reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

@elifit w sprawie przescieradel polecam jysk. oni tam maja taka drozsza serie Kronborg i mi sie sprawdza. ogolnie duzo tam poscieli kupilam i o ile sie nie bierze najtanszej z najtanszej to sie calkiem sprawdza. ceny sa w ich przypadku adekwatne do jakosci.

jesli chodzi o ochrone krocza to chcialam cie podpytac o ten wiesiolek. wlasnie kupilam oeparol. ile tego brac, od kiedy i jak (dostnie, dopochwowo?) i jak z tarczyca bo gdzies czytalam ze nie wolno (niby nie mam duzych problemow z tarczyca ale eutyrox w ciazy biore). a endo mam dopiero za 10 dni:( i jeszcze napisz od kiedy siemie lniane i liscie malin bo u mnie masaz nie wchodzi raczej w gre (nieustanna infekcja).

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
reklama
aporpo's jedzenia: czy bylyscie glodne po porodzie? tzn. szczegolnie pytam tych co dlugo rodzily... tak powiedzmy godzine, dwie po porodzie to chyba glod dopada? jakis posilek trzeba sobie zalatwic (nie znosze szpitalnego)? czy bardziej sie spac chce?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
Tak jak pisałam nie kwestionuje absolutnie wypowiedzi ani podpowiedzi Perly
Wiem jak musisz cierpieć, ja po pierwszym porodzie miałam masakrę , bo przytylam bardzo dużo 25kg przy wzroście ie 160 cm. Miałam niestabilność kręgosłupa , przepuklinę miękka , która przy próbie manipulacji tak sobie uciskala raz na prawy raz na lewy newr , a raz obustronnie. Nosilam pas i jak tylko miałam zielone światło po cc zaczęłam ćwiczyć i dopiero wtedy można było to efektownie manipulować, jakoś po 3 miesiącach minęło.
Teraz nie masz za dużo możliwości , ale musisz być silna. Jest kilka ćwiczeń , którymi wzmacniacz mm kręgosłupa. Jeśli nie stosujesz to może zapytaj następnym razem jak się będziesz widzieć z tą panią.?
A tak w ogóle dzisiaj jak ?
Jak wstałam rano było lepiej, niestety robienie obiadu nie pomogło i znowu zaczęło boleć.
Podpytam o te ćwiczenia p.Izę jak tylko uda mi się z nią skontaktować i umówić, bo na razie ma wyłączony telefon :sad:

Aaa dziewczyny, dziś dzień dziecka utraconego, przytulam dziś was wszystkie aniołkowe mamy [emoji72][emoji324]

cb7wugpju04jz4q8.png
Dzięki. Nawet nie wiedziałam.

Jezuuuuu jak mnie male cos wpycha od kilku dni .niewiem czy to Kolana czy wbija piety z Lewej strony ale kuzwa boli. Zadna pozycje mi nie pasuje wciaz czuje ze wpycha mi cos twardego. I reka czuje I normalnie boli jak bym po tej stronie wielkiego siniaka miala.meczy to juz powoli. Chyba czwarty dzien tak napiera na jedna strone. [emoji30][emoji30][emoji30]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie mój tak wpycha chyba piętę po prawej stronie. Momentami ciężko wytrzymać, to mu ją wpycham z powrotem, ale za moment jest to samo.

Wszystko mi się podoba z tych porad, nie rozumiem tylko wybudzania na jedzenie. Jeśli dziecko prawidłowo tyje, wszystko jest okej i śpi sobie smacznie to wątpię żebym wybudzala na karmienie :) przecież głód by sam maluszka obudził przecież, czy nie?

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
Nie tylko w czasie żółtaczki dzieci się nie wybudzają. Mój spał ciurkiem 5 godzin i wszyscy mi mówili, żebym się nie przejmowała, że pewnie trudy porodu odsypia itp., a ja czułam, że coś jest nie tak. W kolejnych dniach też budził się rzadko i wciąż spadał z wagi. No i potem wyszedł ten zum. Ja Ci powiem tak: jest coś takiego jak matczyna intuicja i ona naprawdę działa, jeśli będziesz czuła, że coś jest nie tak, to nie słuchaj innych. Podobnie jeśli będziesz czuła, że pomimo długiego snu z dzieckiem jest ok, to nie wpadaj w panikę.

No wlansie ja mam sporo strzykawek od syropkow i w razie wu bede tak dawac. U nas smoczek zaburzyl. Teraz jak podam to na prawde jak juz wyjścia nie bedzie. U mnie mu wcisnely pielęgniarki hak leżał 6 dni pod kroplowka.


U nas na szczęście smok nie zaburzył odruchu ssania. Szczerze, to nie myślałam wtedy o innych rozwiązaniach, bo bardziej skupiałam się na strachu o chore dziecko niż na tym, czy dawać mleko z kubka, czy butelki, najważniejsze dla mnie było, żeby zjadł. Teraz może bym próbowała inaczej.

Nadrobilam Was ale tyle tego bylo ze juz zapomnialam.

My do popoludnia jezdzilismy po komisach ogladac samochody i orientować sie ile ewentualnie za naszego dostaniemy. Potem obiad spacer i tak zeszlo to teraz. Mlody uspiony ja odpoczywam.

Cholerka troche sie martwie dziewczyny. Swedza mnie w nocy dlonie i stopy. Nie za fajnie mi z tym. Nie jest to jakos mocno ale jest a nie było. We wtorek mam wizyte to mu zglosze bo nie daje mi to spokoju.

Lux ty to masz przygody kochana :D zawsze cos się dzieje.

Lisiamama milej zabawy na babskim wieczorze. Ktos tu sie na wesele w namiocie wybieral. Wypadlo mi kto. W każdym razie milej zabawy :)



Koniecznie zapytaj, bo to faktycznie trochę brzmi jak cholestaza.

@elifit w sprawie przescieradel polecam jysk. oni tam maja taka drozsza serie Kronborg i mi sie sprawdza. ogolnie duzo tam poscieli kupilam i o ile sie nie bierze najtanszej z najtanszej to sie calkiem sprawdza. ceny sa w ich przypadku adekwatne do jakosci.

jesli chodzi o ochrone krocza to chcialam cie podpytac o ten wiesiolek. wlasnie kupilam oeparol. ile tego brac, od kiedy i jak (dostnie, dopochwowo?) i jak z tarczyca bo gdzies czytalam ze nie wolno (niby nie mam duzych problemow z tarczyca ale eutyrox w ciazy biore). a endo mam dopiero za 10 dni:( i jeszcze napisz od kiedy siemie lniane i liscie malin bo u mnie masaz nie wchodzi raczej w gre (nieustanna infekcja).

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Liście malin, to myślę, że już teraz można. A właśnie, muszę sobie kupić. :happy:
 
aporpo's jedzenia: czy bylyscie glodne po porodzie? tzn. szczegolnie pytam tych co dlugo rodzily... tak powiedzmy godzine, dwie po porodzie to chyba glod dopada? jakis posilek trzeba sobie zalatwic (nie znosze szpitalnego)? czy bardziej sie spac chce?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Spać pomimo zmęczenia nie byłam w stanie. Za dużo emocji. A co do głodu, to za diabła nie pamiętam. No ale jak nie rodziłam długo.
 
aporpo's jedzenia: czy bylyscie glodne po porodzie? tzn. szczegolnie pytam tych co dlugo rodzily... tak powiedzmy godzine, dwie po porodzie to chyba glod dopada? jakis posilek trzeba sobie zalatwic (nie znosze szpitalnego)? czy bardziej sie spac chce?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Już gdzieś kiedyś pisałam, chyba a propos tego co zabrać do szpitala. Kanapki i wodę na po porodzie koniecznie! Starszą urodziłam o 14.33 to zalapałam się na obiad (mimo, że nienawidzę wątróbki to zjadłam bez najmniejszego ale). Młodszą o 20.55 i juz dawno po kolacji było. A niestety nie pomyślałam w domu o kanapkach i byłam strasznie głodna do rana. A wiadomo jak wyglądają posiłki w szpitalach - do syta to śniadanko nie było [emoji6] a i po porodzie bardzo chciało mi się pić. Wiec woda 0,5 l która miałam ze sobą na czas porodu szybko była pusta. Mi po żadnym porodzie mimo zmęczenia spać się nie chciało tak od razu. Jak Antiope pisze za dużo emocji.

 
Czy to byl pas "Pani Teresa" ? :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Olgi nie pamiętam czy to ten sam model bo metkę odcielam , ale coś w tym stylu :)
Mamusie, dziś w szkole mieliśmy 3 godziny o laktacji. Dużo wiadomości. Robiłam luźne notatki, wklejam ;) wybaczcie bałagan i literówki, ale szybki był napływ wiedzy. Konsultacja z Panią, która prowadzi gabinet laktacyjny i pracuje w szpitalu.
To, że karmienie jest najzdrowsze dla dziecka- wiadomo, argumentów nie notowałam. :)

"Karmimy do 6 miesiąca najkrócej tylko mlekiem mamy, najlepsze jest późniejsze kontynuowanie karmienia do drugiego roku i uzupełnianie produktami żywnościowymi wystepujacymi w danym regionie.

Dziecko po urodzeniu traci do 10% masy ciałka. Alergie najcześciej dzieci mają na chemię: proszki, kosmetyki, na jedzenie jedynie ok. 2,8%. ( główne 3 alergeny: mleko, gluten, marchewka!).

Dzieci mają kolki do 3 mies. zazwyczaj, przewód pokarmowy dojrzewa.

Dziennie oczekujemy min.
8 stolców, karmimy 8-12razy na dobe, 8 karmień to minimum! Spiocha trzeba budzic na karmienie! ( 4-5 godzin w nocy między karmieniami, dłużej nie pozwalamy spać i delikatnie wybudzamy). W nocy karmimy minimum 2r azy! To ważne i dla dziecka i prawidłowej laktacji.

Sprawdzamy wędzidełko, jezyk dziecka musi się wysuwać. Krótkie stwarza problem, wtedy sie przycina za zgodą rodziców.

Ew. dokarmianie- lepiej dokarmić dziecko małym kubeczkiem plastikowym niż butelką, bo to nie zakłóca odruchu ssania piersią i nie przyzwyczai dziecka do smoka.

Mleko można przechowywać:
5 dni w lodowce
3 mies w zamrażarce.

Dieta kobiety karmiącej tworzona jest przez krew, to co jemy nie ma wpływu na mleko. Ważne- Kierujemy się piramidą zdrowia. Najpierw po porodzie dieta lekkostrawna- żeby stolec byl luźny. Nie jemy masła roslinnego i sztucznych rzeczy (soki z kartonu nie) Uważać na surowiznę- tatar, sushi! :)

Ufff tyle w skrócie.
Przepraszam Lenam że się wtrace w Twoja wypowiedź, ale co chodzi wędzidełko jeśli się okaże, że jest za krótkie po pierwsze dziecko płytko łapie brodawkę i może przez to je ranić. Nie wszyscy pediatrzy uważają że to problem , ale jest to duży problem z jedzeniem , później z mową. Jezyk ma kształt takiego "serduszka". Chirurdzy podcinaja tylko do 5 miesiąca góra 6 , a później dopiero około 4-5 lat.
 
reklama
Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom[/QUOTE]
Olgi nie pamiętam czy to ten sam model bo metkę odcielam , ale coś w tym stylu :)

Przepraszam Lenam że się wtrace w Twoja wypowiedź, ale co chodzi wędzidełko jeśli się okaże, że jest za krótkie po pierwsze dziecko płytko łapie brodawkę i może przez to je ranić. Nie wszyscy pediatrzy uważają że to problem , ale jest to duży problem z jedzeniem , później z mową. Jezyk ma kształt takiego "serduszka". Chirurdzy podcinaja tylko do 5 miesiąca góra 6 , a później dopiero około 4-5 lat.
Prawda. Prowadząca zajęcia twierdzi, że dziecko z krótkim wędzidełkiem może mieć problem z pełnym złapaniem brodawki. Sam czubek to mało i niezdrowo dla piersi. Przycięcie u noworodka jest podobno bezbolesne, u dziecka kilkuletniego konieczne jest znieczulenie, więc im wcześniej tym lepiej - tak podsumowała. Oczywiście podcina się tylko wtedy, gdy faktycznie jest problem. Mówiła też o wpływie na wymowę, ale tego tematu szerzej nie poruszała.
 
Ostatnia edycja:
Do góry