reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Witam wszystkich.
Wczoraj miałam wizytę, dziś zaczęłam 17tc . Dziecko ma 10,5cm serduszko biło 145/min iiiii poznałam płeć, bedzie dziewczynka. Córka bardzo się cieszy bo chciała małą siostrzyczkę, mąż też się cieszy i najważniejsze że jest zdrowe.
Jednak ja liczyłam na syna, cały wczorajszy dzień aż do dziś byłam lekko zasmucona, załamana. Mam rocznego chrześniaka i kiedy planowaliśmy dziecko to ja nastawiłam się na chłopca. Mam nadzieję że zaakceptuje że będzie to dziewczynka, czy któraś z was miała lub ma takie odczucia?😐 nke wiem co myśleć czy to hormony? 🙈😐
Gratuluję zdrowego bobaska :) jeśli chodzi o podejście do płci, to jeśli się wcześniej na coś nastawiałas to teraz trochę dłużej zajmie Ci akceptacja drugiej opcji. Ale Twoja reakcja jest absolutnie normalna i daj sobie czas po prostu :) jak już się z tym pogodzisz to sama zaczniesz dostrzegać mnóstwo plusów takiej a nie innej sytuacji ;) no i zawsze jest jeszcze ten promil szansy że jednak to były jajka a nie pipka haha 😁 tak czy siak polecam włączyć akceptację płci która wskazał lekarz :) i cieszyć się zdrowym bobaskiem! :)
 
reklama
Dziewczyny o środy od wizyty jak lekarz powiedział że szyjka jest dość krótka i nisko łożysko naczytałam się w internecie ☹️ macie takie dziwne bóle w dole brzucha, nie są one cały czas ale od czasu do czasu się pojawiają i nawet jak leżę. W poniedziałek idę na wizytę do drugiego gabinetu gdzie sprzet lepszy żeby wszystko sprawdzić tak zaproponował lekarz ale do tego czasu ja chyba zwariuję 😥 bardzo boję się czy to nie są czasem skurcze które mogą świadczyć o czymś złym 😢
Bóle, kłucia praktycznie codziennie. Wiem że ciężko się powstrzymać ale staraj się nie czerpać informacji z internetu. Jeśli te bóle nie są bardzo silne, nie są regularne ani nie masz plamien to wydaje mi się że wszystko jest ok. Oczywiście dobrze że idziesz do lekarza odrazu poczujesz się pewniej i spokojniej. Krótka to znaczy ile mierzy? Ja normalnie mam troszkę powyżej 3 cm więc niby krótka ale dłuższej też nigdy nie miałam 🤪 w pierwszej ciąży też miałam łożysko nisko, na przedniej ścianie. Może się jeszcze podnieść :) nisko nie oznacza jeszcze tragedii, przy tak umiejscowionym łożysku poród odbywa się normalnie, problem zaczyna się robić jeśli łożysko jest przodujące.
 
Ufff laseczki pisze dopiero teraz, prenatalne ok. Wszystkie pomiary na usg prawidłowe. 💪💪💪💪💪Teraz 2 tyg w stresie bo czekanie na wyniki pappa i a że mam 40 lat to mam się nie zdziwic jak będzie konsultacja z genetykiem. Już mnie uprzedzili. Niestety wypinał się i nie wiadomo kto tam siedzi 😜😜😜😜
Gratuluje udanej wizyty :) genetyk na pewno potrafi odczytać wyniki pomijając ich statystyczne pogorszenie ze względu na wiek, trzymam kciuki za pozytywną rozmowę :)
 
Witam wszystkich.
Wczoraj miałam wizytę, dziś zaczęłam 17tc . Dziecko ma 10,5cm serduszko biło 145/min iiiii poznałam płeć, bedzie dziewczynka. Córka bardzo się cieszy bo chciała małą siostrzyczkę, mąż też się cieszy i najważniejsze że jest zdrowe.
Jednak ja liczyłam na syna, cały wczorajszy dzień aż do dziś byłam lekko zasmucona, załamana. Mam rocznego chrześniaka i kiedy planowaliśmy dziecko to ja nastawiłam się na chłopca. Mam nadzieję że zaakceptuje że będzie to dziewczynka, czy któraś z was miała lub ma takie odczucia?😐 nke wiem co myśleć czy to hormony? 🙈😐
Ja też liczyłam na pierwszego chłopca ale okazało się że będziemy mieli dziewczynke i mąż się bardzo z tego cieszy ☺ ja też się już przyzwyczaiłam do myśli że będe mieć córkę a najważniejsze że na razie ciąża przebiega prawidłowo ważne żeby dzieciątko było zdrowe 😊
 
reklama
O jej dziewczyny wy już robicie wyprawki. A ja jeszcze nawet o tym nie myślałam. Wydawało mi się że jak zacznę koło 20 tygodnia to zdążę ale teraz już sama nie wiem. Macie może (mamy które mają już dzieci) jakąś listę koniecznych rzeczy. To moja pierwsza ciąża i jestem zielona.
W moim przypadku syn mocno ulewal więc duży zapas pieluch tetrowych, ciuszkow nie kupuj najmniejszych dziecko bardzo szybko rośnie. Ubranka najlepiej zapinane z przodu lub wciągane przez główkę jeśli się nie boisz, spodenki że stopami. Skarpetki bardzo szybko się rozciągają i spadają poza tym ja mam fobie na punkcie wrzynajacych się gumek od skarpetek. Rożek u mnie się nie sprawdził ale synek był bardzo malutki i poprostu wypadał z niego. Jak będziesz kupować pajacyki to patrz do kad mają odpinane nozki bo zdarza się często że żeby włożyć nozke trzeba ją chyba wykrecic. Kombinezon zimowy też polecam z dwoma zasuwaczkami po jednym na nóżkę odsuwany przynajmniej do poziomu kolan żeby nie gimnastykować się. Jaka będziesz kupować kosmetyki kup sobie odrazu sól fizjologiczna gdyby byla potrzeba do zakropienia oczek lub noska. U nas dość szybko przydał się katarek do odciągania spikow, ja mam ten do odkurzacza.
 
Do góry