reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

Ja tez bede robic glukoze pod koniec miesiąca, im pozniejszy tydzien tym latwiej wylapac cukrzyce. Ja w pierwszej jak i w tej ciazy mam robione dwa razy obciazenie, kolo 12 tygodnia i 26 tygodnia, bo na poczatku ciazy mialam podwyższona na czczo. Moze uda sie i w tej ciazy nie bede miala cukrzycy ciazowej, choc tragedii nie było, najgorzej, ze trzeba zapomniec o slodkich zachciankach i owocach to mnie chyba najbardziej zaboli, bo w tej ciazy dzien bez owocka to dzien stracony, wlasnie dojadam pomarancze:)
Też tak mam i codziennie lody [emoji509] [emoji4]
 
reklama
O @padiqu Ty też masz dziś połówkowe! Trzymam kciukasy :*

@reniuszek to ja mam to samo ze spaniem :/. A wstać? Wstaję jak muszę [emoji23] Bo boli jakby mnie hakami rwali :D

@DigitalGirl gratuluję zakupów :D Bardzo się cieszę :* Wszystko jest słodkie [emoji7]

@M@gda małe ząbki <3 Dzieciaki są śmiszne :D Ja to się boję o swoje łóżeczko że mi się króliki do niego dobiorą xD To dopiero będzie śladów po ząbkach, hahahaha :D

@iwilleatyou!!!! Boże jakie piękne kicaje!!! Ja bym biegała i wszystkie karmiła xD

@Ankuś u nas to Ł chyba bardziej świruje na punkcie mojej ciąży niż ja :D Wczoraj zapomniałam kupić Accard i już ubierał buty żeby tylko Olusiowi nic się nie stało jak wieczorem nie wezmę tabletki xD Ale spoko, matczyna siła powstrzymała. Poszliśmy dziś rano ;) A z prezentami to ja krzyczę jak megafon czego nie mam ;) Bo tak to bym teraz miała 2 wanienki i 3 bujaczki xD

@eklerkaa jak nie woda to może góry? Ja często jeździłam do Szczawnicy :) Takie niskie górki w Pieninach :)

@doublemummy kochana prababcia <3 Ja na swoją babcię nie mam co liczyć... Złośliwe i obrażalskie to takie że masakra -.- Ale Ł ma najcudowniejsze babcie na świecie :) Traktuję je jak swoje własne.

@Mikado93 to u mnie podobnie kopie ale koło 6, 12 i 22:30 :D U nas cytryna jest zabroniona od tego roku.

@Rossiczka ja mam to samo podejście do prezentów. Zawsze jak kupuję to tylko takie żeby nie grały i nie trajkotały. Zauważyłam że te moje malce lubią najprostrze zabawki. Jakieś kubeczki, krążki, piłeczki :) Coś czuję że będą nas czekać duże zakupy w Ikei :D

No nadrobiłam wreszcie. Wstałam po 10 :) Mężu zrobił mi takie pyszne zapiekanki. Zjadłam i zasnęłam :D Hihihi. Lubię jak jest w domu bo mi dogadza. I czuje się jak Królewna ^^ No a zaraz biorę się za sprzątanie łazienki :) Tylko wszamię drożdżówkę z jabłuszkiem.
W Ikei też mają fajne, niedrogie zabawki :-) bo dzieci takie zabawki lubią, wiadomo u znajomych roczniak od małego jest na interaktywnych, dostał pierwsze duplo to płakał bo nie grało....
Ja,wyszłam z założenia że żyjemy w świecie gdzie wszędzie dookoła coś gra, świeci rozprasza uwagę. Ze nie muszę tego fundowac też dziecku.

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Ankuś u mnie przy Tobiaszu sprawdziła się skarbonka. cały czas stoi, co jakiś czas otwieramy i jedziemy po zabawki. Bo u nas znowu to była plaga bzdetnych zabaweczek....

Co do karuzeli, T. Ciocia to neurolog dziecięcy z centrum zdrowia dziecka i Ona zawsze mówi że karuzele to nie najlepszy pomysł, a jak już to najwcześniej po skończonych trzech miesiącach. Tobiasz też nie miał i pięknie w łóżku zasypial, Helka też nie będzie mieć.

Ogólnie jest taka moda, że dla dzieci wszystko gra, świeci śpiewa, rusza się etc u nas królują puzzle, duplo i drewniane zabawki, no i wszystkie artystyczne czyli kredki, farby. Mnie wszystkie te szczeniaczki uczniaczki i inne przerażają.

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom

Jestem tego samego zdania. U nas na początku królowały jasne kolory bez dodatkowych pierdół. Dopiero jak Maks zaczął sie interesować dostawał jedna zabawkę w zasięgu wzroku jak się znudził wymienialam..... Na początku rodzina była trochę podyktowana, że czemu że to dziecko ma grać być kolorowo, ale pozniej zauważyli że Maks jest spokojniejszy. Poza tym mocno pilnowałam by nie zaburzano jego spokoju. Nie było przekładania z rąk do rąk 50 twarzy nad głową, zabawek itd.
 
@Ankuś u mnie przy Tobiaszu sprawdziła się skarbonka. cały czas stoi, co jakiś czas otwieramy i jedziemy po zabawki. Bo u nas znowu to była plaga bzdetnych zabaweczek....

Co do karuzeli, T. Ciocia to neurolog dziecięcy z centrum zdrowia dziecka i Ona zawsze mówi że karuzele to nie najlepszy pomysł, a jak już to najwcześniej po skończonych trzech miesiącach. Tobiasz też nie miał i pięknie w łóżku zasypial, Helka też nie będzie mieć.

Ogólnie jest taka moda, że dla dzieci wszystko gra, świeci śpiewa, rusza się etc u nas królują puzzle, duplo i drewniane zabawki, no i wszystkie artystyczne czyli kredki, farby. Mnie wszystkie te szczeniaczki uczniaczki i inne przerażają.

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom

Mam dokładnie to samo... Patrzę na te zabawki i modlę się, żeby nikt takich głupot mojemu dziecku nie kupował. Byłam w maju na 2 roczku chrześnicy i patrzyłam co dziecko dostało. Większość była spoko, ale mama dziecka ma siostrę, która uwielbia tylko głośne mega świecące zabawki, takie na które ja mówię, że kupuje się je na złość rodzicom... Jej 5letni syn ma głównie takie, a potem dziwi się, że ma ADHD, jak każda zabawka służy rozbudzeniu dziecka.

I jeszcze jedna rzecz, uważam, że każde dziecko powinno mieć choć jedną głupią zabawkę, ale to rodzice są od tego, żeby zdecydować co to ma być i kiedy to kupić.
 
ja pytałam ostatnio lekarkę o próbę cukrzycową w ciąży i powiedziała że robi się między 24 a 28 tyg więc skierowanie dostanę na następnej wizycie. o cytrynie nic nie wspominała,
grupę krwi i przeciwciała robią gdy matka ma Rh -, niezależnie od grupy ojca raz na trymestr
 
reklama
Do góry