reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Na sylwestra masz termin? A lekarz ci ten termin też wyliczył? Dziwne ja jestem w 8t3d a termin mam na 21.12
Wydaje mi się, że aplikacja sylwester wybrała pewnie jako ostateczny termin :p Lekarz to mi w sumie nie powiedział nic na temat terminu.. powiedziła tylko 6 tydzień dzień drugi i to był koniec tematu. ale na przyszłej wizycie zapytam
 
reklama
Wydaje mi się, że aplikacja sylwester wybrała pewnie jako ostateczny termin :p Lekarz to mi w sumie nie powiedział nic na temat terminu.. powiedziła tylko 6 tydzień dzień drugi i to był koniec tematu. ale na przyszłej wizycie zapytam
No najlepiej :) a termin ostatniej miesiączki kiedy miałaś i przy jakich cyklach? No jak na sylwester to może być z 2018 albo 2019:)
 
Cześć dziewczyny.
Przepraszam, że się nie odzywałam, miałam młyn ogromny w rodzinie...w życiu.... Szwagierka się do mnie z pazurami w sobotę rzuciła. Poszłam do lekarza od razu opisać podrapane ręce i zgłosić bóle brzucha... Jakim trzeba być człowiekiem, żeby do kobiety w ciąży się rzucić? Wali mnie to, że sobie wypiła w czasie grillowania. Nikt nie będzie obrażał mnie, ani moich dzieci, nie pozwolę sobie na to!
Ja dzisiaj przegielam pałe :( po śniadaniu zjadłam prawie całą wielka pake czipsow cebulowych, później ciastka, lody a teraz skończyłam jeść jajko takie czekoladowe duże i zaraz się chyba porzy..... Ehhh Niedobrze mi, i to bardzo :p
Masz zachcianki jak na dziewczynkę

Ja dzisiaj jestem rozchwiana emocjonalnie. Rano płakałam mężowi, że już mnie nie kocha bo mnie nie przytulił. Po południu płakałam, bo go poprosiłam żeby mi nie dawał sosu do hamburgera, że sama sobie naleje i odpowiedział mi, że jeszcze nie jest gotowe jak będzie to się mnie zapyta czy chce sos [emoji23] wyłam jak bóbr normalnie, jadłam tego hamburgera i płakałam jak nienormalna [emoji28]
Hehe, taka nasz uroda...
Hej
Ja wczoraj zjadlam lody i mdlilo mnie na maxa prawie do samego snu. Myslalam juz ze je zwrócę :( wiec dzis zero tego dobrego. U nas pochmurnie ale bardzo parno sie robi. Ja tez 11 tc w przyszlym tyg usg nareszcie :) na chipsy to tak mnie ochota nachodzi ze szok ale nie jem maz powiedzial ze mi zrobi z piekarnika takie domowe. :D jak myslicie kiedy bedziemy czuc pierwsze ruchy dzidzi ?
Ja w ogóle nie mam zachcianek... A pierwsze ruchy czułam w każdej ciąży inaczej. W pierwszej ok 17 tygodnia, a już w trzeciej w 14 tygodniu i lekarza w ogóle to nie dziwił. Trzeba je tylko nauczyć się je rozpoznawać
Witam, Mam na imię Angelika. To moja 1 ciąża która była wielkim zaskoczeniem dla mnie (ale jak najbardziej pozytywnym) :p Dowiedziałam się będąc w 6t 2d. według aplikacji mam termin na sylwestra Lekarz stwierdził obecność krwiaka i przepisał duphaston no i magnez i kontrola za 2 tyg. Na ostatniej wizycie byłam 6 maja została mi zwiększona dawka magnezu z 2 tbl dziennie na 4 ponieważ lekarz powiedział że mam napiętą macice. Obecnie jest to 8t 6d. Nie mam mdłości, jestem wyczulona na wszystko co słone, Z tym, że jestem bardzo płaczliwa każda sprzeczka z partnerem mnie doprowadza do łez. Mam wrażenie, że mojego partnera to trochę przerasta często się kłócimy. Ostatnio obraził się o to, że chciałam sobie zrobić relaks w wannie w samotności.. Stwierdził, że tak się dziewczyna nie zachowuje i że moja matka by tak nie zrobiła na pewno. Komiczne to trochę ale scyzoryk w kieszenie się otwiera.
Witaj. Fajny termin. Twój dzidziuś będzie prawdopodobnie najmłodszy, chyba że będzie niecierpliwy i nie zechce mu się czekać.
 
Hej
Ja wczoraj zjadlam lody i mdlilo mnie na maxa prawie do samego snu. Myslalam juz ze je zwrócę :( wiec dzis zero tego dobrego. U nas pochmurnie ale bardzo parno sie robi. Ja tez 11 tc w przyszlym tyg usg nareszcie :) na chipsy to tak mnie ochota nachodzi ze szok ale nie jem maz powiedzial ze mi zrobi z piekarnika takie domowe. :D jak myslicie kiedy bedziemy czuc pierwsze ruchy dzidzi ?

W pierwszej ciąży tak naprawdę może być to później, bo kobieta nie wie na co ma być przygotowana i nie wie czy to to , często myli się z gazami w jelitach :p
Ja w pierwszej poczułam w 18-19 tc i byłam pewna, ze to to wcześniej ciężko było ocenić czy to to na 100% w drugiej wcześniej, bo już w 16 tc :D
Ciekawe jak będzie za trzecim razem hi hi

P.S. Wiem, ze jak jest łożysko na przedniej ścianie to ruchy mogą być dużo później wyczuwalne niż normalnie
 
Hej podczytuje Was na okrągło ale mam meza w domu i musze aie nacieszyć dzisiaj wyszlam na samotny shoping oj poszalalam no i zaliczylam frytki slodkie wogole za mna nie przemawia jak tylko spróbuję czegos słodkiego to mdłości ze zdwojona sila. Dzisiaj tez bol glowy takze solidaryzuje sie z wszystkimi ktorzy dzisiaj maja migrene. Co do ruchow oj tez bym chciala juz poczuc w poprzedniej ciazy poczulam juz w 14tc ale to byly takie musniecia i nim sie zorientowalam to ruchy juz byly porzadne
 
reklama
Witam, Mam na imię Angelika. To moja 1 ciąża która była wielkim zaskoczeniem dla mnie (ale jak najbardziej pozytywnym) :p Dowiedziałam się będąc w 6t 2d. według aplikacji mam termin na sylwestra Lekarz stwierdził obecność krwiaka i przepisał duphaston no i magnez i kontrola za 2 tyg. Na ostatniej wizycie byłam 6 maja została mi zwiększona dawka magnezu z 2 tbl dziennie na 4 ponieważ lekarz powiedział że mam napiętą macice. Obecnie jest to 8t 6d. Nie mam mdłości, jestem wyczulona na wszystko co słone, Z tym, że jestem bardzo płaczliwa każda sprzeczka z partnerem mnie doprowadza do łez. Mam wrażenie, że mojego partnera to trochę przerasta często się kłócimy. Ostatnio obraził się o to, że chciałam sobie zrobić relaks w wannie w samotności.. Stwierdził, że tak się dziewczyna nie zachowuje i że moja matka by tak nie zrobiła na pewno. Komiczne to trochę ale scyzoryk w kieszenie się otwiera.

Gratulaski :)

Prawda jest taka, ze mężczyźnie ciężej się jest przestawić na tryb ciąża tym bardziej jeżeli to pierwsza ;)
My nosimy, czujemy i przeżywamy inaczej, a oni maja psychiczny fakt, ze będą tatusiami i nic po za tym, wiec moim zdaniem dla naszych facetów tez musimy być wyrozumiałe tak jak oni dla nas :)

Mój mąż np mówił mi, ze przy pierwszej ciazy to ciężko tak to wogole zrozumieć facetowi i przychodzi jednoczenie dużo zmartwień o których nie mówi się głośno - czy poradzi jako ojciec, czy zapewni przyszłość rodzinie itd itp

Oni tez na swój sposób potrzebują naszego wsparcia ;)
 
Do góry