reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

reklama
E nie ma co wspolczyc. Wiadomo dzieci to wydatki. Oby tylko nie chorowaly. To temat do ogarnięcia. Ustalić piorytety. Odpuścić jakies eksta gadżety. Na logikę przeanalizowac czy to będzie potrzebne czy jednak nie.

Oby tylko Maks byl zdrowy i donoszony. To najważniejsze.
 
E nie ma co wspolczyc. Wiadomo dzieci to wydatki. Oby tylko nie chorowaly. To temat do ogarnięcia. Ustalić piorytety. Odpuścić jakies eksta gadżety. Na logikę przeanalizowac czy to będzie potrzebne czy jednak nie.

Oby tylko Maks byl zdrowy i donoszony. To najważniejsze.

Oj bardziej mi chodziło o organizacje logistyczna [emoji6] ja sie gubię przy jednej wyprawce i muszę wszystko spisywać [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej laski mój biust z B wskoczył na duże C i kurde ładnej bielizny nie ma żadnej:( bo chuda jestem i pod biustem mam mało. Vo do fascynacji dzidzia mój M na spokojnie tesciowa jak by nie miało być wnuka a moi rodzice już kompletują ubranka a mi zabronili do listopada co kolejek kupować. Wtedy bd mogła kupić co najwyżej wyprawkę. I dupa bo jak widzę te małe śpioszki w sklepie kocyki itp to chce kupić. No i najgorsze a moze i nie ale moje siostry chcą mi oddać praktycznie wszystko po awoich dzieciach jednej strony fajnie ale większość jest dla chłopca. A moja Frania nim nie będzie i tak się dołuje bo mnie naciskają bym nic nie kupowała a ja niw chce by moja dzidzia miała wszystko używane. Chce mieć dla niej różowe rzeczy a nie niebieskie:( wiem może głupie ale jakoś nie mogę tego przetrawić
 
Hej laski mój biust z B wskoczył na duże C i kurde ładnej bielizny nie ma żadnej:( bo chuda jestem i pod biustem mam mało. Vo do fascynacji dzidzia mój M na spokojnie tesciowa jak by nie miało być wnuka a moi rodzice już kompletują ubranka a mi zabronili do listopada co kolejek kupować. Wtedy bd mogła kupić co najwyżej wyprawkę. I dupa bo jak widzę te małe śpioszki w sklepie kocyki itp to chce kupić. No i najgorsze a moze i nie ale moje siostry chcą mi oddać praktycznie wszystko po awoich dzieciach jednej strony fajnie ale większość jest dla chłopca. A moja Frania nim nie będzie i tak się dołuje bo mnie naciskają bym nic nie kupowała a ja niw chce by moja dzidzia miała wszystko używane. Chce mieć dla niej różowe rzeczy a nie niebieskie:( wiem może głupie ale jakoś nie mogę tego przetrawić

A co maja do tego rodzice? Nie do konca rozumiem [emoji846]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie niestety wszystko sami ogarniamy, jakoś dziadkowie nie chcą sie za bardzo angażować [emoji6] jak maz pogadał ze swoim tata czy mógłby w ich mieszkaniu ogarnąć troche pokój w którym zawsze nocujemy jak przyjeżdżamy, zeby go bardziej pod dziecko przystosować to ten zapytał tylko a po co...

Pieluchy to fajnie bo pozamawialam na wyprzedażach w matherhood, maja super jakość, a jak wyprzedawali poprzednie wzory kolorystyczne to ogromne promocje były. W dotyku jest ogromna roznica pomiędzy nimi a tymi z pepco, bo tych tez troche kupiłam. Rożek zamówiłam jeden i jeden śpiworek do spania, najwyżej podczas prania bede ich zamiennie używać. Z kocykami nie mogłam sie powstrzymać i taki śliczniutkie pleciony zamówiłam, drogi troche, ale jest tak uroczy, ze uległam [emoji4]

Jeżeli chodzi o torbę do porodu to wszyscy mi mówią, zeby juz sobie skompletować i miec potem spokój. Zeby nawet w razie czego była juz po prostu spakowana. Wczoraj mnie kuzyn zmotywował do tego, który jeździ w karetce i sam ma dwojke dzieci. Zadzwonił i powiedział, żebym juz to ogarnęła [emoji846]

Tylko jakoś za te ubranka nie mogę sie zabrać [emoji6] nie wiem czy kupować cos na 58 czy jednak od 62 startować [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Też się zastanawiałam nad rozmiarami, ale widzę po znajomych, że dziecko, które ma 56 cm po porodzie jeszcze kilka tygodni chodzi w ciuszkach na 56 ;) ponoć inaczej to liczą zupełnie i z reguły ubranka wypadają większe niż tej samej wielkości dziecko. No i wolę być przygotowana na mniejsze dzieciątko niż się później stresować niepotrzebnie.
 
Hej laski mój biust z B wskoczył na duże C i kurde ładnej bielizny nie ma żadnej:( bo chuda jestem i pod biustem mam mało. Vo do fascynacji dzidzia mój M na spokojnie tesciowa jak by nie miało być wnuka a moi rodzice już kompletują ubranka a mi zabronili do listopada co kolejek kupować. Wtedy bd mogła kupić co najwyżej wyprawkę. I dupa bo jak widzę te małe śpioszki w sklepie kocyki itp to chce kupić. No i najgorsze a moze i nie ale moje siostry chcą mi oddać praktycznie wszystko po awoich dzieciach jednej strony fajnie ale większość jest dla chłopca. A moja Frania nim nie będzie i tak się dołuje bo mnie naciskają bym nic nie kupowała a ja niw chce by moja dzidzia miała wszystko używane. Chce mieć dla niej różowe rzeczy a nie niebieskie:( wiem może głupie ale jakoś nie mogę tego przetrawić
Ja bym rodziców nie słuchała. To Twoje dziecko będzie i to Ty je będziesz ubierać. W listopadzie musisz być juz przygotowana na każdą ewentualność ;) a nie latać po sklepach za ciuszkami :D
 
reklama
U mnie dochodzi dwojka dzieci
i wyprawka sxkolno-pikolna z artykułami papierniczymi itp *2
i wyprawka jesienna ubraniowa (kurtkowo-butowo- i po szkole-pikolu na dlugi) *2
plus to co Wy
wyprawka malucha&mamy szpitalna
Ja tez dla dwojki musze zrobić. Synek wyrósł w ciagu miesiaca ze wszystkiego.

Przed dwoma godzin wrocilam i padłam. Bylism na kontroli u dentysty oddac wypis ze szpitala do pediatry i ustalic dla nas termin terapii. Jednej z dwoch. Na drugą mamy wizyte w środę plus tego samego dnia rano jeszcze wizyta ba kontrole po tym kiss syndrom. Czy wszystko jest dobrze zrobione j czy osteopata nie spierniczyl i to powoduje ta blokade rozwoju. Ryczec mi sie chce. Nie mam sily a to dopiero poczatek.

Ja w piersiach siary nie mam. Ale jeszcze nie tesknie bo dopiero ze 4 miesiace temu pokarm mi po synu dopiero zanikl. Zreszta z nim tez nie mialam a karmilismy sie prawie dwa lata. Dopiero po porodzie mialam mleczko. Co prawda na 5 dobe ale walczylismy o to :)

A jesli chodzi o seks to najpierw mielosmy zakaz 4 miesiace potem moglismy ja sie balam teraz bym chciala a nie wolno mi. No i tak to wychodzi.

Czytam Was kiedy moge a to ostatnio nie częste bo nie mam na nic czasu. Bede z doskoku chyba odpisywac bo nie zapamietuje wszystkiego.

A jeszcze o progesteronie. Ja w pierwszej ciazy nie bralam bylo ok. W drugiej z blizniakami nie bralam mimio wyplywu pokarmu z piersi. Poronienie zatrzymane. W trzeciej bralam do 15 tyg i ok. No ok z przygodami ale dajemy rade. Caly czas mysle czy jakbym miala w drugiej to dzieci byly by juz ze mna. No ale tu profilaktycznie nie daja. Prolaktymy i progesteronu tez nie badaja...

Moj nie mowi i nie czyta do brzuszka ale jak przychodzi z pracy to brzucho tez calusa dostaje. W niczym to mi nie przeszkadza bo wiem ze kocha nasze dzieci i zrobilby dla nich wszystko. Po prostu nie uzewnetrznia tak tego.


 
Do góry