reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Hehe napisalas praktycznie to samo co ja 👍😁 jedyne co to u mnie katarek sie nie sprawdzil.
Faktycznie 😅 mi katarek już parę razy uratowal tyłek, zastanawiam się czy nie kupić jeszcze tego elektronicznego, ma mniejszą moc ale jest cichutki a przy dwójce dzieci wiadomo że już będę miała pewne ograniczenia szczególnie w nocy, chociaż znając życie jak jedno zachoruje to drugie pewnie zaraz też. Jeszcze do listy w sumie bym dodała body z krótkim rekawkiem używam namiętnie do dnia dzisiejszego 😂
 
Albo zupę albo schabowe [emoji6]
Wczoraj wjechala quesadilla - poczułam się jak w KFC [emoji3059]

Masz przepis ? Z góry dziękuję

OBRONIONA!!! Moje marzenie o wyzszym wykształceniu spełnione 😍 pora zaczac wakacje i odstresowac sie po tylu ciezkich latach 🥰

Gratuluję ! Zdolna bestia ! Ja teraz to brak mózgu :p

Kurde A mi się chyba detektor popsuł... głośnik coś nawala. Od początku coś trzeszczał , ale myślałam że tak musi być ale wysiadł...
W poniedziałek będę odsyłać na reklamację. Ale mam nadzieję że szybko mi wymienia/naprawią bo muszę podsłuchiwać bąbelka [emoji16]

O kurcze oby szybko wymienili.

No to ładnie drogo tak tak z Łodzi. Zapisałam się za tydzień w czwartek na 13:30 😁😜 juuuupi heheh

Uhuhuh. Zazdroszczę :D

Jeju ale macie tempo dzisiaj! Przelecialam tak troche, ale sproboje napisac co pamietam 😉
@Piernik98 gratuluje obrony!!! 👏 A co do gina to nie zdziwilabym sie, jakby u Twojego to byla wymowka, ze ten sprzet dopochwowy lepszy 😉

Gratuluje wizyt i nowych ksiezniczek ❤😘

Co do zebow i dziasel to mi na szczescie nie krwawia, w pierwszej ciazy krwawily niemal od poczatku, ale cos za cos, w tej ciazy byly mdlosci za to 😉 zawsze jakies inne atrakcje.

Moja dzisiejsza wizyta - wiec tak, babka mnie poinformowala na czym polega mniej wiecej to ryzyko stanu przedrzucawkowego, ale tyle to ja juz wlasciwie sama doczytalam. Zmierzyla cisnienie, wage i ku mojemu zdziwieniu mowi, niech sie pani polozy to podgladniemy maluszka 😍😍😍 No to zrobila mi szybkie usg, dzidzia sie rozciagala, prostowala nogi, posluchalam serduszka, spytalam o plec ale nadal mnie zbyla, wiec juz nie pytalam nawet ile mierzy teraz dzidziol. Dostalam tabletki, cos podobnego do aspiryny.
Co do migren mam dostac skierowanie do neuróloga 👍
Termin polowkowego 3 sierpnia, bedzie wtedy 21+2, ale we wczesniejszym tygodniu bedziemy na wakacjach. A potem 8 wrzesnia kolejna wizyta taka jak dzis. To chyba tyle z dzisiejszej wizyty 😉

Mielismy isc na plaze, ale sie zaciagnelo chmurami i spiaca jestem niesamowicie 😴

Fajnie że zrobili Ci usg. Ja 22 mam wizytę online ktora normalnie byłaby w szpitalu i też może zrobilismy dodatkowe ust (Jak w ciazy ostatniej)

Ja mam wybrany wozek Riko basik 3w1 czarmo siwy

Poczytaj o foteliku jakie ma atesty itd.
Podobno te z 3w1 nie są bezpieczne.

Bedziesz po prostu pozniej i lzej odczowac ruchy 😊 podobno...😅

Dokladnie tak. Ja z synem mialam tak łożysko I cala ciaze czulam to mniej niż resztę dzieci. Było to czuć Ale nie tak wyraźnie i mocno.

Dziewczyny, widzę, że sporo z Was wrzuca zdjęcia ubranek wkładanych przez głowę, czy nie ma trudności w ubieraniu ich takiemu maluszkowi? Jakoś sobie wymyśliłam że to będzie karkołomne zadanie i wybieram tylko kopertowe 😮🤔

Ja mam glownie przez głowę i tak mialam dla każdego.

Od 2 tyg nie mam fb...czuje jakbym nieżyła 😅

U mnie 1.8
...taaa 500+...już czuje te komentarze- "ooo znowu w ciąży? Będzie500+!hehe..."....bede traktowana jak ta maDka na socjalu...no bo czwarte dziecko przecież...nikt nie weźmie pod uwage tego że dziecko jest nieplanowane,a ja pracuje...eh 😒

To że stres źle wpływa to każdy wie, ale nie zawsze da sie tego uniknąć...zwłaszcza gdy rodzina sie sypie...

Też jeszcze nie mam terminu polowkowych, zapisze sie po wizycie u mojej gin, czyli po 23 czerwca 😉

Ja mieszkam w uk A jak jadę do pl z moja 5 dzieci.. niedługo 6ka.. To patrzą na mnie jak na patologie pobierając 500 +
Więc wiem co czujesz.

Rozmawiałam z lekarzem, jadę na szpital nawet po nospie nie puściło i nawet jak leżę cały czas to boli... Trzymajcie kciuki

Kciuki trzymam.

O losie! Trzymam mocno! Oby to naturalne bóle dzidziowo-wzrostowe.
Ja to się tak cykam szpitala teraz :( dzisiaj caluteńki dzień co godzinę dwie wymiotowałam, teraz zjadłam kromkę suchego chleba i szklankę soku (woda w ogóle nie wchodzi) i czekam czy się przyjmie czy nie, gardło już mnie drapie od rzygania żółcią :( mąż mówi że jak weekend będzie taki sam to w poniedziałek do szpitala 😭

Biedna jesteś :(

Witam wszystkich.
Wczoraj miałam wizytę, dziś zaczęłam 17tc . Dziecko ma 10,5cm serduszko biło 145/min iiiii poznałam płeć, bedzie dziewczynka. Córka bardzo się cieszy bo chciała małą siostrzyczkę, mąż też się cieszy i najważniejsze że jest zdrowe.
Jednak ja liczyłam na syna, cały wczorajszy dzień aż do dziś byłam lekko zasmucona, załamana. Mam rocznego chrześniaka i kiedy planowaliśmy dziecko to ja nastawiłam się na chłopca. Mam nadzieję że zaakceptuje że będzie to dziewczynka, czy któraś z was miała lub ma takie odczucia?😐 nke wiem co myśleć czy to hormony? 🙈😐

Ja z 2 synem do końca wierzyłam że się pomylili u będzie upragnioną cora.. jednak nie była :D Ale w końcu to ogarnęłam. Cora udała się za 4 razem :p I 5 tym.. A teraz chyba też. Więc będzie po równo :p

Dzięki dziewczyny za wsparcie. Zostałam na oddziale szyjka jest w porządku taka moja budowa. Slyszalam serduszko bombelka biło ładnie też u niego wszystko w porządku. Jedynie łożysko mam tak umiejscowione że zakrywa połowę kanału ale powiedział że zobaczymy po 20 tygodni. Jutro mam rano oddać mocz żeby sprawdzić czy te bóle to nie pęcherz

Uff dobrze że z wami ok..

Teraz co u mnie.. Od kilku ni prawie non stop mam kołatanie serca.. Nie mam cisnieniomierza Ale przełożyłam doppler I w momencie kiedy czuje te dziwne uderzenie aż w gardle doppler szaleje.. Jakby kopniak dziecka.. Aż filmik nagralam. Wyczytałam że w ciazy kołatanie nie powinno martwić.. Ale nie miałam tak w poprzednich ciazach..

Co do ubranek. To ja dziewczynki zbierałam tak
Body z długim, rajstopy i sukienusia (zawsze można sukienusia zdjąć I same jastopy I body. )
Lub body z długim i leginsy
Lub body z krótki bluzeczka z długim plus leginsy

Chlopcow glownie body z krótkim plus bluzeczka plus spodnie
Lub body z długim plus spodnie
Bardzo lubiłam też body z długim i ogrodniczki.
No i w zależności czy nogawki że stopkami czy bez to skarpetki.

Ale ja mam ciuchów I zawsze mialam duzo za dużo wiec I częste przebieranoe(w razie potrzeby) wprawilo mnie.

Nie mam problemu z zbieraniem przez główkę.

Z najmlodsza córcia nie skorzystałam z wielu ubranek bo miała przez pierwsze 3 miesiące szelki I mialam ja przebierać najrzadziej jak się da, nie kąpać itd. Więc był głównie w borach I legendach bo wtedy było łatwiej przewinac. Spioszkow nie zbierałam wcale. Przewaznie 2-3 dni w jednym ubraniu no chyba że udała czy skupiała to I 3 razy dziennie musialam przebrać... Ale bardzo się starałam jak najrzadziej I dzięki temu z obustronnie dysplazja wyszła pięknie I chodzi ladnie bez problemu. Martwiła się bo ja przez dysplazja mialam 7 operacji.. mam jedną nogę krótszą o ok 2cm I bóle bioder. Także ciesze się że udało nam się uniknąć operacji (Choc ortopeda mówił że raczej będzie operacja jak podrosnie) teraz kontrolę raz w roku wiec zobaczymy co dalej.

2.20 nadrobilam wiec idę spać..

Czy którejś z was też tak serce wali ?
 

Na początku w miarę ok Ale posłuchajcie do końca. Czy któraś z Was tak ma? Dodam że sprawdziła dopplerem bo od kilku dni czuje te dziwne bicie serca w gardle aż.

Doppler trzymany bez ruchu te dźwięki nie miarowe to również serducho.
 
Masz przepis ? Z góry dziękuję



Gratuluję ! Zdolna bestia ! Ja teraz to brak mózgu :p



O kurcze oby szybko wymienili.



Uhuhuh. Zazdroszczę :D



Fajnie że zrobili Ci usg. Ja 22 mam wizytę online ktora normalnie byłaby w szpitalu i też może zrobilismy dodatkowe ust (Jak w ciazy ostatniej)




Poczytaj o foteliku jakie ma atesty itd.
Podobno te z 3w1 nie są bezpieczne.



Dokladnie tak. Ja z synem mialam tak łożysko I cala ciaze czulam to mniej niż resztę dzieci. Było to czuć Ale nie tak wyraźnie i mocno.



Ja mam glownie przez głowę i tak mialam dla każdego.



Ja mieszkam w uk A jak jadę do pl z moja 5 dzieci.. niedługo 6ka.. To patrzą na mnie jak na patologie pobierając 500 +
Więc wiem co czujesz.



Kciuki trzymam.



Biedna jesteś :(



Ja z 2 synem do końca wierzyłam że się pomylili u będzie upragnioną cora.. jednak nie była :D Ale w końcu to ogarnęłam. Cora udała się za 4 razem :p I 5 tym.. A teraz chyba też. Więc będzie po równo :p



Uff dobrze że z wami ok..

Teraz co u mnie.. Od kilku ni prawie non stop mam kołatanie serca.. Nie mam cisnieniomierza Ale przełożyłam doppler I w momencie kiedy czuje te dziwne uderzenie aż w gardle doppler szaleje.. Jakby kopniak dziecka.. Aż filmik nagralam. Wyczytałam że w ciazy kołatanie nie powinno martwić.. Ale nie miałam tak w poprzednich ciazach..

Co do ubranek. To ja dziewczynki zbierałam tak
Body z długim, rajstopy i sukienusia (zawsze można sukienusia zdjąć I same jastopy I body. )
Lub body z długim i leginsy
Lub body z krótki bluzeczka z długim plus leginsy

Chlopcow glownie body z krótkim plus bluzeczka plus spodnie
Lub body z długim plus spodnie
Bardzo lubiłam też body z długim i ogrodniczki.
No i w zależności czy nogawki że stopkami czy bez to skarpetki.

Ale ja mam ciuchów I zawsze mialam duzo za dużo wiec I częste przebieranoe(w razie potrzeby) wprawilo mnie.

Nie mam problemu z zbieraniem przez główkę.

Z najmlodsza córcia nie skorzystałam z wielu ubranek bo miała przez pierwsze 3 miesiące szelki I mialam ja przebierać najrzadziej jak się da, nie kąpać itd. Więc był głównie w borach I legendach bo wtedy było łatwiej przewinac. Spioszkow nie zbierałam wcale. Przewaznie 2-3 dni w jednym ubraniu no chyba że udała czy skupiała to I 3 razy dziennie musialam przebrać... Ale bardzo się starałam jak najrzadziej I dzięki temu z obustronnie dysplazja wyszła pięknie I chodzi ladnie bez problemu. Martwiła się bo ja przez dysplazja mialam 7 operacji.. mam jedną nogę krótszą o ok 2cm I bóle bioder. Także ciesze się że udało nam się uniknąć operacji (Choc ortopeda mówił że raczej będzie operacja jak podrosnie) teraz kontrolę raz w roku wiec zobaczymy co dalej.

2.20 nadrobilam wiec idę spać..

Czy którejś z was też tak serce wali ?
Tak ja mam takie kołatania serce bije o wiele szybciej a jak leżę na plecach to w ogóle szaleje 🤷🏼‍♀️ Ale właśnie to niby normalne w ciąży tak gin powiedział i już się trochę przyzwyczaiłam☺️
 

Na początku w miarę ok Ale posłuchajcie do końca. Czy któraś z Was tak ma? Dodam że sprawdziła dopplerem bo od kilku dni czuje te dziwne bicie serca w gardle aż.

Doppler trzymany bez ruchu te dźwięki nie miarowe to również serducho.

Nie sprawdzałam swojego serca detektorem wiec nie pomogę ale mogę spróbować 😜
 
Co do polowkowych to ja nie mam jeszcze terminu. Na stronie lekarza u ktorego robilam prenatalne pisze ze wykonuje miedzy 20/24, kolezance ustalili termin jakos poczatkiem 22 tygodnia. Bede dzwonic za 2 tygodnie jakos i sie umawiac 😊
Cześć dziewczyny, to ja się dzisiaj pochwalę, że po dzisiejszej wizycie okazało się że w grudniu powitamy na świecie dziewczynkę :D Na dzień dzisiejszy ma 10,8 cm :D
Wow 😄😄😄gratuluję duzej córci😀
 
Masz przepis ? Z góry dziękuję



Gratuluję ! Zdolna bestia ! Ja teraz to brak mózgu [emoji14]



O kurcze oby szybko wymienili.



Uhuhuh. Zazdroszczę :D



Fajnie że zrobili Ci usg. Ja 22 mam wizytę online ktora normalnie byłaby w szpitalu i też może zrobilismy dodatkowe ust (Jak w ciazy ostatniej)




Poczytaj o foteliku jakie ma atesty itd.
Podobno te z 3w1 nie są bezpieczne.



Dokladnie tak. Ja z synem mialam tak łożysko I cala ciaze czulam to mniej niż resztę dzieci. Było to czuć Ale nie tak wyraźnie i mocno.



Ja mam glownie przez głowę i tak mialam dla każdego.



Ja mieszkam w uk A jak jadę do pl z moja 5 dzieci.. niedługo 6ka.. To patrzą na mnie jak na patologie pobierając 500 +
Więc wiem co czujesz.



Kciuki trzymam.



Biedna jesteś :(



Ja z 2 synem do końca wierzyłam że się pomylili u będzie upragnioną cora.. jednak nie była :D Ale w końcu to ogarnęłam. Cora udała się za 4 razem [emoji14] I 5 tym.. A teraz chyba też. Więc będzie po równo [emoji14]



Uff dobrze że z wami ok..

Teraz co u mnie.. Od kilku ni prawie non stop mam kołatanie serca.. Nie mam cisnieniomierza Ale przełożyłam doppler I w momencie kiedy czuje te dziwne uderzenie aż w gardle doppler szaleje.. Jakby kopniak dziecka.. Aż filmik nagralam. Wyczytałam że w ciazy kołatanie nie powinno martwić.. Ale nie miałam tak w poprzednich ciazach..

Co do ubranek. To ja dziewczynki zbierałam tak
Body z długim, rajstopy i sukienusia (zawsze można sukienusia zdjąć I same jastopy I body. )
Lub body z długim i leginsy
Lub body z krótki bluzeczka z długim plus leginsy

Chlopcow glownie body z krótkim plus bluzeczka plus spodnie
Lub body z długim plus spodnie
Bardzo lubiłam też body z długim i ogrodniczki.
No i w zależności czy nogawki że stopkami czy bez to skarpetki.

Ale ja mam ciuchów I zawsze mialam duzo za dużo wiec I częste przebieranoe(w razie potrzeby) wprawilo mnie.

Nie mam problemu z zbieraniem przez główkę.

Z najmlodsza córcia nie skorzystałam z wielu ubranek bo miała przez pierwsze 3 miesiące szelki I mialam ja przebierać najrzadziej jak się da, nie kąpać itd. Więc był głównie w borach I legendach bo wtedy było łatwiej przewinac. Spioszkow nie zbierałam wcale. Przewaznie 2-3 dni w jednym ubraniu no chyba że udała czy skupiała to I 3 razy dziennie musialam przebrać... Ale bardzo się starałam jak najrzadziej I dzięki temu z obustronnie dysplazja wyszła pięknie I chodzi ladnie bez problemu. Martwiła się bo ja przez dysplazja mialam 7 operacji.. mam jedną nogę krótszą o ok 2cm I bóle bioder. Także ciesze się że udało nam się uniknąć operacji (Choc ortopeda mówił że raczej będzie operacja jak podrosnie) teraz kontrolę raz w roku wiec zobaczymy co dalej.

2.20 nadrobilam wiec idę spać..

Czy którejś z was też tak serce wali ?
Któraś z dziewczyn tutaj podawała przepis [emoji16]
Przypielam się do niego. Wyszło wyśmienicie [emoji3059]
Poniżej link:
 
reklama
Dzień dobry dziewczyny [emoji16]
Wyprawilam męża do pracy. Wstałam o 4.30 i zrobiłam mu kanapki...bo wczoraj mi wbił szpilę, że odkąd jestem w ciąży to już mu nie robie...a przecież i tak wstaję do toalety. Wredny prawda? [emoji12]

A mnie teraz ssie bo żołądek się zorientował, że nie śpię...a właśnie wzięłam letrox...
Pier...le - więcej już mu nie robię rano kanapek!
 
Do góry