reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

Ja ubranka już mam, bo darowane. Łóżeczka tez, bo była okazja 120 zl za oba i wózek też, bo dziewczyna sprzedawała o 1500 zl taniej niż w sklepie. Wolę być przygotowana wcześniej. Widziałam jak moja siostra ciężko znosiła bliźniaczą ciążę już tak od 26-28 tygodnia i urodziła w 32 tyg. Mam nadzieję, że donoszę jak najdłużej, ale podejrzewam, że góra 15 tygodni mi zostało. Ludzie... Aż mi ciarki przeszły, gdy o tym pomyślałam[emoji15] [emoji7]
Będzie dobrze, spokojnie :* A może Ty będziesz w stanie donosić znacznie dłużej ;) Nie przewidzisz tego :* Zawsze masz też nas :) Do mnie to też nie dociera że jestem już praktycznie na półmetku i druga połowa ciąży minie mi jeszcze szybciej jak ta pierwsza część. A z drugiej strony już chciałabym być po porodzie i połogu. Kurcze, boję się obu... :( Nie mam pojęcia jak zareaguję i co będę czuć. Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić. Niby radzę sobie świetnie w ekstremalnych sytuacjach. Ale to, to dla mnie kosmos :D W każdym bądź razie zachowajmy spokój. W razie czego będziemy się tu wzajemnie wspierać i radzić :)
 
reklama
Pamiętaj jak coś jest surowce, albo murowe to nie jedz [emoji6]
1499944188-aaaaaa.jpeg

1499944281-aaaaaa.jpeg


Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Ooo, woda! Ja nigdy nie wiedziałam ile mam jej pić w ciąży. Dzięki gie_er :*
 
@gie_er padłam. Podsumowując minimum 2 kg jedzenia (400g owoców, pół kilo warzyw, 250g mięsa, 8 porcji zbożowych produktów) do tego litr mleka i 3l wody..
Chyba się źle odżywiam... [emoji23][emoji23][emoji23]. Muszę zacząć ważyć jedzenie, jakoś nie wydaje mi się, żebym pochłaniała go 2kg [emoji6]. Ale może nie zdaję sobie po prostu z tego sprawy [emoji6]

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@gie_er padłam. Podsumowując minimum 2 kg jedzenia (400g owoców, pół kilo warzyw, 250g mięsa, 8 porcji zbożowych produktów) do tego litr mleka i 3l wody..
Chyba się źle odżywiam... [emoji23][emoji23][emoji23]. Muszę zacząć ważyć jedzenie, jakoś nie wydaje mi się, żebym pochłaniała go 2kg [emoji6]. Ale może nie zdaję sobie po prostu z tego sprawy [emoji6]

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom

Musisz jadać takie śniadanie jak w szpitalu dają, wtedy będzie w sam raz[emoji6] zgadzam się chyba tylko z ilością wody.
IMG_20170712_075431.jpg


Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • IMG_20170712_075431.jpg
    IMG_20170712_075431.jpg
    67,4 KB · Wyświetleń: 448
Musisz jadać takie śniadanie jak w szpitalu dają, wtedy będzie w sam raz[emoji6] zgadzam się chyba tylko z ilością wody.
Zobacz załącznik 814559

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Czyli to już są 3 z 8 porcji zbożowych [emoji23] na kolację kolejne 3 [emoji6] a dwie trzeba było uzupełnić sobie we własnym zakresie pewnie [emoji23][emoji23]

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@gie_er u mnie też jest łożysko na przedniej ścianie. Ale Lekarza mi mówił Ze to nic groźnego ;) nie wiem jak to u ciebie z tymi lekarzami bo robiąc usg gołym okiem widać łożysko jeśli jest na przedniej. U nas całego maluszka zaslanialo o nie dało się zrobić dobrze usg.
@DigitalGirl o matkoo co się dzieje z tymi wylwami żywa krwią osttanio. Szok [emoji44]!!!!!!! już kolejna osoba... Może pojechała byś na IP sprawdzić co się dzieje. Nie warto czekać jeśli się to powtórzy to jedz. daj znać


......:::::::::18t. i 2d::::::::.........
Co Ty kochana, przy przodujacym brzeżnie łożysku plamienia mogą się zdarzać. U mnie to nawet śladu na wkladce nie ma..przy podcieraniu widać. Umówiłam się z lekarzem, że jak będą plamienia to 2-3h leżenia, nospa i powinno przejść. A jak krwawienie czyli taka obfitość jak przy miesiączce to odrazu IP. Także odpoczywam...
 
W komunikacji miejskiej to jak tylko mogę to siadam. Za bardzo się boję że gdzieś polecę i walnę się w brzuch. Tym bardziej że łożysko sobie na przedniej ścianie siedzi. Chodzę, czy jeżdżę po mieście, to dodatkowo odruchowo się za niego obejmuję. Podświadomie boję się że coś się stanie.
Ja podobnie, tylko wtedy akurat nie było jak usiąść więc pozostało mi znaleźć jakiś wolny róg, ręka na brzuszek dla ochrony i jeszcze przodem do S aby ktoś na mnie z przodu nie wpadł nie chcący.

Wracając jeszcze na moment do porannej rozmowy o fobiach dotyczących pierzastych przyjaciół, to ja akurat takowej nie mam i całe szczęście bo wtedy słabo bym cały nasz związek z S widziała od samego początku. Jest on wielkim pasjonatem gołębi hodowlanych i czasem to aż mało co karku sobie nie skręci patrząc na nie. Przez prawie całe życie zajmował się hodowlą gołębi pocztowych, jego śp. tata kiedyś miał gołębnik i zaraził syna pasją. Teraz mi S się odgraża że Piotrusia też będzie "zarażał" gołębiami. W sumie po części mnie mu się udało zarazić, może bez szału ale zmieniłam podejście do tych zwierząt no i dużo się na ich temat dowiedziałam. Wiadomo jak to jest z jednostronnymi pasjami w związku, po tych kilku latach się przeplatają, ja nie pozostaję dłużna i edukuję go nt. psów rasowych. Oboje się śmiejemy, że kiedyś się wyprowadzimy do domku jednorodzinnego i założymy hodowlę psów i gołębi. :D
 
Witajcie kobietki :) chciałabym do Was dołączyć :) jestem w 15tyg+2. To moja druga ciąża :) mam dwuletnią córeczkę Hanie :)która dokładnie 29 lipca będzie obchodziła urodzinki. We wtorek na wizycie u ginekologa dowiemy się jaka jest płeć naszego malucha w brzuszku:) jesteśmy ciekawi choć nie mamy jakiś ,,wymagań ,,:) obojętne nam:) co do ciąży to czuje się źle. ...tzn ogólnie jest wszystko w porządku ale bardzo mdli mnie i wymioty....dokładnie tak jak w pierwszej ciąży. Ale mam nadzieje ze to juz ten czas kiedy zaczną te dolegliwości opuszczać :) dziewczyny pozdrawiam :)
 
reklama
Do góry