reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Dziewczyny mam pytanie, czy poza ginekologiem umawiacie się również do położnej? Jeśli tak to w jakim celu? Może to głupie pytanie, ale to moja pierwsza ciąża i jeszcze wielu rzeczy nie ogarniam ;)

Moja ciąża jeśli będzie przebiegać bez żadnych problemów będzie prowadzona tylko przez położna, mieszkam w Holandii i tak to tutaj funkcjonuje. Jeśli wszystko jest w porządku to całą ciąże i poród prowadzi położna, ginekologa ciężarna nie widzi na oczy [emoji6]
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie, czy poza ginekologiem umawiacie się również do położnej? Jeśli tak to w jakim celu? Może to głupie pytanie, ale to moja pierwsza ciąża i jeszcze wielu rzeczy nie ogarniam ;)

Ja w Anglii i tutaj ciąże prowadzi polozna tak jak i poród / chyba, ze są komplikacje to wzywa się lekarza lub w trakcie ciazy umawia ginekologa ..
Wszystko ogarnia- badania krwi/ wizyty/ umawia usg i 24 na telefonie jeżeli potrzeba :)
 
Ja jestem totalnie zielona w tym temacie, więc też będę musiała to ogarnąć. Póki co boje się, bo na wizycie jeśli będzie okej to dostanę pewnie skierowanie na badania krwi itp. a to też nie mam pojęcia jak działa, ostatnio miałam pare lat temu pobieraną i to z mamą byłam [emoji23]
 
Też tak mam...i mimo że na razie nie wymiotuje to od takiego jakby odruchu wymiotnego boli mnie cały żołądek i chyba przepona...nie wiem czy to normalne. Na razie daje radę bo poprzedni i ten tydzień pracuje z domu ale od 6.05 muszę znowu do pracy jechać i nie wiem jak to wytrzymam
 
A ja dziewczyny dzisiaj jestem strasznie wrazliwa w sumie od wczoraj, placze z byle powodu. Poklocilam sie dzisiaj rano z moim nawet nie wiem o co juz, zwyzywalam go a poznien ten przyszedl z rozami mnie przeprosic i powiedzial ze wie ze mnie teraz nie mozna denerwowac [emoji173]i zaprosil mnie dzisiaj do mojej ulubionej restauracji zeby dobrze zakonczyc dzien.
Mowie wam do mnie dzisiaj to z nozem sie nie podchodzi wybucham najpierw krzykiem a potem zaluje i placze..masakra [emoji23]
 
Hejo! U nas też paskudna pogoda... Ale chciałam podpytac o coś innego. Czy lekarz Wam tak szybko puszcza do posłuchania bicie serca? Bo ja nie wiem czy jestem przewrazliwiona czy co ( Jak z tym imbirem ) ‍:D mi lekarz pokazał serduszka, ale powiedział że absolutnie nie można słuchać na tak wczesnym etapie, żeby fale nie zaszkodziły dzieciom... nie wiem czy to po poronieniu czy generalnie nie puszcza z dźwiękiem nikomu...Ale widzę, że większość z was albo słyszała już, albo usłyszy lada dzień :)
Hej ja też nie słyszałam bicia serca tylko widziałam pulsowanie. Pytałam przy poprzedniej ciąży, poronionej, czemu nie można posłuchać serduszka, lekarze mi mówili że na tak wczesnym etapie się tego nie robi bo obciąża to dziecko. Byłam dziś na wizycie, dostałam skierowanie na kolejne badania z krwi, l4 i kazał i mi się zapisać na usg genetyczne. Oby tak dalej do przodu :)
 
reklama
Ja znalazłam dosyć sporo informacji, ze właśnie należy sprawdzać tętno płodu od 6tc(jeżeli już bije) ponieważ jego szestotliwosc uderzeń tez jest bardzo istotna i powinno się to kontrolować ..
Na początku jest sprzęt który odpowiada detektorowi płodu - echosonda tzw , a później ktg ..

IMG_7120.JPG
 
Do góry