reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

no ja jak jade na zakupy to z Tomkiem to max dwa markety i do domu a tu maraton na pol miasta, ostatni raz...teraz leze plackiem nafaszerowana lekami

Biedna, masz racje nie dawaj sie juz tak następnym razem. Jeżeli tak słabo sie potem czujesz to nie ma co ryzykować...

Kurczę az mi głupio, ze w ogole nie mam na co narzekać! Cały czas mam masę energii, 4 x w tygodniu trening, do tego staram sie jeszcze jak najczęściej z godzinę pospacerować. Sama ogarniam sprzątanie, zakupy, gotowanie, dojazdy do lekarzy, szkole rodzenia. Z porodem mam nadzieje, ze jednak doczekam do powrotu męża [emoji16]

Dzis miałam fajne spotkanie odnośnie szczepionek dla dzieci- poprosiłam moja położna, zeby mi je zorganizowała ze specjalistka od szczepień w naszej przychodni i masę rzeczy sie dowiedziałam.

Zastanawiam sie jeszcze nad zestawem do pobrania krwi pepowinowej, pępowiny i łożyska do banku komórek macierzystych.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Biedna, masz racje nie dawaj sie juz tak następnym razem. Jeżeli tak słabo sie potem czujesz to nie ma co ryzykować...

Kurczę az mi głupio, ze w ogole nie mam na co narzekać! Cały czas mam masę energii, 4 x w tygodniu trening, do tego staram sie jeszcze jak najczęściej z godzinę pospacerować. Sama ogarniam sprzątanie, zakupy, gotowanie, dojazdy do lekarzy, szkole rodzenia. Z porodem mam nadzieje, ze jednak doczekam do powrotu męża [emoji16]

Dzis miałam fajne spotkanie odnośnie szczepionek dla dzieci- poprosiłam moja położna, zeby mi je zorganizowała ze specjalistka od szczepień w naszej przychodni i masę rzeczy sie dowiedziałam.

Zastanawiam sie jeszcze nad zestawem do pobrania krwi pepowinowej, pępowiny i łożyska do banku komórek macierzystych.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
wczoraj mialam naklady energii, dzis czuje sie jak flak...
 
Biedna, masz racje nie dawaj sie juz tak następnym razem. Jeżeli tak słabo sie potem czujesz to nie ma co ryzykować...

Kurczę az mi głupio, ze w ogole nie mam na co narzekać! Cały czas mam masę energii, 4 x w tygodniu trening, do tego staram sie jeszcze jak najczęściej z godzinę pospacerować. Sama ogarniam sprzątanie, zakupy, gotowanie, dojazdy do lekarzy, szkole rodzenia. Z porodem mam nadzieje, ze jednak doczekam do powrotu męża [emoji16]

Dzis miałam fajne spotkanie odnośnie szczepionek dla dzieci- poprosiłam moja położna, zeby mi je zorganizowała ze specjalistka od szczepień w naszej przychodni i masę rzeczy sie dowiedziałam.

Zastanawiam sie jeszcze nad zestawem do pobrania krwi pepowinowej, pępowiny i łożyska do banku komórek macierzystych.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Lisia jakieś szczegóły w temacie szczepień? Zacytujesz? Posłuchamy profesjonalnej opinii. :)
 
Biedna, masz racje nie dawaj sie juz tak następnym razem. Jeżeli tak słabo sie potem czujesz to nie ma co ryzykować...

Kurczę az mi głupio, ze w ogole nie mam na co narzekać! Cały czas mam masę energii, 4 x w tygodniu trening, do tego staram sie jeszcze jak najczęściej z godzinę pospacerować. Sama ogarniam sprzątanie, zakupy, gotowanie, dojazdy do lekarzy, szkole rodzenia. Z porodem mam nadzieje, ze jednak doczekam do powrotu męża [emoji16]

Dzis miałam fajne spotkanie odnośnie szczepionek dla dzieci- poprosiłam moja położna, zeby mi je zorganizowała ze specjalistka od szczepień w naszej przychodni i masę rzeczy sie dowiedziałam.

Zastanawiam sie jeszcze nad zestawem do pobrania krwi pepowinowej, pępowiny i łożyska do banku komórek macierzystych.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Lisia jakieś szczegóły w temacie szczepień? Zacytujesz? Posłuchamy profesjonalnej opinii. :)
Też jestem ciekawa.[emoji4]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też jestem ciekawa.[emoji4]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom

Ok, ale to pewnie bedzie długi wpis [emoji12]

Zaznaczę od razu, ze ja nie podważam potrzeby szczepień i w takim klimacie przebiegło spotkanie. Moim zdaniem szczepienia sa potrzebne i jeżeli ktoś uważa inaczej to proszę pamiętajcie, ze jest to moje zdanie, którego nikomu w żadnym razie nie narzucam, ale nie chce tez wzbudzać kłótni na ten temat i wysłuchiwać potem jaka to jestem nieżyciowa czy nie znająca sie na niczym tylko dlatego, ze mam w tym temacie swoje wyrobione zdanie. Żebyście nie poprosiły w ogole bym nie pisała co dzis usłyszałam.

Ok zaczynamy [emoji846] po pierwsze Pani dr z która rozmawiałam w ogole nie przekonywała mnie o wyższości, któregokolwiek sposobu szczepień, a mamy 3 rodzaje: refundowane, 5w1 i 6w1. Czytałam o tym sporo juz wcześniej i konsultowałam te wiedzę z kilkoma osobami (mamami, lekarzem, którego mam w rodzinie i położna), zeby byc w miarę obiektywna, bo zawsze dywersyfikuje źródła wiedzy z danego zagadnienia (takie zboczenie zawodowe).

1. Wszystkie rodzaje szczepień narażają dziecko na te sama ilość antygenów, czyli pod tym względem sa tak samo ryzykowne.
2. Od liczby szczepień zależy ile utrwalaczy szczepionkowych zostanie podane (naturalnie im wiecej szczepionek tym wiecej utrwalaczy i konserwantów)
3. 5w1 różni sie od 6w1 tym, ze ta druga zawiera od razu w sobie szczepionkę na WZW B. Jeżeli weźmiemy 5w1 to wzw B i tak zostanie podana podczas tej samej wizyty tylko osobno (czyli wychodzą dwie szczepionki)
4. Z kolei przyjmując 6w1 dostajemy wzw B o jeden raz wiecej niż przy refundowanych i 5w1

Pani dr cały czas powtarzała, ze ona nie bedzie nas namawiać do zadnej z tych. Mając te wiedzę mamy wybrać sami co uważamy za lepsze.

Nie ma żadnych badan co do tego czy ta dodatkowa dawka wzw B powoduje jakieś negatywne/dodatkowo pozytywne skutki dla dziecka.
Podobno akurat ta szczepionka jest najmniej kontrowersyjna ze wszystkich.

5. Szczepionki refundowane zawierają szczepienie na DTPw, które nie jest od bardzo dawna używane na świecie. Pozostałe 5w1 i 6w1 zawierają zamiast tego DTPa, które jest podobno mniej obciążające dla dziecka, bo zawiera znacznie mniej antygenów.

Wiadomo mamy do czynienia z żywym organizmem i zawsze moze sie zdazyc jakaś niepożądana reakcja.

6. Szczepienia dodatkowe:

A) pneumokoki - to nic innego tylko paciorkowce, które wywołują zapalenie płuc/zatok/ucha środkowego i sepsę - radziła, zeby na to lepiej szczepić i to od początku, a nie dopiero przy przedszkolakach, bo nosicielem paciorkowca jest kazdy człowiek i bardzo łatwo zarazić dziecko.

B) rotawirusy - jest ich tyle rodzajów, mutacji i chorób powodujących praktycznie te same objawy, ze jej zdaniem nie trzeba, ale nasz wybór

C) meningokoki - to dość nowa szczepionka, do tego tylko na te typu B. W Europie występuje B i C. Jest dość droga 4 dawki po 400zl. Zostawiła nam decyzje z ta wiedza, która przekazała [emoji846] czyli brak rekomendacji czy tak czy nie [emoji6]

Dopytałam w mojej przychodni i średnia cena dla 5w1 to 180zl, a dla 6w1 220zl
Na pneumokoki ok 200zl

Wrzucam Wam w załączniku zdjęcie z kalendarzem szczepień.

Wspomniała tez, ze wielu lekarzy walczy o aktualizacje kalendarza szczepień w PL, bo jest przestarzały.

Jak mi sie jeszcze cos przypomni to dam znać [emoji846]

1476806520-ulsb03.jpeg









Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zwróciła tez uwagę na to, zeby upierać sie na dokładna kwalifikacje przedszczepionkowa u dziecka, bo podobno to bardzo kuleje w naszym kraju, a jest niezwykle ważne.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dużo przydatnych informacji. Ja tylko dopowiem że

1. Dawek wzw w kalendarzu szczepień jest o kilka mniej niż w hexie 6w1 więc przy niej aplikujemy dziecku dodatkowe. Pamiętajcie że w szpitalu też wzw jest.

2. Różnica w cenie 5w1 a 6w1 to nawet 100 zł. Przynajmniej dwa lata temu tak było jak szczepiłam.

3. Więcej ludzi bierze z powyższych powodów 5w1 i pod koniec roku brakuje jej w aptekach a rodzice zamiast czekać szczepia 6w1. Producent czyści w ten sposób magazyny z hexy

4. Do szpitala warto wziąć swoją płatną wzw engerix zamiast nfz euvax. Euvax powoduje więcej nop.

5. Niektóre ze szczepionek np polio i mmr są nieetyczne ale niestety zamienników brak.

6 meningo nie warto

7 pneumokoki i ospa ma być obowiązkowa nie wiem od kiedy.

Ja szczepie 5w1. Gdyby moje dziecko szło od 6msc życia do żłobka a ja bym karmiła mm to rozważyłabym pneumo.
 
Ostatnia edycja:
Biedna, masz racje nie dawaj sie juz tak następnym razem. Jeżeli tak słabo sie potem czujesz to nie ma co ryzykować...

Kurczę az mi głupio, ze w ogole nie mam na co narzekać! Cały czas mam masę energii, 4 x w tygodniu trening, do tego staram sie jeszcze jak najczęściej z godzinę pospacerować. Sama ogarniam sprzątanie, zakupy, gotowanie, dojazdy do lekarzy, szkole rodzenia. Z porodem mam nadzieje, ze jednak doczekam do powrotu męża [emoji16]

Dzis miałam fajne spotkanie odnośnie szczepionek dla dzieci- poprosiłam moja położna, zeby mi je zorganizowała ze specjalistka od szczepień w naszej przychodni i masę rzeczy sie dowiedziałam.

Zastanawiam sie jeszcze nad zestawem do pobrania krwi pepowinowej, pępowiny i łożyska do banku komórek macierzystych.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Co do szczepień mam tą samą wizję.
Krew pepowinowa bankuje już córki i teraz też czekam już na zestaw pobraniowy. Nie będę wdawac się w szczegóły bo zostałam tu już kiedyś o to mocno atakowana...

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do szczepień mam tą samą wizję.
Krew pepowinowa bankuje już córki i teraz też czekam już na zestaw pobraniowy. Nie będę wdawac się w szczegóły bo zostałam tu już kiedyś o to mocno atakowana...

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja bym chętnie poczytała o szczegółach, bo jestem tym bardzo zainteresowana.

Dowiedziałam sie ze do 18 roku życia dziecka umowa jest na nas, a potem jest cedowana na właściciela materiału genetycznego, czyli nasze dziecko i cena za przechowanie spada do 30% dotychczasowych kosztów.

Wyizolowane komórki można wykorzystać w ramach więzów genetycznych czyli nie tylko dla dziecka, ale tez dla rodzeństwa, rodziców i dziadków w razie potrzeby.

Jeżeli podczas porodu nie uda sie pobrać materiału to zwracają nam wszystkie koszty dotychczas poniesione.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry