reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

reklama
Mam takie głupie pytanie jeśli chodzi o ta cukrzycę ciążowa oni ja najpierw muszą w moczu wykryć prawda?
Ja prawdopodobnie też przytylam i przytyje więcej bo mam teraz tydzień urlopu ...A ja mam taki spust jak za dwóch [emoji23]
 
Hehe być może ;) mój już wie co nas czeka chociaż pierwsza ciąża była wspaniała oprócz zgagi i niepokojących boli podbrzusza (które teraz wiem że są normalne ;))
W pierwszej ciąży mialam mega apetyt i do tego czasu +4kg a u Was jak z apetytem i waga ?

Ja miałam się nie warzyć, ale weszłam ..
kilo mniej przez brak apetytu :/
 
Temat zupełnie z innej bajki...ciąża to nie choroba i trzeba jakoś wyglądać a sezon komunijno-wakacyjno-weselny się zaczyna ;) Wiecie coś może o malowaniu paznokci w ciąży? Można/nie można i jak coś to tylko zwykły lakier wchodzi w grę czy hybryda też? Ja przyznaję, że malowałam ostatnio zwykłymi lakierami ale tak się zaczęłam zastanawiać jak to z tym jest.

Js robię normalnie hybrydę ;)
 
Mam takie głupie pytanie jeśli chodzi o ta cukrzycę ciążowa oni ja najpierw muszą w moczu wykryć prawda?
Ja prawdopodobnie też przytylam i przytyje więcej bo mam teraz tydzień urlopu ...A ja mam taki spust jak za dwóch [emoji23]
A ja dopiero po 20 tygodniu robiłam test obciążenia glukoza i mimo że naprawdę dużo przytyłam (30kg) to nie miałam cukrzycy i wcześniej nie kazali mi robić tylko badanie tarczycy które wyszło dobre ... Druga sprawa ja już robiłam hybrydy ale masakra ! Smród nie do zniesienia tak mnie mdliło że napewno tego nie powtórzę przez całą ciążę :)
Trochę się martwię bo bardzo boli mnie od wczoraj krzyż , napoczatku jak jeszcze nie wiedziałam o ciąży też mnie tak bolał :( mam nadzieję że to tylko rozciągająca się macica :(
 
Hej dziewczyny, cały dzień mnie nie było, tyle tu wpisów [emoji28]
Dzisiaj miałam wspaniały dzień, jak widziałyscie byłam na usg i wszystko jest w porządku. Pierwszy dzień po urlopie wróciłam do pracy i szefowa dała mi nową umowę na rok czasu, po czym jak mi ją wręczyła to mówię jej Ilona usiądź, bo ta rozmowa będzie trwać dłużej [emoji28] powiedziałam jej o ciąży i o tym ze chciałabym pracować do końca listopada. Więc tak się dogadałysmy i jeszcze dostałam podwyżkę [emoji28] więc jest fajnie.
Ja hybrydy noszę, a włosy farbuje i sobie i innym bo jestem fryzjerką z zawodu i prócz pracy w biurze w którym pracuje 4 dni w tygodniu to 2 dni prowadzę swój salon. Tyle tylko, że teraz koloryzacje robię w masce. Mąż jeszcze nie przeżywa ze mną ciąży [emoji28] gotujemy sobie osobno tak naprawdę, bo ja mięsa nie jem teraz w ogóle [emoji6] ale nie ma żadnych zachcianek
Przeżyłam dzisiaj 2 razy mdłości w pracy, po ogórkowej. Sytuacja do zniesienia [emoji106]
Spokojnej nocy Wam życzę [emoji286]
Zazdroszczę pracodawcy jak czytam o takich to aż mi przykro , mój chyba się wścieknie jak się dowie o drugiej ciąży i będzie robił mi pod górkę , przy wypłacie zaległych urlopów taki cyrk odstawił .... Zabrał z wypłaty pracownikom i nagadał że go oszukałam bo chce pieniądze za zaległe urlopy (które mi się należą najzwyczajniej w świecie ) więc że zwolnieniem poczekam do 5-6 miesiąca ...póki co jestem na wychowawczym:)
 
Cześć dziewczyny, wczoraj czułam się bardzo źle po południu i nawet nie miałam ochoty ani sił by podzielić się relacją z wizyty. A więc ciąża jest zdrowa,wg usg mlodsza o 4 dni niż termin OM. Ponoć może się to wyrównać jescze ale wg moich obliczeń z kalendarzyka to byłoby to zgodne z terminem owulacji. Serducho biło, ale nie słuchał tylko z obserwacji mi powiedział, ja to nawet nie widziałam go moja fasolka ma na razie 0,72cm - GIGANT hahaha lekarz dał listę badań do zrobienia, pytał czy chce zwolnienie, ale nie jestem wredna i nie chce pracodawcy nagle zostawic z niczym a jestem kadrową dla 250 osobowej firmy. Także czeka mnie poinformowanie pracodawcy o ciąży, aby mógł znaleźć kogoś na moje miejsce. Tylko jak ja wytrzymam do tego czasu, gdy mdlosci mam prawie cały dzień a do tego wymioty kolejna wizyta za miesiąc(jak to sie wydaje dużo)
 
Temat zupełnie z innej bajki...ciąża to nie choroba i trzeba jakoś wyglądać a sezon komunijno-wakacyjno-weselny się zaczyna ;) Wiecie coś może o malowaniu paznokci w ciąży? Można/nie można i jak coś to tylko zwykły lakier wchodzi w grę czy hybryda też? Ja przyznaję, że malowałam ostatnio zwykłymi lakierami ale tak się zaczęłam zastanawiać jak to z tym jest.
Można malować hybryda. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Moja kosmetyczka maluję nawet do porodu ma położne klientki i mówią że to bzdura że nie można mieć pomalowanych paznokci nawet do cesarki tylko niby patrzą żeby nie były długie i w wyzywajavym kolorze więc warto do porodu postawić na nudziaki.
 
reklama
Można malować hybryda. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Moja kosmetyczka maluję nawet do porodu ma położne klientki i mówią że to bzdura że nie można mieć pomalowanych paznokci nawet do cesarki tylko niby patrzą żeby nie były długie i w wyzywajavym kolorze więc warto do porodu postawić na nudziaki.
Do porodu nie chodzi o paznokcie w wyzywającym kolorze tylko o to że na palec zakłada się pulsoksymetr który informuje lekarzy o pulsie, pomalowane paznokcie czy to hybryda czy zwykłym lakierem mogą fałszować dane , na paznokciach u nóg możesz mieć i wściekły róż i nikomu to nie przeszkadza
Urządzenie to nie zakłada się przy każdym porodzie , przy cesarce i znieczuleniu ale ... Nigdy nie wiesz kiedy poród zakończy się CC , ja przy rozwarciu 10 cm , główce w szyjce i partych miałam CC ze względu na to że mój syn oplatał się pepowinal i nie mógł wyjść i takie urządzenie informuje lekarzy o Twoim pulsie
 
Do góry