reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

Dziewczyny, widzę, że sporo z Was wrzuca zdjęcia ubranek wkładanych przez głowę, czy nie ma trudności w ubieraniu ich takiemu maluszkowi? Jakoś sobie wymyśliłam że to będzie karkołomne zadanie i wybieram tylko kopertowe [emoji50][emoji848]
Na początek tylko kopertowe! Pamiętam jak spakowałam śliczne bodziaki dla mojego synka do szpitala. Jak się urodził i miałam go przebrać to byłam przerażona jak przełożyć mu to przez tą małą główkę? Zaraz zadzwoniłam do męża że ma lecieć do sklepu kupic kopertowe bidziski i prac szybko i prasowac i mi przywieźć do szpitala. Teraz do szpitala i na początek też kopertowe bodziaki sobie przygotuje :)
 
reklama
Agdzie to pisze
Zrobilabym zdjecie, ale u mnie wszystko po hiszpansku 😉 Na tym wydruku z prenatalnych mam:
Moje dane; waga, wzrost, ktora to ciaza itd, potem dane z usg czyli wymiary dzieciaczka, tetno, czy widac raczki, nozki, itd i po tym jest podane gdzie jest umiejscowione lozysko 😉

A jeszcze porownujac wydruki z poprzednich ciaz znalazlam, ze w pierwszej ciazy mialam tylozgiecie macicy, a potem mi sie jakby wygiela do przodu, bo w nastepnej ciazy juz bylo przodozgiecie czyli jakby normalnie 🤔
Dziewczyny, widzę, że sporo z Was wrzuca zdjęcia ubranek wkładanych przez głowę, czy nie ma trudności w ubieraniu ich takiemu maluszkowi? Jakoś sobie wymyśliłam że to będzie karkołomne zadanie i wybieram tylko kopertowe 😮🤔
Ja nie mialam z tym problemu 😉
 
Dzięki dziewczyny za wsparcie. Zostałam na oddziale szyjka jest w porządku taka moja budowa. Slyszalam serduszko bombelka biło ładnie też u niego wszystko w porządku. Jedynie łożysko mam tak umiejscowione że zakrywa połowę kanału ale powiedział że zobaczymy po 20 tygodni. Jutro mam rano oddać mocz żeby sprawdzić czy te bóle to nie pęcherz
 
O losie! Trzymam mocno! Oby to naturalne bóle dzidziowo-wzrostowe.
Ja to się tak cykam szpitala teraz :( dzisiaj caluteńki dzień co godzinę dwie wymiotowałam, teraz zjadłam kromkę suchego chleba i szklankę soku (woda w ogóle nie wchodzi) i czekam czy się przyjmie czy nie, gardło już mnie drapie od rzygania żółcią :( mąż mówi że jak weekend będzie taki sam to w poniedziałek do szpitala 😭
Też się boję i to strasznie ale dla bombelka wszystko byle by zdrowe było.
 
Wiecie moze jak to jest z jakims formalnym zgloszeniem ciąży w kadrach?
Ja chciałam tak jakoś bardziej ukrywac ciążę, ale dzisiaj rozmawialam z przełożonym i jeśli miałabym to jakoś formalnie zgłoszone to mam dwa razy więcej przerwy - na 8h pracy 85 minut 🙉 i nie mogę robić godzin nadliczbowych. Więc wolę chyba to zgłosić, żeby wiedzieli. Czy potrzebne jest jakies zaświadczenie od lekarza?
Tak, jak powiesz gin że potrzebujesz zaświadczenie do pracy o ciąży to bez problemu wypisze, ja w zaświadczeniu miałam napisane w którym jestem tygodniu i przewidywany termin porodu. Dzwoniłam najpierw do kierowniczki, wysłałam jej skan zaświadczenia na mejla a oryginał w paczce do firmy przy najbliższej okazji. W poprzedniej pracy zaniosłam do naczelniczki a ona wyslala dalej do kadr. W ciąży przysługuje ci więcej przerwy, nie mogą bez twojej zgody wysłać cię na delegacje, nie możesz robić dłużej niż 8godz ani na nocne zmiany ,:)
 
W moim przypadku syn mocno ulewal więc duży zapas pieluch tetrowych, ciuszkow nie kupuj najmniejszych dziecko bardzo szybko rośnie. Ubranka najlepiej zapinane z przodu lub wciągane przez główkę jeśli się nie boisz, spodenki że stopami. Skarpetki bardzo szybko się rozciągają i spadają poza tym ja mam fobie na punkcie wrzynajacych się gumek od skarpetek. Rożek u mnie się nie sprawdził ale synek był bardzo malutki i poprostu wypadał z niego. Jak będziesz kupować pajacyki to patrz do kad mają odpinane nozki bo zdarza się często że żeby włożyć nozke trzeba ją chyba wykrecic. Kombinezon zimowy też polecam z dwoma zasuwaczkami po jednym na nóżkę odsuwany przynajmniej do poziomu kolan żeby nie gimnastykować się. Jaka będziesz kupować kosmetyki kup sobie odrazu sól fizjologiczna gdyby byla potrzeba do zakropienia oczek lub noska. U nas dość szybko przydał się katarek do odciągania spikow, ja mam ten do odkurzacza.
Hehe napisalas praktycznie to samo co ja 👍😁 jedyne co to u mnie katarek sie nie sprawdzil.
 
Ufff laseczki pisze dopiero teraz, prenatalne ok. Wszystkie pomiary na usg prawidłowe. [emoji123][emoji123][emoji123][emoji123][emoji123]Teraz 2 tyg w stresie bo czekanie na wyniki pappa i a że mam 40 lat to mam się nie zdziwic jak będzie konsultacja z genetykiem. Już mnie uprzedzili. Niestety wypinał się i nie wiadomo kto tam siedzi [emoji12][emoji12][emoji12][emoji12]
Najważniejsze, że USG wyszło dobrze - reszta to statystyka. Jedziemy na tym samym wózku [emoji6] z tym, że ja jeszcze przed usg...
 
reklama
Dzięki dziewczyny za wsparcie. Zostałam na oddziale szyjka jest w porządku taka moja budowa. Slyszalam serduszko bombelka biło ładnie też u niego wszystko w porządku. Jedynie łożysko mam tak umiejscowione że zakrywa połowę kanału ale powiedział że zobaczymy po 20 tygodni. Jutro mam rano oddać mocz żeby sprawdzić czy te bóle to nie pęcherz
Najważniejsze, że z dzieckiem jest wszystko dobrze [emoji3590] teraz spróbuj zasnąć [emoji3059]
 
Do góry