reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

M@gda też mam zgage...od jakichs 2 tygodni. Teraz po każdym posiłku siedzę twardo przez jakieś pół godziny i się nie ruszam, bo inaczej jest tragedia...

Dziewczyny, od 30 w lidlu ciuszki i inne bajery dla bobasow :-)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Kurczaczki skąd kasę brać :(
Może 30tego zrobimy napad na lidla?? :D:D
 
reklama
@M@gda hejka! Dobrze Cię "widzieć" :) mi też ostatnio dwa razy stopy spuchły. Mąż twierdzi, że nie widać, ale ja czuję takie opuchniecie i pulsowanie, choć faktycznie małe. Pomoglo po prostu trzymanie w górze i chłodna kąpiel dla stopek.
Aaaaaa no i chciałabym nie lubić kebabow :D
@maja1987 super kochana, że możesz powiedzieć to magiczne "jestem gotowa" :D urocze. Ja jestem z terminem chyba dzień czy dwa przed Tobą(?!) także czas się spiąć :) czy mogłabyś wrzucić listę co spakowałaś do torby szpitalnej dla Maluszka?

Ja wczoraj wieczorem urządziłam sobie seans z Youtubem gdzie oglądałam podstawy pielęgnacji, przewijanie, ubieranie, noszenie... rozczulilam się :) tak bardzo chciałabym poprzytulać już małego Skarbka :) do tego stopnia się wkręciłam, że śnił mi się znów poród (bardzo lekki) i Lenka była taka słodka, opuchnięta i rozowiutka :) :) :)

Lecę dalej sprzątać :) dziś mam wenę!
 
i stąd moje pytanie - jak wy sobie radzicie z opuchlizna?? Mamy na forum fizjoterapeutkę - czy sama mogę jakieś nie bardzo obciążające ćwiczenia robić, żeby choć trochę zmniejszyć ta opuchliznę??
Znam ten ból, tak jak pisałam od dnia swojego ślubu mam mega problemy z opuchlizną nóg. Na SOR przepisali mi cyclo 3 fort i potem moja gin też powiedziała aby brać 2x dziennie do końca ciąży i po 3-4 dniach już zaczęło być lepiej, a miałam opuchliznę taką że sama stanąć na nogach nie mogłam i wszędzie męża ciągałam. Także może podpytaj o to lekarza, ogólnie są to tabletki bez recepty. Do tego jeśli też masz bóle/kręcenie w kostkach, to fajny efekt daje wymoczenie nóg w letniej wodzie z dodatkiem soli do kąpieli (sposób od dr rodzinnej i co wieczór stosuję, na prawdę jest lepiej)
 
Hejka:*

Alee dzis pospalam. Nie wiem kiedy normalnie mi noc zleciala:p
Wysyłam dzis Lea wkoncu do przedszkola po 10 dniach przeziebienia.O 12 mam ginka:)a pozniej pojde na przepyszne pączki do Starej Pączkarni i juz tym zyje haha:p

Madzia dziękuje:*Poduszki motylki po 25 zł plus 13 wysylki lub 10 paczkomatem

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
Zastanawiam sie nad jakims ladnym kompletem dla dziecka, ale musze zobaczyc jak z kaska bede stała. Ale ten motylek jest świetny i być może sie zgadamy na niego :)
 
Hej ja dziś też nocka udana i cukier na czczo piękny. Dzis ide do lekarza to zobaczymy co tam z szyjka i wogole szkoda ze bez usg ale w zeszlym tygodniu widzialam malego. Ale dzis maly sie rozpycha kochany moj az boli momentami...
To trzymamy kciuki :)
W ogole wszystkim życzę udanych wizyt.
Nie wrzucałam kalendarza bo nikt na dziś nie był zapisany a tu tyle wizyt ;p
 
Hej dziewczyny:).
Malo sie odzywam, ale jestem ostatnio strasznie zabiegana. Rano wychodzę, poznym popoludniem wracam, a wieczorem jestem tak zmeczona, ze czekam az tylko Franek usnie, zebym mogla pojsc spac. Noce sa juz do d...y, budze soe co chwile na siku, wszystko mnie boli, juz nawet poducha nie pomaga, a jak wstaje z łóżka to jak taka emerytka co ledwo chodzi:).
Moje cukry mimo braku diety sa ok, tylko te poranne sa rozne, bo wahaja sie od 85-95, np wczoraj na zgage zjadlam kolo 21 lody i dzisiaj rano mialam 88:).
U nnie wyprawka gotowa, zostaly doslownie 3 rzeczy na liscie, ale to moge kupic spokojnie po porodzie, na ten miesiac juz wystarczająca kasu wydalam.
Torba malej spakowana juz do konca, ciuszki na wyjscie też przygotowane. W mojej torbie brakuje tylko kosmetykow i dokumentow, reszta tez juz jest, nawet kubek i sztucce sa, bo w szpitalu tego nie dają:). Ze spokojnym sumieniem, moge powiedziec, ze jestem gotowa.
Tzn jeszcze niech nie wychodzi Hania, bo zostaly mi do uszycia 2 gwiazdki i 2 sowy, no i musze meza dopilnowac, zeby ladnie to powiesil:).
Milego dnia ciężarówki, ja ide sie ubierac z mlodym i zaraz wychodzimy, zeby znowu wieczorem do domu wrocic.
Zazdraszczam przygotowania :D:D Spakowana torba.. i w ogóle... Super. jesteś mega zorganizowana :)
 
Mój lekarz po prostu taki jest, że lepiej reagować szybciej na wszelki wypadek , tak samo było z moim cukrem i skierowaniem do diabetologa - inny lekarz patrząc na moje wyniki po krzywej powiedziałby że są dobre a ten dał mi skierowanie :)
odnośnie tych sterydów to mogłam dostać receptę i kupić sobie w aptece i iść na zastrzyki do przychodni i wtedy bym miała dwa ( droższy zamiennik dlatego dwa - a w szpitalu cztery ) ale jak to mi mój gincio powiedział po co wydawać tyle kasy jak można położyć się na dwa dni i przy okazji porobić jakieś badania, słuchać tętna co dwie godzinki :) a że on jest tam ordynatorem to wiedziałam że będę pod dobra opieką :) i przy okazji sprawdziłam szpital, położne, pielęgniarki bo przez 10lat to się trochę zmieniło :)
A przypomnij mi skąd jesteś i gdzie rodzisz??
 
Ależ piękne ciasto :D

Czy każdy dostał po kawałku, czy całe dla ciebie??
Ten akurat cały dla Jasia :)
Ale był też drugi z pięknym dzidziusiem, którego zabronilam jeść :)
Jest prześliczny i teraz odpoczywa w mojej lodówce ;)
1508834746-5b47933a53f19b8a-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Znam ten ból, tak jak pisałam od dnia swojego ślubu mam mega problemy z opuchlizną nóg. Na SOR przepisali mi cyclo 3 fort i potem moja gin też powiedziała aby brać 2x dziennie do końca ciąży i po 3-4 dniach już zaczęło być lepiej, a miałam opuchliznę taką że sama stanąć na nogach nie mogłam i wszędzie męża ciągałam. Także może podpytaj o to lekarza, ogólnie są to tabletki bez recepty. Do tego jeśli też masz bóle/kręcenie w kostkach, to fajny efekt daje wymoczenie nóg w letniej wodzie z dodatkiem soli do kąpieli (sposób od dr rodzinnej i co wieczór stosuję, na prawdę jest lepiej)
Właśnie lekarz mówił, że dopóki mogę wytrzymać to nie zaleca stosowania farmaceutykow. Ja i tak sporo biorę już. Ale moczenie stop wypróbuję - dzieki.
 
Do góry