reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

reklama
U mnie też tsh maleje ostatni wynik to 0,5. Ważne są właśnie jeszcze te proporcje ft3 i ft4. Pytałam ostatnio lekarza czy to tsh nie jest za niskie. Mówi że narazie jest wszystko w normie więc się nie martwi y. Zobaczymy czy dalej będzie spadać. Powiedział również że lepiej takie niskie niż za wysokie
A masz jakies objawy jak przy nadczynnosci?
 
Z tego co wiem to w ciazy niebezpieczne jest zarówno za niskie jak i za wysokie tsh. Każde ma inne przyczyny i skutki. Ogólnie to przy złych wynikach tsh powinno się oznaczyć jeszcze ft3 i ft4. I za niskie tsh jest chyba grozniejsze w późniejszej ciąży, bo wtedy nawet normy dla ciężarnych się podnoszą.
Tak dokladnie w kazdym trymestrze jest inna norma tsh. To chyba zalezy od tego.czy ktos.sie leczy jaka sie ma dawke.itp. ja tsh sprawdzam co.mc.a wy ?
 
W 1 trym max 2,5 jestes na.pograniczu moim.zdaniem najlepiej.spytac endokrynologa.
Tak , lekarz mi mówił że wyślę mnie do endokrynologa jeszcze przed wynikami bo w pierwszej ciąży miałam 3.31 na tym samym etapie co teraz właśnie sprawdziłam i ciąża zdrowa i syn też zdrowy więc trochę mnie to uspokoiło
 
Jeszcze nie miałaś żadnych badań krwi ? To u mnie w trakcie 7 tc na pierwszej wizycie już dostalam skierowanie, by zrobić badania krwi ..

Nie [emoji854] położna stwierdziła, że zaraz idę na NIPT to po co 2 razy maja mnie kłuć [emoji28]ale ja w Holandii mieszkam więc tu wszystko na odwrót [emoji6]
 
reklama
Do góry