reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Dziewczyny na przeziębienie dobry jest czosnek bo to naturalny antybiotyk. Ja jak byłam chora w ciazy to jadłam na kanapce jeden ząbek wyciśnięty. Naprawdę pomaga jeśli dacie radę to zjeść
 
reklama
Pojawily sie styczniowe mamy;)
Witam sie z rana z brakiem humoru jestem tak niewyspana bo dzisiejszym armagedonie mlodej ze marze tylko o snie. A tu jeszcze bratanek od meza na weekend przyjechal i trzeba byc obrotnym w kazda strone i najlepiej usmiechnietym a mi sie chce wyc bola mnie plecy i lydki chyba musze jakis inny magnez kupoc bo ten aie nie przyswaja.
Co do listy tych rzeczy ktorych nie wolno to myśle ze skoro w tabletkach na mdlosci jest imbir a sa ta tabletyki dla ciężarnych to raczej jest to mit. W poprzedniej ciazy nie umialam wypic niczego innego niz woda i herbata zielona i dziewczyny na forum mnie nastraszyly ze nie wolno a co lekarz powiedział? Ze wolno ale wszystko z umiarem. Procz surowego miesa i surowych ryb lyk coli tez nie zaszkodzi ogólnie napoj gazowany ale wszystko z umiarem. Ciaza powinna być dobrym czasem dla nas a nie czasem wyrzeczeń i stresu ze tego czy tamtego nie wolno. A co do czytania info z neta na temat jakiejs przypadłości to podzielam zdanie Innuliny.lepiej unikac dr google Miłego dnia życzę
 
Pojawily sie styczniowe mamy;)
Witam sie z rana z brakiem humoru jestem tak niewyspana bo dzisiejszym armagedonie mlodej ze marze tylko o snie. A tu jeszcze bratanek od meza na weekend przyjechal i trzeba byc obrotnym w kazda strone i najlepiej usmiechnietym a mi sie chce wyc bola mnie plecy i lydki chyba musze jakis inny magnez kupoc bo ten aie nie przyswaja.
Co do listy tych rzeczy ktorych nie wolno to myśle ze skoro w tabletkach na mdlosci jest imbir a sa ta tabletyki dla ciężarnych to raczej jest to mit. W poprzedniej ciazy nie umialam wypic niczego innego niz woda i herbata zielona i dziewczyny na forum mnie nastraszyly ze nie wolno a co lekarz powiedział? Ze wolno ale wszystko z umiarem. Procz surowego miesa i surowych ryb lyk coli tez nie zaszkodzi ogólnie napoj gazowany ale wszystko z umiarem. Ciaza powinna być dobrym czasem dla nas a nie czasem wyrzeczeń i stresu ze tego czy tamtego nie wolno. A co do czytania info z neta na temat jakiejs przypadłości to podzielam zdanie Innuliny.lepiej unikac dr google Miłego dnia życzę
Kochana a jaki masz magnez?Kup sobie magne B6 to jest lek ,A te inne to suplementy diety
 
Witam i ja sie z rana, rowniez troche niewyspana meczyly mhie glupie sny i plecy bolec zaczely.

Tak jak piszecie nie trzeba brac bardzo rygorystycznie do siebie tego czego wolno i nie wolno nam spozywac, jak sie je z umiarem to nie zaszkodzi. Mnie np do slodyczy w ogole traz nie ciagnie a wczesniej tabliczke czekolady na raz musialam zjesc! Kawe pije kubek dziennie czasem 2 zalezy od dnia w pierwszej ciazy tez pijalam.
Na przeziebienie najlepsze grzanki z czosnkiem na noc, syrop z cebuli, ewentualnie mleko z czosnkiem.

Wreszcie udalo mi sie umowic do lekarza ale dopiero na 7mego maja jakos wytrzymam w tych niepewnosciach takze swoje malenstwo zobacze i uslysze w 8tyg.
Teraz mam wrazenie ze bedzie chlopirc, choc roznie moze to byc w 1 ciazy tez tak myslalam z piczatku a pozniej moja podswiadomosc dawala mi takie znaki ze jak na prenatalnych dowiedzialam sie ze bedzie dziewczynka nie bylo to dla mnie szokiem bo coz wiedzialam juz to :)

Wczoraj skwar dzis chlod i deszcz, jaka pogoda u Was dziewczyny?
 
Imbir ;)

 
Ja myślę że nie ma co przesadzać :D czekolada w tabliczce ma tyle kofeiny co filiżanka kawy (a filiżankę podobno wolno). Tylko kto zje cała tabliczkę? :D dwie kostki na pewno nam nie zaszkodzą ;) A winogrona trzeba ograniczać z uwagi na duże ilość cukrów, które w ciazy też nie są wskazane. Tylko że znowu - myślę, że jak ktoś nie kasuje po 2 kg winogron dziennie to jest ok :D te surowe i niepasteryzowane to wiadomo, bo to nawet w śladowych ilościach może doprowadzić do salmonellozy czy toksoplazmozy ale reszta bez przesady ani w jedna ani w druga, bo zwariować można :p

Z drugim synem potrafiłam tabliczkę wciągnąć nosem [emoji23] nie był to jakiś duży problem [emoji6]
Kofeiny można do 300mg maks dziennie - wiec trzeba byłoby wypić sporo kawy i herbaty zeby uzyskać taki wynik
 
Dzień dobry ladies :)

Piekna typowo irlandzka pogoda dzisiaj na tych moich wyspach. Wiatr urywa głowę, pada deszcz i świeci słońce :p

Ja mam wizytę na 9 maja - już odliczam dni :) :)
 
reklama
Do góry