reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

Cześć dziewczyny :-)
Ja dopiero zwleklam się z łóżka...Ale w sumie to zasnelam chyba koło 5. Tak mnie rwalo całą noc w pachwinach, ze nie mogłam się nawet obrócić z boku na bok :-/
Miałam dzisiaj iść na pobranie krwi, ale chyba właśnie się spoznilam :-) cóż, jutro też jest dzień.
Chciałam się pochwalić, że wczoraj kupiłam płyn do prania dziecięcych ubranek, wiec to u mnie ogromny postęp [emoji23]

Udanych wizyt dzisiaj i dobrego samopoczucia wszystkim :-)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Też mi się marzy suszara... I u nas też ciągle brak kasy. Moi rodzice pomagają nam finansowo z tym remontem ale doprowadza mnie to już do szału, bo każdą rzecz, każdy wydatek to negocjacje z nimi. A ich zdaniem stare nieszczelne okno można zostawić, a to kibel stary da się wyczyścić i da radę... Ekipę remontową szukałam przez 2 miesiące, a i tak mój Tata wybrał sobie swoją... Już nie mam siły na dyskusje z nimi i postanowiłam wziąć kredyt, żeby spokojnie móc sobie pokupować część rzeczy.

Sent from my WAS-LX1 using Forum BabyBoom mobile app
Zinc kredyty nie są takie straszne. Być może płacisz więcej za remont, bo trzeba spłacać odsetki, ale... płacisz za swobodę decyzji, za możliwość poczucia się u siebie jak u siebie, gdzie nikt nigdy nie wejdzie i nie powie, że ma prawo tu być, czy zrobić to czy to, bo on zapłacił za to czy za to.
Mam koleżankę, której rodzice w większości zasponsorowali mieszkanie i traktują ją jak hotel: przez jakiś czas kazali jej siostrze u niej mieszkać, sami przyjeżdżają nie zapowiedziani kiedy chcą, bo wydaje im się, że są u siebie. Powiem wam, że ja bym się wściekła i wcale nie chodzi o to, że nie chciałabym żeby rodzice przyjeżdżali, ale żeby się zapowiedzieli, a ja żebym mogła powiedzieć, że słuchajcie super, że przyjeżdżacie, albo wręcz odwrotnie, że mam plany i nas nie będzie.
 
Witam się w ten szary bury poranek.

Jak zauważyłyście po poprzednim poście jeszcze was doczytuję :)

Dziewczyny, jeszcze przed wyjazdem zaczęły mi mega puchnąć stopy. Właściwie całe nogi, ale stopy najbardziej. Spuchły mi na tyle, że na ślub poszłam w mega schodzonych meliskach, które i tak mnie obtarły i takie nieładne ślady zostawiły :( Ale to były jedyne buty, w których było mi w miarę wygodnie.
Lekarz powiedział, ze to normalne na tym etapie, jeśli nie ma przy tym wysokiego ciśnienia, białko nie rośnie i coś tam jeszcze. No i dodał, że nic nie zrobimy na tym etapie.

Mąż robił mi w domu masaż limfatyczny na stopy, taki jak zalecał i pokazywał fizjoterapeuta dla taty, jak jeszcze żył. I na prawdę pomogło, ale... mąż jest daleko a ja sama u mamy siedzę. Głupio mi prosić żeby mi stopy masowała...

i stąd moje pytanie - jak wy sobie radzicie z opuchlizna?? Mamy na forum fizjoterapeutkę - czy sama mogę jakieś nie bardzo obciążające ćwiczenia robić, żeby choć trochę zmniejszyć ta opuchliznę??
 
Witam serdecznie z rana. Pogoda u mnie mało optymistyczna, ale od wczoraj mam super nastrój. Moje przyjaciółki i siostry postanowiły zorganizować mi niespodziankę w postaci Baby shower :)
Muszę się Wam pochwalić wspaniałym "ciastem" jakie otrzymałam.
1508748954-8a26c068911f62f8-aaaaaa.jpeg


Dodatkowo dostałam laktator Mendeli na który sama bym się raczej nie zdecydowała. Wzruszyłam się ogromnie!

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ależ piękne ciasto :D

Czy każdy dostał po kawałku, czy całe dla ciebie??
 
@Mamuska ja się wzięłam za pranie i prasowanie Ale jeszcze długa droga przede mną [emoji57] @ Manique ja już od co najmniej pół roku o niej myślę i teraz nastało apogeum . Chyba nic mnie nie zatrzyma. Czytam opinie od weekendu i szukam modelu. @allime super niespodzianka [emoji3] @ Mikado ja mam bardzo podobnie. Brzuch tylko z rana normalny a potem cały czas się stawia. Jutro mam wizytę więc zobaczymy co powie lekarz. Dziewczyny jakie seriale polecacie bo przy prasowaniu nie mam co robić i chętnie bym coś pooglądała?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Gorąco polecam Lucyfera. Sezon pierwszy super, drugi w porządku :) Bedzie trzeci ale nie wiem kiedy.
 
Zinc kredyty nie są takie straszne. Być może płacisz więcej za remont, bo trzeba spłacać odsetki, ale... płacisz za swobodę decyzji, za możliwość poczucia się u siebie jak u siebie, gdzie nikt nigdy nie wejdzie i nie powie, że ma prawo tu być, czy zrobić to czy to, bo on zapłacił za to czy za to.
Mam koleżankę, której rodzice w większości zasponsorowali mieszkanie i traktują ją jak hotel: przez jakiś czas kazali jej siostrze u niej mieszkać, sami przyjeżdżają nie zapowiedziani kiedy chcą, bo wydaje im się, że są u siebie. Powiem wam, że ja bym się wściekła i wcale nie chodzi o to, że nie chciałabym żeby rodzice przyjeżdżali, ale żeby się zapowiedzieli, a ja żebym mogła powiedzieć, że słuchajcie super, że przyjeżdżacie, albo wręcz odwrotnie, że mam plany i nas nie będzie.
No dokładnie tak. Zgadzam się, dlatego dzisiaj załatwiam kredyt. Zwłaszcza że te negocjacje i walka o każdą rzecz źle wpływają na stosunki moje z nimi i moje z moim facetem. Ja się przez to jeszcze bardziej denerwuję a nie powinnam. A z Twoją koleżanką to faktycznie masakra... [emoji53]

Sent from my WAS-LX1 using Forum BabyBoom mobile app
 
Przy TVN dobrze się prasuje ostatnio przy desce spędziłam 2H ale to ubrania chłopaków i moje i pościel której nie lubię prasować

Ja już o swoich skurczach to wole nie mówić bo jak dostanę to aż mnie w pół łamie takie bolesne dostaję a brzuch to prawie non stop mi się stawia a mała to tak się rozpycha w brzuchu że wczoraj myślałam że z niego wyjdzie tak się prostowała
Ja mam w piątek wizytę aż się boje jej trochę
Niech dzidzia jeszcze siedzi i nie wychodzi.

U mnie też dziwne rzeczy czuję. Żywka sobie głęboko siedzi w mojej miednicy i jak kopie nóżkami to też czuję jakby zaraz syrkę miała wystawić :D:D
 
Dziewczynki ja jestem po 3 prenatalnym, wszystko dobrze dziś według OM 32tc według USG 33tc. Dzidzie mają już po 2kg, mają też już włoski na główce, lekarz nie widzi żadnych wad, wszystko jest wpozadku :-) Pan doktor dziś mi powiedział że wagowo to ciążę można uznać za donoszoną, że nie jedno dziecko w pojedynczej ciąży w tym tygodniu jest wiele mniejszej. Nic nie wygląda na to żeby dzidzie chciały już się ewakuować mimo że mają coraz mniej miejsca to wód płodowych mają sporo. Przepływy też dobre, ogółem powiedział że w mojej sytuacji CC to tylko formalność. Niestety mam tylko zdjęcie dzidziusia po lewej stronie bo dzidziek po prawej wolał oglądać mój kręgosłup niż pokazać się mamusi...
Tusiaczek... cudnie!!! Gratuluję.
A synek piękny :)
 
No dokładnie tak. Zgadzam się, dlatego dzisiaj załatwiam kredyt. Zwłaszcza że te negocjacje i walka o każdą rzecz źle wpływają na stosunki moje z nimi i moje z moim facetem. Ja się przez to jeszcze bardziej denerwuję a nie powinnam. A z Twoją koleżanką to faktycznie masakra... [emoji53]

Sent from my WAS-LX1 using Forum BabyBoom mobile app


I będziesz mogła decydować ze swoim od początku do końca co i jak chcecie :) super, i lepsza atmosfera będzie między wami mniej nerwów i stresów :)
 
reklama
Cześć kobietki :)
Ja słyszałam, że najlepsze są zwykłe rossmannowskie kosmetyki babydream ... dobry, prosty, niechemiczny, niemiecki skład. Zamówiłam już jakiś czas temu kosmetyki Linomag i dokupiłam kilka z Rossmanna. Nam położna mówiła żeby wziąć do szpitala tylko mydło do kąpieli maluszka, żadnych płynów, żelów i zamiast ręcznika pieluchy tetrowe. Co szpital to inne podejście.
Ja też myślałam o tych rossmanowskich kosmetykach, ale po spotkaniu z koleżanka postanowiłam inaczej. U niej mąż i syn maja atopowe zapalenie skóry i normalne kosmetyki przy synu sie nie sprawdziły, musiała mieć dobre emolienty. Przy córce od razu zdecydowała się na emolienty i jest zadowolona. U mnie mąż też ma AZS i spora szansa, że Żywka tez będzie miała, więc pójde w Oilatum i Mediderm czy jakoś tak.
 
Do góry