reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Hej dziewczyny czy wszystkie robicie ten test PAPP-A? Mi w sumie lekarz nic nie mówił na ten temat i nie wiem czy robić... Mam póki co czas. Macie przypadki w rodzinie z takimi chorobami czy robicie żeby mieć większą pewność?
Ja właśnie też się długo zastanawiałam. Ostatecznie jednak zrobię, ale nie jestem przekonana. W tym teście możliwy jest fałszywy wynik, a później okazuje się że jest ok.. W końcu to tylko jakieś prawdopodobieństwo. I dlatego nie chciałam, ale jak mi już powiedzieli że jest taki test to wiem, że jak nie zrobię to będę zwariować do końca ciąży :/ to badanie robi się między 11 a 14 tygodniem, ja będę miała w połowie 12. U mnie w invicta to koszt ok 450 zł i z tego co się dowiadywalam polecam jak już coś, to robienie u kogoś bardzo dobrego. W tych badaniach wynik musi zinterpretować lekarz, który naprawdę się na tym zna.
 
reklama
Dziewczyny, ale mam dzisiaj wene. Wstałam a tu słonko i... Umyłam już 9 okien, drzwi wejściowe, robię placki po węgiersku i w międzyczasie ogarniam łazienkę. Pierwszy raz od dwóch tygodni jest pięknie na dworze, więc i całą chatę wietrze. Az chce się żyć. Tylko zaczyna mnie wszystko kłuć, więc muszę przystopować.
 
Czesc dziewczyny Co do boli dziwnych to tez mam takie ciągnięcia/ uklocia czasem. Tlumacze to sobie tym rozciaganiem. Jesli chodzi o badania to ide na łaczone 27go (13tc+0)pappa i usg. Chce wiedziec jak mam mozliwosc czy wszystko dobrze.Strasznie dluzy mi sie ten czas i swiruje czy wszystko ok..
 
hej wszystkim. Ale cudowne wiadomości od wczoraj, same śliczne usg, GRATULUJĘ WAM wszystkim. Pozazdrościć pięknej pogody
Lilijanka85
u mnie leje kolejny dzień, az mi dzisiaj głowa pęka... :-( , no kiedy to sie w końcu wypogodzi...
 
Dziewczyny, ale mam dzisiaj wene. Wstałam a tu słonko i... Umyłam już 9 okien, drzwi wejściowe, robię placki po węgiersku i w międzyczasie ogarniam łazienkę. Pierwszy raz od dwóch tygodni jest pięknie na dworze, więc i całą chatę wietrze. Az chce się żyć. Tylko zaczyna mnie wszystko kłuć, więc muszę przystopować.

Słyszałam, że w ciąży nie powinno się podnosić rąk powyżej linii barków, nie wiem ile w tym prawdy... Ale znajoma poroniła w 5 miesiącu po tym, jak kilka godzin wcześniej umyła okna... Może lepiej uważaj...
 
Słyszałam, że w ciąży nie powinno się podnosić rąk powyżej linii barków, nie wiem ile w tym prawdy... Ale znajoma poroniła w 5 miesiącu po tym, jak kilka godzin wcześniej umyła okna... Może lepiej uważaj...
U mnie też pogoda fatalna i tak cały weekend. A co do okien to mam już też brudne... Mam sporo okien w domu i jakoś nie zabieram się za nie... Bd ładniej to mąż je ogarnie wolę nie ryzykować. Ogólnie sprzątam ale lżej niż przed ciąża. W wielu rzeczach mąż mnie wyrecza.
 
Dziewczyny, ale mam dzisiaj wene. Wstałam a tu słonko i... Umyłam już 9 okien, drzwi wejściowe, robię placki po węgiersku i w międzyczasie ogarniam łazienkę. Pierwszy raz od dwóch tygodni jest pięknie na dworze, więc i całą chatę wietrze. Az chce się żyć. Tylko zaczyna mnie wszystko kłuć, więc muszę przystopować.

Zazdroszczę, ja mam straszny bałagan w domu i nie mam siły tego ogarnąć[emoji30]
Grypsko mnie nie opuszcza, jedyny plus, że już mam mokry kaszel to może za chwile wyzdrowieje dobrze, że chociaż nie mam gorączki i nie muszę brać paracetamolu.
Pogoda też kiepska, pochmurno ale dosyć ciepło.
 
Hej. Jestem po wizycie. Z dzieckiem wszystko dobrze, wysluchalismy bicia serca i ogólnie wizyta dziś mega uspokajająca. Dzieciątko machalo rączkami i nóżkami, bardzo się wiercilo. Martwiłam się bo objawow od jakiś 3 tyg praktycznie brak. Także uspokajam wszystkie dziewczyny, brak objawów nie jest wyznacznikiem tego że z dzieckiem się coś dzieje. Moje ma się dobrze i pani doktor powiedziała że wygląda że wszystko jest w porządku. Jedyna rzecz to to że schudłam i brzucha nie ma nic, ale powiedziała że za 3 tyg na następnej wizycie będziemy myśleć jak waga nie ruszy (od początku zero mdłości i wymiotów). Także proszę przestać się martwić i wierzyć w to, że macie w brzuchach grzeczne dzieci które nie dokuczaja swoim mamom ;)
Aha, poprosiłam jeszcze o powrót do pracy póki dobrze się czuje bo w domu nudno tak samej było :)
 
reklama
Hej. Jestem po wizycie. Z dzieckiem wszystko dobrze, wysluchalismy bicia serca i ogólnie wizyta dziś mega uspokajająca. Dzieciątko machalo rączkami i nóżkami, bardzo się wiercilo. Martwiłam się bo objawow od jakiś 3 tyg praktycznie brak. Także uspokajam wszystkie dziewczyny, brak objawów nie jest wyznacznikiem tego że z dzieckiem się coś dzieje. Moje ma się dobrze i pani doktor powiedziała że wygląda że wszystko jest w porządku. Jedyna rzecz to to że schudłam i brzucha nie ma nic, ale powiedziała że za 3 tyg na następnej wizycie będziemy myśleć jak waga nie ruszy (od początku zero mdłości i wymiotów). Także proszę przestać się martwić i wierzyć w to, że macie w brzuchach grzeczne dzieci które nie dokuczaja swoim mamom ;)
Aha, poprosiłam jeszcze o powrót do pracy póki dobrze się czuje bo w domu nudno tak samej było :)

Super [emoji173]️ najważniejsze, że wszystko w porządku, a waga napewno ruszy [emoji7]
Który masz tydzień ? Sorki, ale nie jestem w stanie wszystkich zapamiętać [emoji28]
 
Do góry