reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
To na pewno nie jest norma w ciąży, ale jednak przekroczona prawie o 200, wiec nie wiem... Pytanie czy dzwonił ktoś orientujący się w temacie czy tylko pani z recepcji, która widziała literkę H przy wyniku... Ale mimo wszystko trochę mnie zdenerwowała...
Czytam właśnie, że norma może sięgać nawet do 700,wiec się nie stresuj bo pewnie jest tak jak piszesz z tą Panią z recepcji :) ja miałam telefon, że natychmiast mam się zgłosić do szpitala, bo dedimery zamiast 'do 500' mam 3500.a że dochodziły do tego duszności to 3 dni trzymali mnie w szpitalu sprawdzając czy to nie zator płucny.. Finalnie dedimery są w normie dla kobiet w ciąży a mała po prostu tak uciskala na przepone, że ledwo oddychałam :) także w pełni rozumiem Twój stres, bo sama przez to przechodziłam przez to, że pani z recepcji nie wiedziała że jestem w ciąży i normy są inne :)
 
Dziewczyny, miała któraś z Was badany fibrynogen przed porodem?

Moja lekarka mi dziś zleciła, mówiła żeby zrobić od razu po wizycie (chociaż gdzie nie czytam, to jest żeby być na czczo...) i właśnie dzwonili do mnie z przychodni, że mam podwyższony (norma niby do 350, ja mam 536) i zgłosić się do lekarza. Gdzie nie czytam na stronach, to jest, że w III trymestrze to normalne, ale już mi podskoczyło ciśnienie, bo jednak dzwonili, a wizytę mogę mieć dopiero w przyszły czwartek... 😥
ja dopiero bede miala badany. Mam badac przed cc tuz. Wydaje mi sie ze nie wiedzialy ze jestes w ciazy i dlatego dzwonily a w ciazy sa inne normy. A robilas jakies inne badania na krzepliwosc? Albo morfologie?
 
ja dopiero bede miala badany. Mam badac przed cc tuz. Wydaje mi sie ze nie wiedzialy ze jestes w ciazy i dlatego dzwonily a w ciazy sa inne normy. A robilas jakies inne badania na krzepliwosc? Albo morfologie?
Tak, morfologia praktycznie idealna, reszta badań krzepliwości w normie tylko APTT 24,5s norma od 25,3s. Więc tu minimalnie.
 
reklama
Gratulacje! Udalo sie SN? Jak duzy dzieciaczek? :)
Probowalismy sn natury przez 18 h po odejsciu wod. Podali oksytocyne ale poniewaz juz wczesniej mialam CC mogli mi podac tylko jedna dawke. Pomimo tego dalej mialam 1 cm rozwarcia. Czujecie to po 18 h silnych skurczy i odejsciu wod dalej 1 cm. Dziecko bylo wymeczone bo rozwarcie nie postepowalo I tetno zaczelo skakac wiec musialam isc na cesarke. Ciesze sie ze jednak sprobowalam I to tak dlugo. Teraz walcze z bolem po cieciu ale bedzie dobrze. Maly wazy 3.6 kg. Powodzenia przy Twojej cesarce. Trzymam kciuki ♡
 
Do góry