reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

Jesteśmy po wizycie, z dzidziusiem wszystko w porządku, pobrali mi jeszcze krew do testu Pappa i za 10 dni mają być wyniki. Jestem juz spokojniejsza bo się bałam. Zobacz załącznik 808760
Prawdopodobnie będzie dziewczynka [emoji7]

c55f3e3k8o9ruv7g.png

km5se6ydojac30hy.png
Piękna dzidzia, pełen relaks :) Gratulacje :)
 
reklama
Dzień dobry. Właśnie odkryłam skąd to moje złe spanie, ciągłe bóle głowy, duszenie się w nocy, kichanie i to omdlenie wczoraj. Pampararammmm - zatoki. Dziś mam tak wszystko opuchnięte że o schylaniu się mogę pomarzyć :/ Mam na to parę domowych sposobów. Jak nie przejdzie to w poniedziałek lekarz i pewnie antybiotyk -.- Ekstra, po prostu ekstra. Echś :(

Znam to. Też mam z tym problemy, na szczęście nie łapie mnie na razie w ciąży. Za to złapało mojego męża. Ja brałam rano Sinulan Forte i potem Ibuprom zatoki, ale na pewno nie można tego w ciąży. :(

Dziś na obiad szczawiowa i podejście drugie do szarlotki. Chyba zrobię dziś jakiś prezent fasolowi w brzuchu, tylko z uwagi na nieznajomość płci, musi być to coś unisex :D

Dziewczyny, podpowiedzcie z jakich treningow korzystacie teraz w 2 trymestrze? Chciałabym sobie wrócić do jakichś lekkich ćwiczeń fitnessowych. Widziałam, że czyjeś nazwisko się przewijalo na forum. Podpowiedzcie kogoś, kto ma swoje programy treningowe dostępne w Internecie - np. na YouTube. :)
 
No właśnie z tymi ograniczeniami mam problem. Na wakacje... Miał być Meksyk, będzie conajwyzej polskie morze, bo sama się obawiam tym bardziej, że już raz z bólami trafiłam do szpitala. Rzucam fajki, od kiedy się dowiedziałam o ciąży z dwóch paczek zeszłam do 2-3 fajek dziennie na przestrzeni niecałych dwóch tygodni z perspektywa na odrzucenie tego gówna jeszcze na koniec tego tygodnia. Byłam imprezowa, w tej chwili co najwyżej wyjdę na spacer. Lubię ekstremalne sporty zaczynając od sztuk walki, przez biegi z przeszkodami, po skoki na bungee- w tej chwili tylko 3 razy w tygodniu zostały rolki. Ale najgorsze jest to, że czuję się jak opasla świnia. Zwykle nie jadłam słodyczy (aż tylu), nie miałam ochoty nawet na jakieś Frytki, a w tej chwili walczę ze sobą by zamiast byle czego zjeść pożywny konkret. Póki co przytyłam 5kg, głównie brzuch i cycki, ale przeraża mnie to, że nie mogę już nosić ukochanych jeansów. Codziennie w domu płacz przy ubieraniu się, bo tego nie dopne w cyckach, a jak gacie dopne to mi się wbijaja w brzuch... Wszystko jest nie takie... Tylko sukienki jakiś komfort dają bez ucisku, ale z kolei sukienek z całego serca nie cierpię... No i sfery łóżkowe... Mąż zapewnia, że nic się nie zmieniło, dla mnie jednak tydzień bez seksu teraz odczuwam jakby to był miesiac. I to ciagle pokazywanie krocza obcym mężczyznom (ginekolog mój i ci w szpitalu), że mam wrażenie że oni częściej je widzą niż mój mąż. Niby człowiek świadomy tego, że wyolbrzymia, ale przychodzi taka godzina w ciągu dnia, że nic nie pomaga i tylko wyje jak bobr. Ciąża jest kompletnie nie dla mnie mam wrażenie, a to dopiero początek. Próbuję wyprzec te negatywne myśli, średnio to jednak wychodzi...
@Misimisi ja rozumiem, że życie nie zawsze przynosi tylko to co oczekiwane. Ciąża dla jednych jest najszczęśliwszym a dla innych najgorszym okresem w życiu. Czasami jest wyczekiwana czasami niespodziewana.
Ciąża jest ciężkim okresem, kiedy wszystko się zmienia, nasze ciało, nasze samopoczucie, nasz postrzeganie otoczenia, i postrzeganie otoczenia nas samych.
Wydajesz się być silną kobietą, potraktuj niedogodności ciąży jak chwilowe przeszkod do pokonania, i postaraj się też wyciągnąć z tego wszystko co najlepsze. Nie pisałaś o pływaniu - idź na basen, w ciąży można. Zaplanuj przyszłoroczne wakacje z dzieckiem, nikt nie powiedział, że nie można polecieć gdzieś dalej. wyżyj się przy przygotowaniu pokoiku, możesz kupic jakieś używane mebelki i sama je odnowić, pomalować pokój, albo kącik dla maleństwa. Poszukaj wózka biegowego. Znajdź też pozytywy :)
Trzymam za ciebie kciuki.
 
Znam to. Też mam z tym problemy, na szczęście nie łapie mnie na razie w ciąży. Za to złapało mojego męża. Ja brałam rano Sinulan Forte i potem Ibuprom zatoki, ale na pewno nie można tego w ciąży. :(

Dziś na obiad szczawiowa i podejście drugie do szarlotki. Chyba zrobię dziś jakiś prezent fasolowi w brzuchu, tylko z uwagi na nieznajomość płci, musi być to coś unisex :D

Dziewczyny, podpowiedzcie z jakich treningow korzystacie teraz w 2 trymestrze? Chciałabym sobie wrócić do jakichś lekkich ćwiczeń fitnessowych. Widziałam, że czyjeś nazwisko się przewijalo na forum. Podpowiedzcie kogoś, kto ma swoje programy treningowe dostępne w Internecie - np. na YouTube. :)
Napewno nie wolno w ciąży :( Jutro mam jeszcze jedną wizytę u gina to może coś doradzi.
Ja kupiłam sobie lewandowską, ale póki co mam zakaz na ćwiczenia jeszcze przez miesiąc. Lekarz powiedział że może w lipcu mi pozwoli...
1496298232-aaaaaa.jpeg


Idę dalej lulu. Łeb mi pęka :(
 
No ja dostałam ban na orgazmy (czyli nie tylko seks) od ginekologa. Ogolnie czulam się mocno niezrozumiana, że w ogóle mogę mieć z tym problem. Nie wytrzymalam i złamałam się kilka razy, ale fakt że musialam zmuszać się żeby nic nie robić był dla mnie straszliwie frustrujący. 7 mam wizytę i mam nadzieję, że odwoła, bo kolejny miesiąc chyba bym zwariowała. Mój wyjazd wakacyjny też zagrożony, ale jeszcze mam nadzieję że będzie ok. Najbardziej się wyzywam na partnerze chyba za to że on nie ma żadnych ograniczeń. A tak w ogóle jeśli istnieje takie zjawisko jak depresja ciążowa to chyba na nią zapadam, bo z moim samopoczuciem jest coraz gorzej. Mam ochote sobie pieprznac w łeb za to co mam teraz w głowie, bo samej mi ciezko że sobą wytrzymac, ale te wszystkie beznadziejne myśli i emocje są silniejsze.

yuudhqvkh0cpri5e.png
Dziewczyny, a może z kimś zaufanym pogadacie, żebyscie nie miały później depresji poporodowej nie miały?? Moja koleżanka miała przy drugim, takie 100% wyparcie , że dziecko urodziła. Dopiero po jakimś czasie zaczęła się w ogóle dzieckiem zajmować. Żadnej z was tego nie życzę.
 
Ja wróciłam z soru właśnie okazało sie ze to nie jelita tylko pecherz dostałam antybiotyk niestety, luteine, dupka i cos dopochwowo ale miałam usg dzidzia w najlepsze brykała co mnie uspokoiło.
Przykro mi jeśli chodzi o ciebie, ale dzidzia ok jest więc przynajmniej tyle :)
 
Ale poszalałyście wczoraj z postami [emoji6]. Część na bieżąco podglądałam, ale koniec miesiąca zawsze w pracy intensywny i nie za wiele mi się udało [emoji6]. A później zmógł mnie ból głowy. O 18 już spałam..

@Ankuś może i zakupy i cały remont jest dość męczący ale już potem pierwsza noc NA SWOIM [emoji7] warta tego wszystkiego. Potem to się nawet miło wspomina te godziny spędzone w markecie budowlanym [emoji16]. Po wykańczaniu mieszkania znałam ułożenie wszystkich produktów w Leroy Merlin [emoji23][emoji23]. Ostatnio tata coś potrzebował i się mnie pyta gdzie znajdzie jakieś tam zawory, to mu mówię, że w drugim rzędzie 5 alejka [emoji23].

@Millo ja ostatnio piłam żywca 0%, wpadli do nas sąsiedzi i skoro panowie pili wódkę to my z karmiącą sąsiadką skusiłyśmy się na to piwo. Miałam okropną zgagę po nim.. Zbyt szybko się na nie drugi raz nie skuszę [emoji6]. Na czerwone wino się nie dam namówić. Jednak ma duuuuużo więcej alkoholu niż to piwo (0,5%).

@Ankuś fantastyczny prezent [emoji16]. Mój mąż na słowa "sesja ciążowa" spojrzał na mnie jakbym się z sufitu urwała [emoji23]. Ale brata dziewczyna się polprofesjonalnie zajmuje fotografią i na pewno sobie nie odmowię pamiątki w tej formie [emoji16]

Cieszę się, że wczorajsze wizyty były takie udane [emoji16].

@gie_er może ten raport wynika z tego, że ostatnio jest TU ogrom ciężarnych i muszą się badać kobiety [emoji23]. Mam wrażenie, że ostatnio ciągle widuję kobiety w ciąży. Wszędzie.

@Mikado93 @misianka powodzenia na wizytach [emoji16]!

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry