reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

@Oska305 Ja myślałam,żeby wziąć szlafrok ale mam taki gruby właśnie i nawet ile miejsca w torbie zajmie chyba,że zakupie sobie taki lżejszy.Ja jestem dużym zmarzlakiem ;)
Do szpitala chciałabym wziąć walizkę mniejszą bo torby nawet nie posiadam ;)A jak coś to od rodziców pożyczę ;)Wolałabym rzeczy do szpitala mieć naszykowane wcześniej bo jak mój mąż zacznie szukać to będzie masakra :DMyślę,że pod koniec października będę już spakowana ;)Taki mam zamiar a zobaczymy jak wyjdzie ;)
 
reklama
@Lake882 tak barfuję od lat. Zajmuję się także analizą karm gotowych dla kotów.

@gie_er Jeden z moich kotów barfuje jedynie z wołowiną, drugi, który nie chce jeść surowizny je karmę mokrą catz finefood.. Ale to jedna z wielu karm świetnej jakości.

Kot mojej mamy barfuje tylko z indykiem i kurczakiem, innego mięsa nie zje.

Co do barfa, zacząć należy od znalezienie mięska, które odpowiada naszym futerkom. Jeśli lubią tylko wołowinę lub tylko drób to też damy sobie z tym radę.
Dla początkujących są gotowe zestawy suplementów do mięsa. Może być felini complete czy easy BARF dostępne np w zooplus. Na kilogram mięsa dadaje się ich 12,5g. Po skrojeniu mięska, dodaniu suplementów i wody, ja porcję to na 100 g woreczki i do zamrażarki. Każdego dnia rano wyciągam gotową porcję.

Jak kotu zasmakuje, wtedy udoskonalamy przepis przez kolejne suplementy (zwłaszcza tauryne, której w tych gotowych preparatach jest mało).

Mam kalkulatory barfowe więc jak będzie trzeba komuś skomponować przepis to pomogę. Ja już mam małą kolekcję dodatków :
20170822_160834-2064x1161.jpg


Na forum Agilis Cattus udzielam dużo informacji na temat robienia barfa. Jest tam cały dział o tej metodzie karmienia :)
 

Załączniki

  • 20170822_160834-2064x1161.jpg
    20170822_160834-2064x1161.jpg
    346,4 KB · Wyświetleń: 446
Wariatki ;-) ja to jeszcze w ogóle o torbie nie.myślę ;-) A żeby wiedzieć co wezmę to już w ogóle.

Ja planuje trzy torby, jedna dla mnie, torba dla dziecka i torba na wyjście do domu.

A pakujecie się w torbę czy małą walizkę ?

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam torbę na kółkach :D Mam zamiar ją zapakować ;)
 
Przespalam pol dnia i glowa mi peka... glukoza nie dziala na mnie dobrze. Co do torby to moze spakuje koncem pazdziernika. Ja prawie nic w szpitalu nie potrzebuje bo tu wszystko daja. Gadalam dzisiaj z lekarzem i za 4 tygodnie mam sie isc zapisac na porodowke zeby mi pokazali co i jak i powiedzieli czego potrzebuje. To juz 30 tydzien bedzie i tak to leci ze jestem przerazona. Ja sie pewnie spakuje w jakas mala podręczna torbe. A szlafroka chyba nie biore. Wezme sobie grubszy sweterek tylko :*

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Lake882 tak barfuję od lat. Zajmuję się także analizą karm gotowych dla kotów.

@gie_er Jeden z moich kotów barfuje jedynie z wołowiną, drugi, który nie chce jeść surowizny je karmę mokrą catz finefood.. Ale to jedna z wielu karm świetnej jakości.

Kot mojej mamy barfuje tylko z indykiem i kurczakiem, innego mięsa nie zje.

Co do barfa, zacząć należy od znalezienie mięska, które odpowiada naszym futerkom. Jeśli lubią tylko wołowinę lub tylko drób to też damy sobie z tym radę.
Dla początkujących są gotowe zestawy suplementów do mięsa. Może być felini complete czy easy BARF dostępne np w zooplus. Na kilogram mięsa dadaje się ich 12,5g. Po skrojeniu mięska, dodaniu suplementów i wody, ja porcję to na 100 g woreczki i do zamrażarki. Każdego dnia rano wyciągam gotową porcję.

Jak kotu zasmakuje, wtedy udoskonalamy przepis przez kolejne suplementy (zwłaszcza tauryne, której w tych gotowych preparatach jest mało).

Mam kalkulatory barfowe więc jak będzie trzeba komuś skomponować przepis to pomogę. Ja już mam małą kolekcję dodatków :Zobacz załącznik 819571

Na forum Agilis Cattus udzielam dużo informacji na temat robienia barfa. Jest tam cały dział o tej metodzie karmienia :)
Jak pytalam mojego weta o barfa to powiedzial ze maltanczyka nie poleca takiej ilosci bialka bo one maja malo ruchu hmm moze on sie srednio zna ale ja tez hehe

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Lake882 tak barfuję od lat. Zajmuję się także analizą karm gotowych dla kotów.

@gie_er Jeden z moich kotów barfuje jedynie z wołowiną, drugi, który nie chce jeść surowizny je karmę mokrą catz finefood.. Ale to jedna z wielu karm świetnej jakości.

Kot mojej mamy barfuje tylko z indykiem i kurczakiem, innego mięsa nie zje.

Co do barfa, zacząć należy od znalezienie mięska, które odpowiada naszym futerkom. Jeśli lubią tylko wołowinę lub tylko drób to też damy sobie z tym radę.
Dla początkujących są gotowe zestawy suplementów do mięsa. Może być felini complete czy easy BARF dostępne np w zooplus. Na kilogram mięsa dadaje się ich 12,5g. Po skrojeniu mięska, dodaniu suplementów i wody, ja porcję to na 100 g woreczki i do zamrażarki. Każdego dnia rano wyciągam gotową porcję.

Jak kotu zasmakuje, wtedy udoskonalamy przepis przez kolejne suplementy (zwłaszcza tauryne, której w tych gotowych preparatach jest mało).

Mam kalkulatory barfowe więc jak będzie trzeba komuś skomponować przepis to pomogę. Ja już mam małą kolekcję dodatków :Zobacz załącznik 819571

Na forum Agilis Cattus udzielam dużo informacji na temat robienia barfa. Jest tam cały dział o tej metodzie karmienia :)
A jak ten nasz miał białko w moczu to normalnie może tak jeść, czy trzeba by mu to jakoś zakwaszać?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
powiem wam laski jaja z tym cukrem jak nie wiem co !! Dziś na czczo pięknie 88 więc wynik w normie bo z rana moge mieć max do 90 . Później zjadłam śniadanie UWAGA !!! 3 mikro kromki ciemnego chleba z wędliną,pomidorem i ogórkiem i 1 jajo na twardo ...wynik po 1h 150 !!! no kurr.. po czym ? . Później zjadłam sobie małą śliwkę i obiad ziemniaki,filet duszony z marchewką i mizerie normalnie ze śmietaną ! i cukier po 1 h wyszedł 91 !!! a moge mieć max do 140 w ciągu dnia .Chore to jest po takim małym śniadaniu taki cukier a po dość sporym obiedzie malutki !
Może to tak zwany oszukany ciemny chleb i jest ze slodem
 
Jak pytalam mojego weta o barfa to powiedzial ze maltanczyka nie poleca takiej ilosci bialka bo one maja malo ruchu hmm moze on sie srednio zna ale ja tez hehe

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też w świecie barf od dawna siedzę i powiem tak. Barf ma mniej białka niż przeciętna karma. Poza tym zboża, kukurydze dają białko roślinne które tylko działa negatywnie na wątrobę, nerki etc.
Ogólnie weterynarze to karmy RC wciskaja A skład jest tragiczny ;-) niestety to nie jest ich mocną strona ;-)
 
Ja też w świecie barf od dawna siedzę i powiem tak. Barf ma mniej białka niż przeciętna karma. Poza tym zboża, kukurydze dają białko roślinne które tylko działa negatywnie na wątrobę, nerki etc.
Ogólnie weterynarze to karmy RC wciskaja A skład jest tragiczny ;-) niestety to nie jest ich mocną strona ;-)
Royal Canin przerobilam od hodowcy ale już dawno zmieniona :)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja planuje wziąć jedna mała torba że swoimi rzeczami, jedna z dziecka i przygotować jedna z rzeczami na wyjście w domu dla nas. Jeśli chodzi o ręcznik to planuje dwa z mikrofibry, zajmują mało miejsca. A i jeszcze jednorazowy ręcznik po pod myciu się na dole. Zwróćcie uwagę że w wielu szpitalach trzeba mieć swój kubek i sztućce.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry