reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

Hej dziewczyny. U mnie dla odmiany dzisiaj piękna pogoda :) Mąż wczoraj nie dojechał do pracy, wrócił do domu bo jakieś choróbsko go złapało, wymiotuje i leży , jutro do lekarza.. muszę się z synem jakoś chociaż trochę izolować od niego..

Ja również nie biorę, ale głownie dlatego, ze wydaje mi sie on czysta manipulacja... w tym wszystkim określili tylko dwie strony - tych za i tych przeciw aborcji. Ja jestem za tym, zeby było jak do tej pory, w uzasadnionych przypadkach, takich jak gwałt, ciężka choroba dziecka (jeżeli rodzice tego chcą, bo to powinien byc ich wybór i to obojga, a nie tylko matki...). Czyli tak jak jest teraz...

Troche mnie raza te wszystkie hasła, ze jak matka nie bedzie mogła przeżyć to i tak ma urodzić... ludzie przecież to czysta bzdura... to regulują zupełnie inne przepisy. Podobnie jak z badaniami prenatalnymi - tez sa na to osobne przepisy... Mam wrażenie, ze większość ludzi nie wzięła nawet tej ustawy do ręki i powtarza zasłyszane ogłupiające hasła... to tylko 1,5 strony A4 można sobie samemu przeczytać, naprawde.

Tak jak powiedziałam, sama jestem za pozostawieniem tego jak było i tyle, bo mieliśmy do tej pory bardzo kompromisowe prawo pod tym względem... dawało wybór.

Szczerze mówiąc jako kobieta w naszym kraju tez nie czuje sie dyskryminowana w żaden sposób.. ani w pracy, ani w domu, ani w życiu społecznym czy mediach wiec nie widzę powodu do takiego strajku...

Ja też nie jestem ani za ani przeciw tzn. uważam, że powinno zostać mniej więcej tak jak było, ale to temat rzeka.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

u mnie bedzie 28+4 wiec pewnie kolo 1100 gram, ale to moje gdybanie :)

U mnie około 29 tc mała ważyła 1080g
 
reklama
u mnie co usg jest kilka dni mlodsze, raz jedyny sie wyrownalo z terminem @, u mnie jesli bedzie naturalny to pewnie koniec grudnia, a jesli cc to jakos polowa grudnia pewnie, na Swieta chcialabym byc w domu lub urodzic w wigile, jaki fajny prezent :)
Wszystkie i tak bedziemy mialy super prezenty, bo caly grudzien sie z tym kojarzy, najpierw mikolajki, pozniej swiera :) ja sie nastawiam na porod sn, nie wyobrazam sobie cc.. oby tylko mala nie zrobila psikusa i sie obrocila na czas!!!
Dzisiaj jakiejs glupawki dostala, bo az caly brzuch mi skakal :) tak jeszcze nie szalala nigdy. Pewnie tez sie nie moze doczekac, odliczamy: 80 dni!!! :)
 
Wszystkie i tak bedziemy mialy super prezenty, bo caly grudzien sie z tym kojarzy, najpierw mikolajki, pozniej swiera :) ja sie nastawiam na porod sn, nie wyobrazam sobie cc.. oby tylko mala nie zrobila psikusa i sie obrocila na czas!!!
Dzisiaj jakiejs glupawki dostala, bo az caly brzuch mi skakal :) tak jeszcze nie szalala nigdy. Pewnie tez sie nie moze doczekac, odliczamy: 80 dni!!! :)
moj dzis jakis spokojny, wlasnego dziecka nie poznaje :D ale ciiii, jeszcze dzien sie nie skonczyl
 
Dzień dobry
Dołączam do grona niewyspanych. Nie dość, że przez pół nocy nie spałam, to jeszcze synek obudził się o 6 rano. Dobrze, że poszedł dziś do przedszkola, to może zdążę się zdrzemnąć.
Mój to o 2 w nocy tk szalam że cała obolała jestem :( W pierwszej ciąży tak nie miałam a tutaj? Syn chciał się przebić przez skórę .....

Zjadłam teraz dwue kanapki, tak mnie w żołądku ssalo że szok. Idę spać może jeszcze przysne.

Słuchajcie ja głównie śpię na prawym boku od początku ciąży. Z małym wszystko dobrze, problemów nie ma. Jak leżę na lewym boku to mam skurcze i ból. Ehhhhh niby zalecają spać na lewym. Ja już nie wiem, młody jest dotleniony
Ja też przeważnie śpię na prawym boku, bo tak mi wygodniej. Mały jest po lewej stronie i mam wrażenie, że jak na niej leżę, to mu to przeszkadza.

Hej hej witam sie z rana. Tak mi sie siku chcialo ze sie obudziłam. Chlopaki jeszcze spia. Oczywiście mlody w naszym lozku.

Moja mała w nocy jest grzeczna ale wieczorem to.byla jakas masakra. No tak mnie kopala w okolicy spojenia i tak ta lm grzebala ze mi sie plakac chcialo. Mysle ze ona albo.zeszla.juz nizej.albo sie jakos przekrecila i tam ma nogi.

Lola ja śpię przewaznie na prawym boku.bo.mi.na lewym strasznie niewygodnie i syn spi na środku czesto wiec odwracam sie do.niego plecami zeby mnie po.brzuchu nie kopal.

U nas dzis jeszcze święto i wszystko zamknięte. Mamy dzis dzien zjednoczenia niemiec:D tak ze dlugi weekend. Opatrunek w tym uchu zadzialal z opozniaczem. Nie jest jeszcze rewelacyjnie ale juz nie boli tak mocno i nic mi.sie z.ucha nie wylewa. Z czego sie ciesze bo maz dwa dni ze mna nie gada i nie.chce go.prosic zeby mnie gdzies wozil. Nie odzywa sie bo podobno nie licze sie z jego uczuciami i jestem wredna itd. Hehe niech wezmie ode mnie.te 12 kg na plusie kilka.miesiecy z bolem.brzucha i drugim dzieckiem ktore sie cholernie buntuje to zobaczymy czy tez nie bedzie wredny. Bardzo sie ciesze ze niedlugo corka bedzie z nami.bo w ciazy juz chodzic.nie.daje rady. Zwłaszcza opiekowac sie małym. A tak jak sie urodzi.wiem ze bedzie ciezko.organizacyjnie.ale chociaz fizycznie bedzie.lepiej. oczywiscie po.pologu:)


Cieszę się, że z Twoim uchem lepiej.
 
na bezsenność polecam gorące mleko z łyżeczką miodu mi to przy Nadii pomogło bo UWAGA !! nie spałam 7 dni !! to był koszmar czułam się beznadziejnie - nie dałam rady funkcjonować.
 
Dzień dobry mamy,
Ja po pobraniu krwi, drzemce i przed wizytą u gina (ale nie w temacie ciąży n). W planie spacer, zakupy i pomidorówka ;) Mały mnie kopie słabiej, hm... Może mu ciasno, a może rozleniwił się.

Ja na protest nie pójdę, jestem nerwusem i mogłabym kilka moherowych beretów zerwać, gdyby wpadły z transparentem nie w moim guście.
Miłego poniedziałku moje drogie :)
 
u mnie bedzie 28+4 wiec pewnie kolo 1100 gram, ale to moje gdybanie :)
Ja byłam w 29+2 i młody mial 1655g.
Zqeze wyprzedzał termin o 2 dni. Teraz o 10 dni.

A co do protestu to powiem wam, że rząd nie powinien decydować o takich sprawach. Jestem przeciwna aborcji jako antykoncepcji.
Powinno zostać jak było kiedyś, w trzech przypadkach. Można było mieć wybór, albo przerwać ciaze z gwałtu, z ciężką wadą genetyczną lub w przypadku zagrożenia życia matki. Można było skorzystać, ale to nie był mus.
Ale usuwanie z własnego widzi misię? Nie.
Ja bym tego nie zrobiła.
 
Ja też dzisiaj krew i mocz oddałam, pojutrze mam wizytę u gina i zobaczymy jak ten mój cukier się trzyma... rano sobie na własną rękę zrobiłam glukozę na czczo, popołudniu skoczę odebrać wyniki. Mam nadzieję, że będzie dobrze, chociaż wczoraj się najadłam rodzynek w musli. Dużo ich nie było, ale zawsze. Sama już nie wiem co i jaki ma wpływ na tę glukozę, ale wolę nie ryzykować, bo jeszcze rzeczywiście mnie w tym Gdańsku położą ;)
 
reklama
A ja sie nie wypowiadam i tak pis zrobi tak jak chce i tyle w temacie ...
Kobieta powinna miec wybor fakt ale nie popieram aborcji zdrowych dzieci bo jest pelno ludzi na tym swiecie ktorzy zwyczajnie nie moga miec dzieci i takie malenstwo byloby spelnieniem ich marzen wiec jesli ktos nie chce tego dziecka to niech je odda do adopcji proste.

thgfflw1k3inkyc3.png
 
Do góry