reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Sory dziewczyny ale wcześniej wprowadziłam Was w błąd z tymi leukocytami, spojrzałam na leukocyty we krwi a nie w moczu... Także w moczu do 5 powinno być, może lepiej zgłoś się do lekarza jeśli wyszło Ci ponad normę..
Zgłosiłam pani w recepcji lekarz ma do mnie oddzwonic:) póki co czekam
 
reklama
W ciąży nie powinno się jeść surowych mies, w tym ryb, serów plesniowych i dojrzewajacych. Nikt nie powiedział, że nie można łososia. No chyba, że poprzednie trzy ciąże to ja byłam w błędzie..
Gdzies przeczytalam w internecie ze wlasnie tunczyka i lososia w ciazy powinno sie ograniczyc do min bo maja duzo rteci. Ale chyba trzeba brac poprawke na to co w tym.internecie znalesc.mozna :)
 
Zgłosiłam pani w recepcji lekarz ma do mnie oddzwonic:) póki co czekam
No to dobrze. Ja jak dostałam zlecenie na badania lekarka powiedziała że wyniki idą prosto do jej gabinetu, ja mogłam podejrzeć przez internet czy wszystko ok. Z tego co widziałam to różyczka coś tam nie bardzo, bo wyszło mi, że wynik watpliwy ale jeśli mnie nie wzywa przed umowiona wizyta to chyba nie jest to takie niepokojące tym bardziej że moja mama twierdzi, że chorowalam w dzieciństwie.
 
O rany ale kolezanka... Moze zazdrosna jest??

No i dopadlo mnie przeziębienie ogólnie katar mam caly czas od poczatku ciazy ale teraz mam kaszel i to naprawdę taki ze nawet zasnac nie umiem ciągle mnie dusi.
Wiesz co że katar ten co miałaś napoczatku może być wywołany hormonami a teraz jeśli doszedł kaszel to trochę gorzej :(
Byłam przeziębiona już dwa razy ale tylko mega katar to piłam herbatę malinowa , jadłam czosnek z mlekiem , piłam sok z czarnego bzu , robiłam inhalacje woda morska , trochę starałam się wygrzewać ale nic mi nie pomogło poprostu samo przeszło , jeśli będziesz się gorzej czuć idź do lekarza bo nieleczona infekcja jest gorsza niż leki ... Ja w 1 ciąży leżałam nawet w szpitalu taką złapałam infekcje i dostawalam leki ale nic nie wpłynęły na mojego synka a strasznie się bałam ;)

Tak czytam posty i trochę nie nadążam ale z tego co widzę kurde ale dużo płacicie za badania ! Ja w sumie pierwszy raz w luxmedzie płaciłam 600 zł ale później poszłam na fundusz , teraz chodzę pół na pół do tego samego lekarza więc prywatnie a na badania do niego do szpitala państwowo, raz tak raz tak i dlatego mam za darmo ;) u mnie badania dopiero w środę , ale powiem Wam że już wiem że będę mieć infekcje w moczu bo mam od zawsze mimo że nic nic boli, nie piecze itp


Czy tylko ja jem jak jakaś sirota? Czy Wy również jecie jak wróbelki? Myślałam że jak mdłości minął to i apetyt wróci a tu guzik ... Mój syn je więcej ode mnie , powinnam się martwić ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja już po pierwszej wizycie. Serduszko bije, dziś 7tc i 6d. Dzidzia ma 1.28 cm, nie wiem czy to nie za mało? Z tego wszystkiego zapomniałam lekarza zapytać o ten ból kręgosłupa, który mi dokucza. Kolejna wizyta dopiero 13 czerwca. Dr. Mówiła że mam zastanowic się nad badaniami prenatalnymi i choć niby u mnie wskazań nie ma to polecała, ale koszt to ok 500zl :( a wy robicie te badania??
 
Ja już po pierwszej wizycie. Serduszko bije, dziś 7tc i 6d. Dzidzia ma 1.28 cm, nie wiem czy to nie za mało? Z tego wszystkiego zapomniałam lekarza zapytać o ten ból kręgosłupa, który mi dokucza. Kolejna wizyta dopiero 13 czerwca. Dr. Mówiła że mam zastanowic się nad badaniami prenatalnymi i choć niby u mnie wskazań nie ma to polecała, ale koszt to ok 500zl :( a wy robicie te badania??
U mnie byl 8+2 i 14.5 mm więc chyba nie za mało bo nic nie mówił ;)
Gratulacje :)
Ja właśnie też zapominam ciągle zapytać
W środę będę mieć wizytę więc zapytam ;)
 
Wiesz co że katar ten co miałaś napoczatku może być wywołany hormonami a teraz jeśli doszedł kaszel to trochę gorzej :(
Byłam przeziębiona już dwa razy ale tylko mega katar to piłam herbatę malinowa , jadłam czosnek z mlekiem , piłam sok z czarnego bzu , robiłam inhalacje woda morska , trochę starałam się wygrzewać ale nic mi nie pomogło poprostu samo przeszło , jeśli będziesz się gorzej czuć idź do lekarza bo nieleczona infekcja jest gorsza niż leki ... Ja w 1 ciąży leżałam nawet w szpitalu taką złapałam infekcje i dostawalam leki ale nic nie wpłynęły na mojego synka a strasznie się bałam ;)

Tak czytam posty i trochę nie nadążam ale z tego co widzę kurde ale dużo płacicie za badania ! Ja w sumie pierwszy raz w luxmedzie płaciłam 600 zł ale później poszłam na fundusz , teraz chodzę pół na pół do tego samego lekarza więc prywatnie a na badania do niego do szpitala państwowo, raz tak raz tak i dlatego mam za darmo ;) u mnie badania dopiero w środę , ale powiem Wam że już wiem że będę mieć infekcje w moczu bo mam od zawsze mimo że nic nic boli, nie piecze itp


Czy tylko ja jem jak jakaś sirota? Czy Wy również jecie jak wróbelki? Myślałam że jak mdłości minął to i apetyt wróci a tu guzik ... Mój syn je więcej ode mnie , powinnam się martwić ?
Dokladnie tak samo mysle ze tem nos zatkany i katar to od hormonow. Ale teraz chyba mnie owialo. Spróbuję sie domowymi sposobami podleczyc. Chociaz naokraglo pije herbate z cytryna i miodem bo inna mi nie smakuje od poczatku ciazy takze jesli czosnek nie zadziala to niestety do lekarza pojde... Ehh
 
Ja już po pierwszej wizycie. Serduszko bije, dziś 7tc i 6d. Dzidzia ma 1.28 cm, nie wiem czy to nie za mało? Z tego wszystkiego zapomniałam lekarza zapytać o ten ból kręgosłupa, który mi dokucza. Kolejna wizyta dopiero 13 czerwca. Dr. Mówiła że mam zastanowic się nad badaniami prenatalnymi i choć niby u mnie wskazań nie ma to polecała, ale koszt to ok 500zl :( a wy robicie te badania??

Myślę że nie za mały, lekarz zapewne mówiłby wtedy,ze ciąża może być młodsza :)
Gratulacje z udanej wizyty ❤
Co do badań prenatalnych to mój narzeczony jest na nie, ja nie wiem... Większość robi, ale dla mnie to podwójny kłopot, po pierwsze koszt około 300-400 zł (i tak płacę za wizyty + wszelkie badania prywatnie) a po drugie musiałbym udać się do Poznania gdzie mam 90km i kto by mnie tam zawiózł poza tym ? Więc raczej ich bie zrobię...
 
Myślę że nie za mały, lekarz zapewne mówiłby wtedy,ze ciąża może być młodsza :)
Gratulacje z udanej wizyty ❤
Co do badań prenatalnych to mój narzeczony jest na nie, ja nie wiem... Większość robi, ale dla mnie to podwójny kłopot, po pierwsze koszt około 300-400 zł (i tak płacę za wizyty + wszelkie badania prywatnie) a po drugie musiałbym udać się do Poznania gdzie mam 90km i kto by mnie tam zawiózł poza tym ? Więc raczej ich bie zrobię...
Ja również nie robię. Tzn robie tylko usg prenatalne. Bez dodatkowych badań.
 
reklama
Ja robię prenatalne, najpierw USG, pózniej pappa (bo jak w USG będzie widac, ze coś jest nie tak to wtedy pappa są zbędne), a jak trzeba bedzie to kolejne.
 
Do góry