reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

reklama
Dzięki za kciuki dziewczyny:) egzamin zdany teraz tylko czekać do kolejnej wizyty... A to jeszcze trochę zostało... Piękne dzieciaczki :) też już bym chciała mojego babla zobaczyć :) mam czasami takie skurcze mimo brania tej luteiny ale to chyba normalne co jak nie ma plamien to jest ok?
 
Hej dziewczyny, ja widzę, że wy już wszystkie po badaniach krwi i posiewów itp.
Ja nawet jeszcze badania krwi nie miałam a to już 11 +4 [emoji5] badanie krwi mi zrobią w ten sam dzień co będą pobierać krew do NIPT, a posiewu w ogóle nie robią jeśli nie ma żadnych infekcji...
 
Podobno tsh w pierszym trymestrze może tak skakać i być lekko poniżej normy i wgl normy dla kobiet w ciąży są inne. Mamaginekolog podaje takie:
TSH I trymestr 0,009-3.18 mIU/l

TSH II trymestr 0,05-3,44 mIU/l

TSH III trymestr 0,11-3,52 mIU/l
Ale skoro jak czytałam idziesz do endokrynologa to oprócz podstawowego tsh zrób sobie jeszcze ft3 i ft4 to też jakieś oznaczniki tarczycowe są. Mój lekarz nic mi nie odpisał na temat tego wyniku myślę że za dwa tyg jak skończę pierwszy trymestr powtórzę tsh i wtedy dopiero do endokrynologa pójdę.


Moja ginekolog uważa, że TSH w ciąży nie powinno przekraczać 2.5 ponieważ może powodować poronienia. I dlatego też mam zbadać tarczycę.
 
Hej dziewczyny, ja widzę, że wy już wszystkie po badaniach krwi i posiewów itp.
Ja nawet jeszcze badania krwi nie miałam a to już 11 +4 [emoji5] badanie krwi mi zrobią w ten sam dzień co będą pobierać krew do NIPT, a posiewu w ogóle nie robią jeśli nie ma żadnych infekcji...

Jeszcze nie miałaś żadnych badań krwi ? To u mnie w trakcie 7 tc na pierwszej wizycie już dostalam skierowanie, by zrobić badania krwi ..
 
reklama
Do góry