reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Moja też pierwsza :)
Dzisiaj rano wstałam i jak gdyby nigdy nic, czuję się super, po kilku dniach niemocy dziś wysprzatalam już dom, zrobiłam zakupy i kupiłam sobie sukienkę w Lidlu które tak reklamowali. Póki co nastrój super, a lęk przed dzidziusiem coraz większy, wizyta dopiero 17 maja, w weekend jedziemy do Żyrardowa do mojej siostry ciotecznej która urodziła 2 tyg temu to będę miała mały przedsmak tego co mnie czeka :p
Też kupilam:) każde dziecko jest inne. Ja jak wstałam też super się czułam a teraz tak mdli ale jem... Bo jak nie jem jest jeszcze gorzej
 
reklama
o przypomnialyscie mi o Lidlu :)
Ja powiedziałam rodzicom i tesciom na święta. Jak już byłam po usg. Moje rodzeństwo nie wie. Tzn brat wie bo jego żona to moja szefowa.
 
Nie martw się nie jesteś sama też jest to moja pierwsza ciąża, długo wyczekiwana. Współczuję wszystkim złego samopoczucia... Ja póki co mdłości mam czasem słabe czasem mocno ale narazie nie wymiotuje... Jak bym miała męczące wymioty napewno pójdę na zwolnienie, ciężko tak pracować. Podziwiam was :) ja póki co mam problem z tymi zastrzykami... Codziennie rano muszę robić o stałej porze... Mam nadzieję że dojdę do wprawy. Biorę dopiero 3 dni a jakieś siniaki już są...

Ja robiłam zastrzyki do inseminacji, rozmasuj sobie to miejsce wkłucia jak zrobisz zastrzyk, może zmniejszysz obrzęk [emoji6]
 
Moja też pierwsza :)
Dzisiaj rano wstałam i jak gdyby nigdy nic, czuję się super, po kilku dniach niemocy dziś wysprzatalam już dom, zrobiłam zakupy i kupiłam sobie sukienkę w Lidlu które tak reklamowali. Póki co nastrój super, a lęk przed dzidziusiem coraz większy, wizyta dopiero 17 maja, w weekend jedziemy do Żyrardowa do mojej siostry ciotecznej która urodziła 2 tyg temu to będę miała mały przedsmak tego co mnie czeka :p
Ja widzialam dzis kobitke w sklepie z takim maluszkiem na prawde bardzo malutkim i zaczelam sie zastanawiac jak ona sie nie boi tak go wziac na raczki czy cos jak ja sobie poradze. Ja to od razu bym.sie bala.ze taka dzidzie polamie oO nie wiem trzeba bedzie ten strach jakos ogarnac bo tak to kiepsko. Ja na szczescie moge liczyc na pomoc mamy ktora mieszka bardzow blisko i juz powiedziala ze jak sie maluszek urodzi to wezmie wolnego troche w pracy i mi pomoze wiec o tyle dobrze :)
 
My o ciąży powiedzieliśmy jak byliśmy na święta w Polsce. Chcieliśmy to zrobić osobiście, nie przez telefon, z racji ze mieszkamy za granicą to był to najlepszy moment. Zresztą moje samopoczucie też nie pozwalało nam tego ukryć. Wiedzą tylko rodzice i moja siostra, daliśmy im świąteczna kartkę z takim wierszykiem :

Moi Drodzy, Moi Mili,
nie wytrzymam ani chwili!
Ani jednej już godzinki,
by nie zdradzić Wam nownki!
Bo choć małe jeszcze jestem,
to już dzisiaj Wam obwieszczę,
Babciu! Dziadku! Jestem w drodze!
I już w Grudniu się urodzę!!
Siostrze zmieniliśmy na Ciociu, wujku.
Był to dla nich najlepszy prezent świąteczny [emoji173]️ z mężem jesteśmy 13 lat w związku, prawie 5 lat po ślubie, ponad 3 lata staraliśmy się o tą kruszynkę i nie wyobrażam sobie żeby mogło coś się stać [emoji170]
 
Ja widzialam dzis kobitke w sklepie z takim maluszkiem na prawde bardzo malutkim i zaczelam sie zastanawiac jak ona sie nie boi tak go wziac na raczki czy cos jak ja sobie poradze. Ja to od razu bym.sie bala.ze taka dzidzie polamie oO nie wiem trzeba bedzie ten strach jakos ogarnac bo tak to kiepsko. Ja na szczescie moge liczyc na pomoc mamy ktora mieszka bardzow blisko i juz powiedziala ze jak sie maluszek urodzi to wezmie wolnego troche w pracy i mi pomoze wiec o tyle dobrze :)

Moja mama akurat w listopadzie odchodzi na emeryturę także będę ją również wykorzystywać do pomocy :) jeśli chodzi o takie malutkie dziecko myślę że przyjdzie to spontanicznie, instynkt się włączy odkad zobaczymy swoje bobasy i lęku nie będzie - taka mam nadzieję przynajmniej :) też się tego boję ale wydaje mi się że ten strach odejdzie sam od razu pierwszego dnia. Planujemy też z mężem chodzić do szkoly rodzenia, myślę że przed pierwszym dzieckiem dużo nam to pomoże :)
 
reklama
Tak sobie leze i mi sie przypomniało cos az wam opowiem. Śniło mi sie jakis tydzień przed zanim dowiedziałam sie o ciąży ze bylam u mojej cioci w odwiedzimy i szla kolo mnie moja corka buzia podobna do mnie, ciemne wlosy po tacie. Jestem ciekawa czy to sie spelni i bedzie corka[emoji23]
 
Do góry