reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2017

reklama
Część wszystkim :-)
Szpitalnym i tym z dolegliwościami życzę zdrowia i powodzenia. Niech dzieciaki posiedza w brzuchach jak najdłużej.
Tak czytam Wasze komentarze, niektóre już w 35 tygodniu i myślę sobie, że to już lada chwila do porodu... A za chwilę się zorientowałam, że u mnie dziś 33 tydzień :O kiedy to zlecialo...

Byłam dzisiaj na badaniu krwi i moczu przed jutrzejsza wizyta, mam nadzieję że wyniki się poprawiły.

Co do fotelika to my zdecydowaliśmy się na cabriofix z maxi cosi, ale bez bazy... Trochę kosztuje, a poza tym cały czas chcemy zmienić samochód i niewiadomo czy będzie miał mozliwosc wpiecia.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Mamy taki sam fotelik . A bazy do niego są różne , zarówno takie do pasów , jak i do sytemu Isofix. My mamy taką do pasów.
 
Czyli te bazy nie są uniwersalne do każdego samochodu, ale foteliki które się przypina są? Pytam bo to kolejny temat w którym jestem zielona :D

Baza musi być dopasowana do konkretnego modelu fotelika. Niektóre z nich pasują do kilku modeli. A od sposobu montażu bazy ( pasy, isofix) będzie zależało czy będzie pasować do każdego auta. Isofix jest niby systemem uniwersalnym, który jest w większości nowszych samochodów, ale nie wszystkie bazy pasują do każdego samochodu.
 
Ostatnia edycja:
Hej, ja dziś miałam mieć wizytę u diabetologa ale nie doszła do skutku.
Całą noc nie spałam ani minuty przez skurcze i skończyłam na patologii ciąży pod kroplowkami i z zastrzykami :(

Oj kurcze teraz jeszcze ty. Ściskam mocno kciuki, żeby udało się opanować sytuację. Niech dzidzia siedzi w brzuszku jak najdłużej. Dawaj znać co u Ciebie.
 
Dziewczyny w szpitalach uważajcie na siebie i bądźcie spokojne bo w końcu jesteście pod fachową opieką :tak: wszystko będzie dobrze. Małe bąbelki siedzieć grzecznie w brzucholkach i czekać do swoich terminów :)
 
reklama
Witam się w ten szary bury poranek.

Jak zauważyłyście po poprzednim poście jeszcze was doczytuję :)

Dziewczyny, jeszcze przed wyjazdem zaczęły mi mega puchnąć stopy. Właściwie całe nogi, ale stopy najbardziej. Spuchły mi na tyle, że na ślub poszłam w mega schodzonych meliskach, które i tak mnie obtarły i takie nieładne ślady zostawiły :( Ale to były jedyne buty, w których było mi w miarę wygodnie.
Lekarz powiedział, ze to normalne na tym etapie, jeśli nie ma przy tym wysokiego ciśnienia, białko nie rośnie i coś tam jeszcze. No i dodał, że nic nie zrobimy na tym etapie.

Mąż robił mi w domu masaż limfatyczny na stopy, taki jak zalecał i pokazywał fizjoterapeuta dla taty, jak jeszcze żył. I na prawdę pomogło, ale... mąż jest daleko a ja sama u mamy siedzę. Głupio mi prosić żeby mi stopy masowała...

i stąd moje pytanie - jak wy sobie radzicie z opuchlizna?? Mamy na forum fizjoterapeutkę - czy sama mogę jakieś nie bardzo obciążające ćwiczenia robić, żeby choć trochę zmniejszyć ta opuchliznę??
Pamiętaj, że aby krew odpływała ważny jest ruch tzw ćwiczenia przeciwobrzękowe i przeciwzakrzepowe. Nogi najlepiej ciut wyżej ułuż i przyciągaj stopy w kierunku twarzy, krązenia kółeczkami itd. Kilka razy dziennie po około 10-15 minut.A masz kogoś kto mógłby okleić Ciebie limfatycznie tejpami? Bo wtedy na dłużej to starczy a jeśli nie masz dostępu do masażu limfatycznego to zawsze jakieś rozwiązanie. Możesz też delikatnie polewać chłodniejszą wodą nogi (chwilowa ulga). To takie ogólne porady bo więcej można zdziałć jak się dokładnie obejrzy obrzęki, rozległość, zachowanie skóry pod naciskiem palca itd.

Napisane na EVA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry