reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Pić minimum 3l najlepiej woda, jeść co 2,3 godziny, nie jeść :serkow plesniowych, mięsa ani ryb surowych, kakao, czekolada, grejfrutow, winogron, nie pić zielonej herbaty i mietowej. Chyba nic nie pominelam bd w domku to zobaczę czy napisałam wszystko. I o przytulanka h mówił że ogólnie jeżeli nie ma plamien itp to można ale to nie zbyt często, tym bardziej do 12 tygodnia, że nawet jak nie czuje chęci to nie mamy się przytulać lepiej dla dziecka bo potem już mniejsze zagrożenie.
Nie wolno winogron i grejpfrutow? Czemu
 
reklama
Nie wolno winogron i grejpfrutow? Czemu
Mówił że cytrusy w ogóle lepiej ograniczyć a o winogrona nie pytałam... W ogóle mało co byłam przejęta ta cała wizytę tyle czasu na nią czekałam. Ja tam wolę banany jabłka, granat także u mnie się obędzie. Następnym razem zapytam.
 
Dziękuję. Trochę wystraszyłam się z tą herbatą miętowo bo ja ją piję na potęgę i czytałam że jak najbardziej można… Aż mi się ciepło zrobiło


Właśnie wczoraj wieczorem strasznie się czułam i poprosiłam męża ,aby poszukał mi informacji czy można pić miętową herbatę. Ponieważ lepiej czyta po niemiecku niż po polsku, to szukał informacji na stronach de. I podobno można pić 2 filiżanki miętowej herbaty dziennie.

Nie słyszałam nigdy ,że kakao i czekolada jest nie wskazana. Wiem ,że cynamonu nie powinno się spożywać.
 
Właśnie wczoraj wieczorem strasznie się czułam i poprosiłam męża ,aby poszukał mi informacji czy można pić miętową herbatę. Ponieważ lepiej czyta po niemiecku niż po polsku, to szukał informacji na stronach de. I podobno można pić 2 filiżanki miętowej herbaty dziennie.

Nie słyszałam nigdy ,że kakao i czekolada jest nie wskazana. Wiem ,że cynamonu nie powinno się spożywać.
No ja też nie ale skoro mi tak napisał to chyba coś w tym jest... W sumie nie bd jadła tyle czekolady wyjdzie mi na zdrowie:) on mówił że kakao czyli też czekolada zapycha jakieś tam żyły... Opowiadał mi o tym ale ja w tym szczęściu o tym nie myślałam. Tu coś znalazłam. W czekoladzie jest kofeina Link do: Produkty zakazne w ciąży: zobacz, czego nie wolno ci jeść
 
A mnie dziewczyny calkowicie rozlozylo. Katar gigantyczny i mega oslabienie. Maz byl w aptece i kupil *spam* syrop ktos bral z was ? Do trgo zrobilam ta cebule z cukrem i buraka leci teza herbatka z cytryna i imbirem i miodem ale malo daje :(

Hej! Też mnie dręczy katar od kilku dni i początkowo gardło w nocy. Pije 3-4x dziennie wielki kubeł ciepłej wody z dużą ilością miodu i cytryny. Imbiru ponoć nie można w 1 trymestrze, więc ja nie ryzykowalam, ale są różne szkoły. Do tego płukanie gardła woda z solą i dzisiaj kupiłam krople dla kobiet w ciazy do psikania do nosa+zaparzona herbata miętowa w garnku i inhalacje pod ręcznikiem tak ok 10 min. Dzisiaj już dużo lepiej po tych wszystkich zabiegach! Życzę powrotu do zdrowia
 
:):)
Hej! Też mnie dręczy katar od kilku dni i początkowo gardło w nocy. Pije 3-4x dziennie wielki kubeł ciepłej wody z dużą ilością miodu i cytryny. Imbiru ponoć nie można w 1 trymestrze, więc ja nie ryzykowalam, ale są różne szkoły. Do tego płukanie gardła woda z solą i dzisiaj kupiłam *spam* do psikania do nosa+zaparzona herbata miętowa w garnku i inhalacje pod ręcznikiem tak ok 10 min. Dzisiaj już dużo lepiej po tych wszystkich zabiegach! Życzę powrotu do zdrowia
A imbir niby na mdłości dobry...
 
:):)

A imbir niby na mdłości dobry...

Też tak słyszałam. Ja dostałam od kuzynki przepis na przeziębienie żeby zaparzyć starty korzeń imbiru i dodać miód i dużo cytryny. Dodatkowo ssać ten imbir, jej pomogło, nie zaszkodziło. Na kilku stronach jest na tak, na innych, że nie można w I trymestrze... Ja odpuściłam:)
 
reklama
Do góry