reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2016

To pewnie by było na noc gdybym mogła spać [emoji23][emoji23][emoji23] ostatnio 4h ma dobę i nie jestem w stanie wiecej.... zasypiam koło północy, a o 4 rano juz oczy jak pięciozłotówki i spać nie moge... czysta masakra. Juz sie wykończona tym czuje...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Organizm sie przestawia na tryb mamy

Za to ja spie jak kamien tylko na siku sie budze i tak dzisiaj sie zastanawialam jak ja dziecko w nocy uslysze hmm....

thgfflw1k3inkyc3.png
 
reklama
Uff, nadrobiłam cały dzień.
Lux mnie tez ostatnio sutki pobolewaja

Dziewczyny mam pytanie bedziecie uzywac na sutki lanomasci z ziaji dwa miesiace przed porodem ? Na opakowaniu jest napisane ze mozna zapobiegawczo uzywac 2 miesiace przed porodem aby zahartowac sutki ze tak to okresle czyli po prostu skore nawilzyc ;)

thgfflw1k3inkyc3.png
Nic nie zamierzam używać. Przy starszym nie używałam i nie było problemu

cześć dziewczynki,
Ja jak zwykle z opóźnieniem podczytuję wpisy... powiadomienia wcale nie dochodzą do mnie z tego tematu. Wszystko sprawdziłam, jest ok. nic na spam nie wchodzi, no cóż.
Jestem po wizycie u lekarza tydzień temu, malutka ma podobno około 1300 gram (teoretycznie oczywiście).
Termi cesarki został definitywnie wyznaczony (jeśli donoszę) na 1 grudnia (urodziny męża!). NIesamowicie się cieszy, ja też - prezent z głowy hehe ;)
Doktor powiedział, ze nie podejmie się usuwania mieśniaka przy porodzie, ze bede miala oddzielną operację. Pewnie to z powodu wielkości tego chwasta :( Ale cieszy mnie to i bardziej pozytywnie podchodzę do tematu.
Więc jeszcze przede mną równe 8 tygodni.. :S
Pozdrawiam mamusie! :yes::yes:
Super wieści :happy:

Siedze u rodzicow i chcialam sie przespac Ale wlasnie robotnicy montuja im piec i rozwiercaja pol domu. Franulek skacze jak szalony, nie podoba nam sie ten halas. Chyba sie boi. :(
Mój starszy pamiętam strasznie skakał jak kotlety biłam.

Dzien dobry wszystkim Mamom.
U mnie też nocka nienajlepsza, za oknem leje, szaro, buro, brzudko, fe.
Co gorsza Synal jakiś osowiały od kilu dni. Nie ma kopniaków, co jakiś czas jakieś tak szturchnięcie, gdzies się przesunie i tyle. Zazdroszczę tym, którym Maluchy dokazują, przynajmniej jesteście spokojniejsze.

Czy tylko w moim brzuszku taki zastój???? nie wiem czy powinnam zacząć się martwić?
U mnie ostatnio był taki spokój przez 2 dni, ale teraz młody znowu dokazuje.

Ja dzisiaj specjalnie zjadłam śniadanie na słodko z miodem i Odliczalam czas do kopniakow bo wczoraj cisza i dzisiaj tez jakoś słabo. Ale ufffff poczułam po pół godziny. Bardzo lekko! Ja nie wiem jak to się ma do tego, że powinno się podobno czuć ok 50 kopniakow dziennie.... tyle to ja czuję chyba przez caly tydzień ...

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
Ze starszym synkiem w życiu bym tyle kopniaków nie naliczyła. On był zdecydowanie mniej ruchliwy niż młodszy brat.

No jak czytam czasami, że ma być 10 ruchów na godzinę to aż mnie to przeraża. czasami owszem, Maluch pokręci się tak, że 10/h naliczę, ale ostatnio kiepsko z tym. Szczególnie wczoraj i dzisiaj leniiiiwieeee..... :(
To ze starszym musiałabym cały czas na ip siedzieć... Dzieci są różne.

Ja wam powiem,że mam jakieś schizy znowu. Widzę zmiany od 7 miesiąca i sama nie wiem czy to hormony tak mnie wykańczaja czy naprawdę mam powody do stresu. Znowu mam myśli jak w 1 trymestrze a jeszcze w dodatku jak czytam ze z moja choroba tylko max 60% ciazy kończy się urodzeniem zdrowego żywego dziecka i ze nawet w 3 trymestrze można stracić ciążę... eh.. wykończe sie psychicznie :(

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
Proszę przestać z czarnymi myślami. Wszystko będzie dobrze.

DZIEWCZYNY [emoji4][emoji4][emoji4]
Mam dla was NIESPODZIANKĘ na grupie na fejsie [emoji4][emoji4][emoji4][emoji4]

cb7wugpju04jz4q8.png
Super niespodzianka :happy:

My jestesmy w 28 plus 3 .
Dzis mojemu mowilam ze cholera jak malo czasu zostalo [emoji23]
Patryk moj rodzony w 33 tyg
Filip 35/36
Oby Fabian posiedzial do 38


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Można zauważyć, że każda kolejna ciąża u Ciebie dłuższa o 2 tygodnie, więc wychodziłoby, że teraz Fabian będzie siedział do 37/38 tygodnia :happy:

Grama :)
U mnie na okrągło zajob :D Nie umiem się wziąć za siebie i chociaż pół godziny dziennie przeznaczyć na odpoczynek. To tak ogólnie.

A jeśli chodzi o szczegóły, to przede wszystkim lekarz wyznaczył mi już termin cesarki. Rodzimy 22.11. czyli niecały tydzień przed terminem - przynajmniej, jeśli nic się nie zmieni :)

Córa jest względnie grzeczna :D a mąż nawet bardziej grzeczny od niej :) :D


Ja mam anemię, nie jakąś wielką, ale biorę dodatkowo żelazo. A z innych dolegliwości, to w zeszła środę w nocy Jaś obracał się do położenia główkowego - to co przeszłam, to moje. W pierwszej ciąży Oliwka obróciła się nawet nie wiem, kiedy a teraz miałam straszne przeboje przez pół nocy i mało nie zeszłam z tego świata. No ale przynajmniej obrócony i liczyłam, że teraz będzie jakoś mniej uciążliwie kopał/ ruszał się, ale nic z tego ;)
No, bo my tu tęsknimy za Tobą :happy:

Kochane, nie wiem czh widzialyscie moje pytanie na wyprawkowym, ale prosze wytlumaczcie mi jak to jest z ta podusia klinem do lozeczka. Czy dziecko moze spac na tym od urodzenia ? Czy moze na tym spac na boku ? Czy nie jest wtedy za bardzo pokrzywione ??? No wiecie.. ciezko mi to sobie wyobrazic noo ;/

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja ze starszym używałam od początku.


Elifit będę monitorować sytuację. Mnie nie zależy, żeby urodzić jak najmniejsze dziecko :D

Tak właśnie a propos pokarmu - czy Wam już coś się pojawia?
U mnie jak się ściśnie to czasami jest jakaś kropelka, a czasami nie. Ale ja się nie przejmuję, bo ze starszym też tak miałam, a pokarmu mi nie brakowało.

Powaznie ? To dzieki za info ;) to tak zrobie. Bo te podusie kliny nie sa zbyt tanie

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie osobiście irytowało podkładanie czegokolwiek pod łóżeczko, bo mi to wszystko zjeżdżało. A co do cen klinów, to nie wiem jakie Ty widziałaś, ale ja za 20 zł z groszem na allegro kupiłam.

Zaczęłam się zabierać za łóżeczko :) Nareszcie! Powiedzcie mi tylko, doświadczone mamy, jak zabezpieczacie materac przed zabrudzeniami i wilgocią? Czy wystarczy takie "prześcieradełko" nieprzemakalne na gumkach?
Na początku przy starszym synku nawet tego podkładu nie mieliśmy. Teraz już będzie w spadku po starszaku. Spokojnie takie zabezpieczenie wystarczy.

Hehe

Mój mąż poważnie mi biadoli że już nigdy nie będzie tak jak teraz. Bo hormony niet. . gumek nie lubimy. Cóż pozostaje? [emoji23] [emoji23] [emoji23]

cb7wugpju04jz4q8.png
No właśnie my więcej dzieci nie planujemy i też się zastanawiamy nad antykoncepcją po. No i myslimy, myślimy i wciąż nie mamy dobrego pomysłu. Jeśli nie miałaś obfitych okresów, to może niehormonalną wkładkę spróbuj?

A u mnie ciężki dzień po ciężkiej nocy. Co chwilę się w nocy budziłam, a potem jeszcze o 4 synek postanowił wstać stwierdzając "Wyspałem się. Chciałem się bawić" Jak go zaprowadziłam do łóżka mówiąc, że jeszcze wcześnie, to zaczął płakać, ale wreszcie zasnął.
No i potem nie mogłam go jeszcze rano dobudzić, a do tego sama byłam nieprzytomna. No i jeszcze ta pogoda: pochmurno i deszcz. Miałam mnóstwo planów na to co będę dziś robić, a nie zrobiłam praktycznie nic, bo nie miałam energii przez zmęczenie i pogodę. Nienawidzę jesieni.
Do tego wszystkiego młody był dziś dopiero 2 dzień w przedszkolu po chorobie, a już ma katar i teraz zaczął nieładnie kaszleć, tak jakby go gardło bolało. Normalnie idzie się załamać...
 
Antiope zdrówka dla młodego!

Poczytam o tej wkładce.
Mąż się śmieje że najwyżej trzeba będzie się podwiązać.. tylko cwaniak nie o sobie tak żartuje [emoji36]

cb7wugpju04jz4q8.png
Z tego co kojarzę, to w Polsce podwiązanie jajowodów, czy nasieniowodów uznane jest jako samookaleczanie i nie podchodzi pod metodę antykoncepcyjną. Ale może się coś zmieniło, nie wiem. Tak czy inaczej w życiu bym się na to nie zdecydowała, bo potem kobieta się szybciej starzeje. Facet może się podwiązać bez takich konsekwencji.
 
Pytalas o slodycze cukier itd i mowa byla o ksylitolu czy jak to sie nazywa. Mozna od czasu do czasu ale podobno w ciazy sie nie poleca tego bo nie jest najzdrowsze. Ta stewia podobno jest lepsza. Pisze podobno bo ja tego smaku nie moge zniesc. Slodze raz dziennie kawę ale wypijam ja na spacerze. Nie rosnie mi tak cukier. Jak mialam bardzo duże cisnienie na cos slodkiego to jadlam np loda ale z bita smietana i spacerujac. Jesli jesz slodkie ale tłuste to cukier nie rosnie tak szybko tylko jego wzrost rozklada sie rownomiernie. Tak samo diabetolog na urodziny pozwoli mi zjesc kawałek ciasta ale np byl to tort smietanowy. Nie bylo tragedi. Po h mialam 110 cukier czyli normalny. Tak nas uczyli na tych wszystkich szkoleniach z cukrzycy ale jak mowie w każdym kraju jest inaczej.

Ze stewią jest taki problem, że to musi być czysta stewia, a ta chyba najpopularniejsza w sklepach to jest tak naprawdę maltodekstryna posłodzona stewią, która też podnosi poziom cukru. A z kolei czysta stewia jest taka słodka, że łyżeczka spokojnie zastępuje pół szklanki cukru jak nie więcej - wiem bo czasami dodaję taką do ciasta. No i przy takiej słodkości trudno byłoby wymierzyc ilość odpowiednią np. do posłodzenia kawy;)
 
Hanka właśnie zafundowała mi chyba że 20 kopniakow wyczuwalnych ręką!!!!! Położyłam się na boku w "naszej pozycji" tzn na sofie przed tv na prawym boku z wyciągnięta trochę do tylu lewa noga tak żeby bok brzucha sie trochę naciągnal i nadciagnela cudowna seria [emoji7][emoji7][emoji7] nawet prawie maz położył na brzuchu głowę i poczuł [emoji1] ufffff znowu jestem spokojna :) :)

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry