reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

reklama
Hejka:*

Malec i allime samych dobrych wiesci:*
Kosa tez mi sie podobaja te szummisie i sie ciagle zastanawiam:)
Evela ja sie budze w nocy tysiac razy ale mam tak od po urodzeniu Leosia:)do wc chodze raz.

Dzis troszke lepiej bo juz ma mega mokry kaszel a nie taki jak wczotaj mokry ale duszacy wiec juz troszke lepiej.Teraz tylko walczyc z ta flegma i zejdzie!Od razu czlowiekowi lepiej:*

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
@M@gda - elektrostymulator - pierwszy raz słyszę. Co to takiego? Ja się nastawiam na znieczulenie w przypadku porodu naturalnego.

Tak piszą internety:
"Znieczulenie porodu za pomocą prądów TENS to metoda skuteczna i bezpieczna. Na świecie stosuje się ją już od czterdziestu lat. Na czym polega? Stymulator TENS to małe urządzenie generujące prądy o niskich częstotliwościach. W chwili skurczu prąd płynie do elektrod przyklejonych w okolicy lędźwiowej, wywołując efekt przeciwbólowy. Kobieta czuje łagodne mrowienie i lekkie napinanie się mięśni pleców w okolicy przyklejenia elektrod.

Znieczulenie porodu za pomocą stymulatora TENS pomaga od pierwszych skurczów porodowych do chwili, gdy rozwarcie szyjki macicy osiągnie 5-6 cm. Na wczesnym etapie porodu sztucznie wywołane bodźce czuciowe zagłuszają naturalne bodźce bólowe, ale później zwykle nie są już w stanie tego robić, bo ból jest zbyt silny. Skuteczniej łagodzą bóle krzyżowe niż podbrzusza. Metoda jest bezpieczna: podczas wielokrotnych badań nigdy nie stwierdzono żadnych niepożądanych efektów ubocznych."

Właściwie tens pożyczył mi kolega z pracy, którego żona stosowała tens przy porodzie, była zadowolona, ale może któraś z was go stosowała i ma poleca/odradza
 
Ja zawsze spałam jak suseł, ale ostatnio to jakaś masakra. Budzę się ze 2, 3 razy do wc cała obolała, jak śpię na lewym boku to cała lewa strona boli, zmieniam bok na prawy to po przebudzeniu to samo. Brzuch już ciąży i ciężko "fruwać" w nocy tak z boku na bok. Trzeba było rodzić 10lat temu, pewnie było by łatwiej a teraz sks na liczniku i jest gorzej.
 
Witam, mam na imię Marcelina chciałam się przedstawić, dziś trafiłam na forum ( do niedawna jeszcze pracowałam i w ogóle się tematem ciąży w internecie nie interesowałam a czas niepostrzeżenie goni...:)).Nie dam rady nadgonić wszystkich postów ale widzę że chyba forum wygasa,wiec sporo się spóźniłam.

To nasza pierwsza ciąża,o dziwo starania trwały 1 cykl :), termin z USG wychodzi na 22 grudnia wiec to już 25 tydzień,strasznie szybko mi zleciało, tęsknie mocno za pracą, ale już ciężko było mi pracować na wysokich obrotach, oboje z mężem jesteśmy związani ze służbą zdrowia i już mnie ostro gonił żebym nie siedziała w szpitalu. Nasz chłopczyk ujawnił się bardzo szybko bo już w 12 tyg lekarz na 90% określił płeć.Pozdrawiam wszystkich:)
 
Witam, mam na imię Marcelina chciałam się przedstawić, dziś trafiłam na forum ( do niedawna jeszcze pracowałam i w ogóle się tematem ciąży w internecie nie interesowałam a czas niepostrzeżenie goni...:)).Nie dam rady nadgonić wszystkich postów ale widzę że chyba forum wygasa,wiec sporo się spóźniłam.

To nasza pierwsza ciąża,o dziwo starania trwały 1 cykl :), termin z USG wychodzi na 22 grudnia wiec to już 25 tydzień,strasznie szybko mi zleciało, tęsknie mocno za pracą, ale już ciężko było mi pracować na wysokich obrotach, oboje z mężem jesteśmy związani ze służbą zdrowia i już mnie ostro gonił żebym nie siedziała w szpitalu. Nasz chłopczyk ujawnił się bardzo szybko bo już w 12 tyg lekarz na 90% określił płeć.Pozdrawiam wszystkich:)
Witamy byly przejsciowe trudnosci ale juz wychodzimy na prosta.
 
reklama
Witam, mam na imię Marcelina chciałam się przedstawić, dziś trafiłam na forum ( do niedawna jeszcze pracowałam i w ogóle się tematem ciąży w internecie nie interesowałam a czas niepostrzeżenie goni...:)).Nie dam rady nadgonić wszystkich postów ale widzę że chyba forum wygasa,wiec sporo się spóźniłam.

To nasza pierwsza ciąża,o dziwo starania trwały 1 cykl :), termin z USG wychodzi na 22 grudnia wiec to już 25 tydzień,strasznie szybko mi zleciało, tęsknie mocno za pracą, ale już ciężko było mi pracować na wysokich obrotach, oboje z mężem jesteśmy związani ze służbą zdrowia i już mnie ostro gonił żebym nie siedziała w szpitalu. Nasz chłopczyk ujawnił się bardzo szybko bo już w 12 tyg lekarz na 90% określił płeć.Pozdrawiam wszystkich:)
Witaj, super że do nas dołączasz :) Im więcej nas tym lepiej :)

Fakt trochę mniej nas tutaj, ale jeszcze się na nowo rozkręci. Bardzo fajnie, że jest ktoś związany ze służbą zdrowia, to będzie mógł nam czasami coś doradzić pod tym względem.

I strasznie ci zazdroszczę tego 1 cylku starań :)
 
Do góry