reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

ale to tez wszystko zależy od auta , niekotre maja fotele wygodne w pełni regulowane plus dużo miejsca. Mniejsze auta mają gorsze "warunki" do podrożowania ze względu na miejsce właśnie. Nie można się rozciągnąć.
Poza tym jak się prowadzi to zawsze człowiek noga musi popracować :D
 
reklama
Panicznie boję się pociągowych kibelkow [emoji23][emoji23][emoji23] ale tak serio panicznie pomijając fakt że zazwyczaj można tam dostać pewnie kiłę to przeraża mnie to małe pomieszczenie i ten hałas i ta dziura na tory [emoji23]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
w pendolino np są przepiękne kibelki :D duze przestronne, drzwi otwierane i zamykane na przycisk :D
 
Może wybierz pociąg ? :D

p19uflw1nv024jhl.png
Tez tak pomyślałam. Daj im bagaż a jedz pociągiem. Mozesz wstać, rozprostowac sie... i nie bedziesz stresować sie wariatami drogowymi
 
ale to tez wszystko zależy od auta , niekotre maja fotele wygodne w pełni regulowane plus dużo miejsca. Mniejsze auta mają gorsze "warunki" do podrożowania ze względu na miejsce właśnie. Nie można się rozciągnąć.
Poza tym jak się prowadzi to zawsze człowiek noga musi popracować :D
Nasze auta należą do tych komfortowych a jednak źle się czuję jeżdżąc.
 
Tez tak pomyślałam. Daj im bagaż a jedz pociągiem. Mozesz wstać, rozprostowac sie... i nie bedziesz stresować sie wariatami drogowymi
Nie da rady, pomijając już fakt że cały pierwszy dzień stracilibyśmy na dojazd, bo na miejscu byliśmy koło 18-19, to nie mamy połączenia powrotnego. :-( musimy wyjechać w niedzielę wcześnie rano bo mąż o 22 musi być na nocce w pracy :-( urlop ma tylko środa, czwartek, piątek i niestety wtedy mu nie wpada wolny weekend.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, powodzenia na wizytach [emoji6].

@Mikado93 a możesz podzielić się nazwiskiem tego lekarza? Tak z ciekawości? I też rozważyłabym napisanie na niego skargi. Nie tak powinien lekarz prowadzić kobietę przez jej pierwszą ciążę. Zresztą przez żadną kolejną też nie. Wkurzają mnie lekarze co myślą, że pozjadali wszystkie rozumy, a pacjenci to tylko głupie prostaczki..
@Rossiczka ja co do dr Basi mam mieszane uczucia. Jak byłam u niej na mojej pierwszej wizycie ginekologicznej w życiu to uparcie usiłowała mnie przekonać do stosowania tabletek anty choć od razu powiedziałam, że nie jestem zainteresowana tą metodą. Na koniec i tak wcisnęła mi receptę mówiąc, że ona jest z długim terminem ważności i najwyżej "zrobię z nią co chcę".

@Rossiczka jaką macie komodę z przewijakiem [emoji6]? Poszukuję inspiracji [emoji6].

@gie_er a nie da się załatwić by ktoś inny prowadził? Z kimś kto jeździ jak idiota i nie jest w stanie zaakceptować tego, że kobieta w ciąży POTRZEBUJE się czasem zatrzymać na rozprostowanie kości czy nawet siku bardzo niechętnie bym gdzieś pojechała. Chyba wolałabym już jechać pociągiem.

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@doublemummy, @Ankuś, @reniuszek u mnie to jest zagmatwane. Po roku pracy wywalczyłam 300 zł podwyżki. Właśnie ze względu na to że jak zajdę w ciążę to żebym miała za co żyć i nie bidować. Po czym, pod koniec października zarazili mnie w pracy jakimś wirusem i dostałam zwolnienie na 3 dni robocze, tj. 2 ostatnie dni października i 1 dzień listopada. A w grudniu znów dostałam L4 z tytułu poronienia i to na 2 tyg. Tam wcześniej też mi się zdarzały L4 takie na 1 czy 2 dni. Brałam je żeby ludzi nie pozarażać bo jesteśmy malutką firmą. I jak zwykle moje dobre serce mnie wystawiło do wiatru. Bo z 8 miesięcy przepracowanych za wyższą stawkę krakowski ZUS zaliczył tylko 4. Bo do zasiłku biorą tylko te miesiące, które są w pełni przepracowane. Czyli jak ja miałam 1 dzień L4 w listopadzie to już się nie liczyło do średniej. Nie wiedziałam że tak robią a w prawie siedzę dość konkretnie ze względu na zawód. Nasza księgowa też była w szoku. Ja liczyłam na to że wyciągną mi średnią z 8 + 4 miesięcy i zapewne obetną te 150 zł. I będę jeszcze w stanie sobie odłożyć z 200 zł do skarbonki. A Oni obcięli mi 400 <3 Będę dostawać mniej pieniędzy niż zarabiałam na etacie przed podwyżką. Takie są ... (tu zostawię miejsce na gorzkie żale).

@chucherko, @pieszczoszka1988 cudownych wizyt. A na Ciebie pieszczoszka czekamy jeszcze bardziej z fotkami ;) 3D <3

@eklerkaa, @Millo ja w temacie niewygodnego łóżka wiodę prym. Śpimy na wersalce która zarówno w osi pionowej jak i poziomej jest skrzywiona w U. Moje lędźwia płaczą ^^ Dziś przyjeżdża teść, to zamieni zmężem tą wersalkę na mniejszą z małego pokoju. Spaliśmy na niej jak jeszcze mieszkaliśmy z teściami. Nie jest to komfort jakich mało ale napewno lepszy niż podwójne U. A pod koniec wakacji zamówimy nowy narożnik. Sypialni nie mamy więc chociaż tyle ^^

@blair_90 pięknej fryzury Ci życzę :)

@Angella210 udanych wakacji. Z tym łożyskiem to poprostu musisz na siebie póki co uważać. Nie forsuj się zbytnio. Staraj się nie nosić ciężkich rzeczy - zostaw to dla Męża i odpoczywaj ;)

@reniuszek tak jeszcze osobiście. Szybkiej regeneracji dziury po zębie. A wiesz jakie jaja u nas? Mąż się dziś rano zerwał bo go dziąsło zaczęła tak niemiłosiernie boleć. Poświecił latarką, patrzy - a tam przez noc wyrżnęła Mu się 8 ^^ Teraz się nie dziwię czemu maluszki tak płaczą na zęby jak ten mój stary chłop biadoli na dziąsełko przy 8 ^^ hihihihi ;)

@Endywia a jakbyś 2-3 razy dziennie płukała nos wodą morską? Zawsze to mniej alergenów w nosie... Ja cierpię na przewlekły nieżyt nosa i mam taką specjalną konewkę do płukania. Mama mi z Norge przywiozła. Robię sobie roztwór 2x dziennie i tyle o ile da się oddychać nie stosując leków. Wiem że taką wodę można w spray'u w aptece dostać :) Może by Ci to jakoś ulżyło po kilku dniach.

@eklerkaa dziękujemy za rubrykę z płcią :) Ja tam co jakiś czas też grzebię w tym kalendarzu i przestawiam wizyty chronologicznie, hihihihi ;)

@Mikado93, lekarz do zmiany i do definitywnie. Ja morfologię robiłam 2 raz bez szemrania. Wręcz gin by mnie zbeształ jakbym przyszła bez badań! W ciąży wszystko się bardzo szybko zmienia i trzeba stale się badać. Ja nie wiem co ten Twój lekarz wymyśla... Jeszcze Cię zdenerwował. Mój jak ma jakieś ale to się specjalnie nie odzywa żebym nie schizowała. Ale ja i tak poznaję że coś ukrywa [emoji14] A potem po miesiącu słyszę "no i wszystko pięknie, oby tak dalej". Ja bez stresu a on nie ma pacjentki na sumieniu [emoji14] Także koniecznie zmień lekarza na jakiegoś empatycznego. A nie takiego siuśka głupiego.

@iwilleatyou jesteś do schrupania <3 Piękna :*

@Manique znam to serducho. Ja wczoraj wstałam żeby składniki na placki wymieszać. Wrzuciłam co trzeba do miski i wróciłam do łóżka bo myślałam że się nogami nakryję :/ Dzisiaj będę próbowała odkurzać. Ale już to widzę jedno pomieszczenie - 30 min w wyrze ;)

@CarlaR to jak dostaniesz przelew to daj znać ;) Mi narazie przynosiła listonoszka i zastanawiałam się nad zmianą na przelew. U mas mają 30 dni na przelew i koniec ;) Ewentualnie opóźnienie do najbliższego dnia kiedy wydają pieniądze.

@gie_er dokładnie jedź pociągiem. A dziura Cię nie wessa - spokojnie ;) Rossiczka ma rację. Pendolino jest ekstra. Jechałam 4 razy i mogłabym tak więcej <3

No, nadrobiłam 7 stron. Jestem z siebie dumna :D Zajęło mi to godzinę xD Ja dziś wstałam przed 11. Spałam na 3 razy. I w sumie pomimo emocji sen miałam bardzo dobry. Idę ogarnąć jakąś szamę. Oluś głodny ;)

A no i mój plan z tortem biszkoptowym padł. Mąż zażyczył sobie na urodziny snickersa bez pieczenia ^^ Ale tort też zrobię w najbliższym czasie bo bym taki wchłonęła, hihihi ;)

Miłego dnia Kochane :*
 
Mikado co za idiota z tego lekarza!dupek normalnie taki teksty.Zmieniaj Go bez zastanowienia!Ja w pierwszej ciazy jak i teraz ruchy czuje od 16tyg ciazy wiec niech sie czlowiek doksztalci!Grrrr
Obsmaruj Go w necie!



Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@gie_er właśnie doczytałam że pociąg odpada. A wyjazd na dwa auta z zaufanym kierowcą?
Jedynie mój mąż, ale w drodze powrotnej znowu jest problem bo musiałby się przespać w aucie, żeby być w stanie iść na nockę. Nie wiem czy całkiem nie zrezygnuje z wyjazdu, ale szkoda mi bo Nadia jedzie z dziadkami pierwszy raz sama na 2 tygodnie i chciałam chociaż na te parę dni ją odwiedzić... Powiem mu, żeby zapytał w pracy czy jest opcja na tą niedzielę wolną jeszcze i wtedy pojedziemy najwyżej naszym autem. Pendolino jak mi kobieta wyliczyła to za 2 osoby dorosłe podróży w dwie strony ponad 800 zł...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry