reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

Ja bym chętnie poczytała o szczegółach, bo jestem tym bardzo zainteresowana.

Dowiedziałam sie ze do 18 roku życia dziecka umowa jest na nas, a potem jest cedowana na właściciela materiału genetycznego, czyli nasze dziecko i cena za przechowanie spada do 30% dotychczasowych kosztów.

Wyizolowane komórki można wykorzystać w ramach więzów genetycznych czyli nie tylko dla dziecka, ale tez dla rodzeństwa, rodziców i dziadków w razie potrzeby.

Jeżeli podczas porodu nie uda sie pobrać materiału to zwracają nam wszystkie koszty dotychczas poniesione.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Wszystko co piszesz zgadza się. My braliśmy opcje podziału na 3 kasety ponieważ od razu jedna z nich braliśmy dla mojego taty który choruje na chorobę hematologiczna. Fakt materiału jest mało ale nie chodzi tu o ilość ml tylko o ilość tys komórek macierzystych. W naszym przypadku tata od przeszczepu ma ponad rok życia za sobą. Fakt jest jeden ma chorobę nieuleczalna ale każdy dzień jest dla nas wygraną. Niestety nie kwalifikuje się do przeszczepu zewnętrznego teraz mam nadzieję że po urodzeniu mój syn będzie miał z nim większą zgodność i jego komórki mu pomogą na dłużej...

Na całym świecie jest to znana metoda leczenia tylko u nas przez to że jest to płatne każdy to neguje... oby nie trzeba było z tego korzystać!!!

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja miałam szczepienia z NFZ. A teraz wezmę 5w1 plus pneumokoki.
Też że względu że jestem przedszkolanką i wnosze różne świństwa do domu. Fakt przebieram się i biorę prysznic, ale wiadomo to nie zawsze wystarcza.
 
Dziewczyny czy was też boli jak lekarz bada wam szyjke? Podczas seksu też na początku nie jest zbyt ekstra, czuje sie jak dziewica :) aż się boję jak ja ten porod przezyje.
Mnie boli tak mniej wiecej odkad mi sie skrocila i rozwarcie sie malutkie zrobilo, wtedy pierwszy raz mnie przy badaniu bolalo

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
. A ja myślałam ze przy luteinie się nie zdaza.

Ja w niedziele troszkę podchodziłam, ale najbardziej odczuwam kręgosłup. No i dziś byłam u dietetyczki, szalona baba. Toz na tej diecie bym z głodu umarła. Cukry mam dobre a ona wymyśla. No i zrobiliśmy zakupy w lidl. Przełożę Murzynka bita śmietana z galaretka.

Tez jestem ciekawa która kolejna.
Moze na mnie luteina nie dziala ? Biore od lipca, bo jeszcze przed wczasami, a i tak szyjka sie skrocila i rozwarcie sie zrobilo i skurcze sa.. wiec nie wiem

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dużo przydatnych informacji. Ja tylko dopowiem że

1. Dawek wzw w kalendarzu szczepień jest o kilka mniej niż w hexie 6w1 więc przy niej aplikujemy dziecku dodatkowe. Pamiętajcie że w szpitalu też wzw jest.

2. Różnica w cenie 5w1 a 6w1 to nawet 100 zł. Przynajmniej dwa lata temu tak było jak szczepiłam.

3. Więcej ludzi bierze z powyższych powodów 5w1 i pod koniec roku brakuje jej w aptekach a rodzice zamiast czekać szczepia 6w1. Producent czyści w ten sposób magazyny z hexy

4. Do szpitala warto wziąć swoją płatną wzw engerix zamiast nfz euvax. Euvax powoduje więcej nop.

5. Niektóre ze szczepionek np polio i mmr są nieetyczne ale niestety zamienników brak.

6 meningo nie warto

7 pneumokoki i ospa ma być obowiązkowa nie wiem od kiedy.

Ja szczepie 5w1. Gdyby moje dziecko szło od 6msc życia do żłobka a ja bym karmiła mm to rozważyłabym pneumo.

Ad4. Czy ta szczepionkę trzeba transportować w jakis szczegolnych warunkach czy jak kupie ja pod koniec listopada i wrzuce do torby to nic jej sie nie stanie?:)


a8doqqmz725nh9h0.png
 
Witam sie [emoji8] kochane my sie juz rozpakowalismy [emoji87][emoji85] wczoraj o 21.15 Polly przyszła na swiat. Moja infekcja ktora mialam wywolala skurcze i dla malej bylo lepiej sie urodzic jak być w brzuszku przez ta infekcje. Malutka cala zdrowa i silna! 2340g i 47cm dluga [emoji41][emoji16] urodzilam silami natury ;) i muszę przyznać ze bylo spoko :D ale to opowiem gdzie indziej... w ogole to juz chyba powinnam w innym wątku byc.. bo już ze mnie żadna Grudniowa mama... Buziaki cioteczki

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Gratulacje! Super że wszystko dobrze!
 
reklama
Ad4. Czy ta szczepionkę trzeba transportować w jakis szczegolnych warunkach czy jak kupie ja pod koniec listopada i wrzuce do torby to nic jej sie nie stanie?:)


a8doqqmz725nh9h0.png

Dowiedz sie najpierw 1. Czy w Twoim szpitalu jej nie używają juz zamiast euvaxu, bo podobno wiele szpitali euvaxu juz w ogole nie używa 2. Czy na przykład nie ma jej juz w Twoim szpitalu, ale za dodatkowa opłata po prostu - cos koło 60zl


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry