reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

Jak śnieżynki z nieba, posypią nam się dzieci.
Czekamy na pierwszy śnieg, a z nim nasze maleństwa.

Skontrolujcie kalendarz i uzupełnijcie pod linkiem:
Link do: Kalendarz Grudniowe mamy 2017

2017-04-24 Fasolka Wizyta serduszkowa ❤❤

2017-04-25 Karolcia90 wizyta u ginekologa
2017-04-26 Karolcia1992 Wizyta kontrolna u ginekologa
2017-04-26 M@gda Wizyta serduszkowa ❤❤
2017-04-26 gieer Wizyta serduszkowa ❤❤
2017-04-27 maggie91 wizyta serduszkowa :)
2017-04-27 daruuunia3 wizyta u ginekologa
2017-04-28 Angella210 wizyta u gin
2017-04-28 Mikado93 Wizyta u mojego gin (zakładanie karty ciąży)
2017-04-28 DigitalGirl Wizyta kontrolna u ginekologa
2017-04-28 Millo wizyta kontr/zakł.karty
2017-05-02 Mandy33 Wizyta serduszkowa ❤❤
2017-05-04 misianka wizyta serduszkowa
2017-05-04 eklerkaa 3 usg, wizyta serduszka<3 /karta ciąży 15:30
2017-04-24 pieszczoszka1988 wizyta/usg/karta ciazy
2017-05-06 maja1987 wizyta serduszkowa ❤/ karta ciąży
2017-05-08 Oska303 Wizyta i usg kontrolne
2017-05-09 CarlaR wizyta/ 10 tydz <3
2017-05-09 gieer wizyta kontrolna
2017-05-10 Izabela90 wizyta (USG i karta ciąży)
2017-05-23 MagMag Badanie genetyczne 3D /w 12t ciąży
2017-05-24 Karolcia1992 Badanie genetyczne 3D /w 12t ciąży
2017-05-25 Mikini26 Badanie genetyczne

Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Masz zainstalowaną aplikację "Arkusze Google"?
Jeśli nie - zrób to!
Sklep Play -> wyszukaj arkusze google -> zainstaluj -> po zainstalowaniu otwórz kalendarz
 
reklama
Roksi, fantastycznego podsłuchiwania. Może zajrzysz do nas dziś i powiesz co tam u ciebie, co u bliźniaków. Czy nadal tak fatalnie się czujesz?

Oska, a jak u ciebie??
 
Po 35 roku życia robione są bezpłatnie. Choć i tak najlepiej wykonać je dopiero koło 12 tygodnia życia. Po za tym na usg mogą być również przesłanki do ich wykonania tj. Brak kości nosowej. Choć pewien odsetek dzieci z zespołem downa nawet cała ciążę rozwija się prawidłowo i dopiero w chwili poznania się można dostrzec ten specyficzny wyraz twarzy jednocześnie ogromne podobieństwo do rodziców. Wiem że moja mama 39 lat (2.5 roku temu) kiedy zaszła w ciążę a na usg nie było kości nosowej za PAPA nie płacila nic. Amniopunkcje miała wykonana dodatkowo i tu placilismy 1000zl za wynik przyspieszony. I już dokładny opis wady oraz płeć w 13 tygodniu poznaliśmy mojej siostry.

P.s.
Chciałam się przywitać przy okazji. Niestety chyba nie dołączę do grudniowek choć @ nadal brak to rano znów kolejny test do kosza. Czekam póki nie przyjdzie jest szansa że będziemy w ciąży ; -) więc dbam o siebie i jak nie teraz to później. Ale czytam was od 1 strony codziennie i naprawdę chciałam się przywitać z radosna nowina ale kto wie. Pogratulować chciałam każdej w was. Życzę sam dużo siły! I o ile od czasu do czasu mogłabym tu zajrzeć co u was byłabym naprawdę szczesliwa.
Myszko, super, ze się witasz.
Jeśli nie grudniowki (choć ciągle mmy nadzieję, że to jednak my) to już pojawiły się styczniówki, trzymamy kciuki, że to będzie TO forum dla ciebie :)
 
Zanioslam dziś mocz na badanie (bo boję się, że ten ból ledzwi to może nerki...). I zmieniłam czwartkowa wizytę na dziś 18:15. Oby wszystko było dobrze z fasolem.
Porozmawiam z lekarka o L4.
 
Myślicie, że dadzą Wam tak bez problemu L4? Ja wspomniałam ginekolog na prywatnej wizycie czy z czasem będę mogła iść na zwolnienie to powiedziała, że to nie takie proste, bo nie ma podstaw. Powiedziałam jej, że jestem po poronieniu i źle się czuję psychicznie, poza tym nie mam łatwiej pracy. Odpowiedziała, że ta ciąża rozwija się prawidłowo, szyjka jest długa i ciężko będzie.. Mają kontrolę ZUS i ona może mieć problemy. Wkurzyła mnie.
Prywatny lekarz pisze Ci zwolnienie bez problemu... wpisuje plamienia nawet jeśli (daj Boże) ichto brak. Ja już na tej pierwszej wizycie mialam od gina propozycję L4.Jak mówią, płacisz wymagasz ;) Znam dziewczyny które chodza w ciazy na nfz a co jakis czas prywatnie wlasnie po L4
 
Po poronieniu boję się wszystkiego. Do tego po śmierci Mamy miałam nerwice, mój tata jest alkoholikiem. Musiałam zająć sie młodszym o 10 lat i chorym bratem. Chodziłam do psychiatry, brałam leki. Po poronieniu objawy nerwicy wróciły, a w ciąży się nasiliły. A taka baba decyduje za mnie czy ja mam iść na zwolnienie, czy nie, argumentując między innymi tym, że szyjke mam długą i nie potrzebuje. Achhh zła jestem.
Przykro mi bardzo ;(
 
Z tymi zwolnieniami to chyba nie do końca jest tak, że prywatny piszę to co i kiedy chcesz.
Ja chodzę prywatnie, ale nie po to by mieć l4 tylko że względu na wiele innych aspektów. Po prostu płacę za wygodę, jakość etc
Dla mnie jak ktoś chce iść na l4 to niech idzie. Nic mi do tego. Tylko szczerze nie lubię podejścia że płacę to niech lekarz wypisuję Chi chce

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z tymi zwolnieniami to chyba nie do końca jest tak, że prywatny piszę to co i kiedy chcesz.
Ja chodzę prywatnie, ale nie po to by mieć l4 tylko że względu na wiele innych aspektów. Po prostu płacę za wygodę, jakość etc
Dla mnie jak ktoś chce iść na l4 to niech idzie. Nic mi do tego. Tylko szczerze nie lubię podejścia że płacę to niech lekarz wypisuję Chi chce

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom
Ale takie jest podejście wielu dziewczyn. Ja nieskorzystalam z propozycji zwolnienia w 7 tyg jak byłam bo kota bym dostała w domu ale niektóre kobiety tak właśnie robią. A biorąc pod uwagę moją "ciążowa przeszłość" ja na prawdę mam ku temu podstawy. Płacisz to wymagasz. Ja np mam świadomość ze chodząc prywatnie dzwonię i mam wizytę w każdej chwili, to jest dla mnie najważniejsze.
 
Ale takie jest podejście wielu dziewczyn. Ja nieskorzystalam z propozycji zwolnienia w 7 tyg jak byłam bo kota bym dostała w domu ale niektóre kobiety tak właśnie robią. A biorąc pod uwagę moją "ciążowa przeszłość" ja na prawdę mam ku temu podstawy. Płacisz to wymagasz, chociaz tak jak lekarz prywatny do swojwj pracy powinien przykladac się przeciez kazdy lekarz, nawet ten pracujacy na nfz. Niestety same wiemy jak jest. Nawet na tym forum dziewczyny posaly jak traktuja nas niektorzy lekarze. Ja np mam świadomość ze chodząc prywatnie dzwonię i mam wizytę w każdej chwili, to jest dla mnie najważniejsze.
 
reklama
Cos pokickalam. Napisałam w cytacie swoją wypowiedz. Tak powinno byc : Ale takie jest podejście wielu dziewczyn. Ja nie skorzystalam z propozycji zwolnienia w 7 tyg jak byłam bo kota bym dostała w domu ale niektóre kobiety tak właśnie robią. A biorąc pod uwagę moją "ciążowa przeszłość" ja na prawdę mam ku temu podstawy. Płacisz to wymagasz, chociaz tak jak lekarz prywatny do swojwj pracy powinien przykladac się przeciez kazdy lekarz, nawet ten pracujacy na nfz. Niestety same wiemy jak jest. Nawet na tym forum dziewczyny posaly jak traktuja nas niektorzy lekarze. Ja np mam świadomość ze chodząc prywatnie dzwonię i mam wizytę w każdej chwili, to jest dla mnie najważniejsze.
 
Do góry