi slowami :)
Jezeli jest niedobor progesteronu to nalezy go podawac i pomoze.
Ale jesli progesteron jest w normie, a krwawienia wystepuja to on wtedy nic nie da, jezeli ciąża i tak ma ,,obumrzeć".
 
W środę mam wizytę zobaczymy co mi powie lekarz, trochę mnie uspokoilyście A wtedy faktycznie nie jadłam kolacji...
Też mi ostatnio wyszły ciała ketonowe w moczu. Lekarka która zlecała badanie skomentowała wynik pytaniem czy mam cukrzycę, silne wymioty, nie mogę jeść lub przerwa między kolacją a pobraniem porannego moczu była bardzo długa... [emoji2368] Cukrzycy przed ciąża nie miałam, glukoza z 8 kwietnia w normie, a z jedzeniem nie mam problemu i nie wymiotuję...
Wystraszyłam się bo od razu mi to pachniało cukrzycą ciążową, ale lekarz u którego będę prowadziła ciążę powiedział że obecność ciał ketonowych we wczesnej ciąży może się zdarzyć i nie jest to powód do niepokoju. Więc mu zaufałam i myślę że za jakieś 2 tygodnie zrobię powtórne badanie i od razu glukoze, żeby zobaczyć czy nie wzrosła.
 
Ja mam jutro wizytę serduszkowa więc proszę trzymać kciuki.
Ja powiedziałam mamie i przyjaciółce najpierw, potem po 2 dniach chyba tacie. Bardzo bałam się ich reakcji, bo oni myśleli, że już więcej wnuków nie będzie. Że w tym wieku (mam 36 lat) to ja już będę chciała mieć spokój i żadnych pieluch, więc ze strachu im powiedziałem żeby mieć to z głowy 😂.
Tesciowie i rodzeństwo M dowiedziało się teraz w niedzielę i tu reakcja była cudowna, wszyscy się cieszyli choć też na początku myśleli, że żartujemy.
W pracy powiedziałam już kierowniczce i kilku koleżankom ale u nas to normalne, że co chwilę ktoś jest w ciąży bo to duża instytucja.
 
reklama
Dziewczyny zgadzam się z wami, tylko oni nawet poziomu progesteronu nie sprawdzają 😳 dzisiaj poprosiłam tego ginekologa o to badanie a on do mnie,że nie wykonują ... i powiedział, że słyszał (bo miał już inne dziewczyny z Polski) ,że u nas się podaje tabletki i dzwonił do innego szpitala w większym mieście przy mnie ale tamten lekarz, też powiedział, że w Norwegii tego nie stosują, tylko w wyjątkowych sytuacjach ( mówił też ,że to ma jakiś wpływ na serce, ale nie zrozumiałam czy moje czy dziecka) hmmm...
Ogólnie czuję się tu pozostawiona sama sobie,co będzie to będzie 😐

Nie utrzyma ciazy z wada.. jesli organizm sam zdecyduje o „pozbyciu” sie wadliwego zarodka i wtedy nawet podczas zazywania mozna poronic ale w zdrowej ciazy gdzie jest niedobor progesteronu na pewno pomoze. Nic dziwnego ze nie przepisuja za granica jak nawet nie zlecaja tego badania jak a nawet bete ciezko zrobic.

Dokładnie to samo napisalam tylko innymi slowami :)
Jezeli jest niedobor progesteronu to nalezy go podawac i pomoze.
Ale jesli progesteron jest w normie, a krwawienia wystepuja to on wtedy nic nie da, jezeli ciąża i tak ma ,,obumrzeć".


Tak tak wkomcu. 1 osoba pisze ze dziewczynka 😉

Jakoś też już uwierzyłam w tą twoją dziewczynkę, i nie wyobrażam sobie,że będzie inaczej😊
 
Do góry