reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

reklama
Hej kochane. Po prostu kocham szpital i pobudki o 5:40 :/
Dostaje ampicyline antybiotyk i boje sie jak to moze wplywac na maluszka [emoji22]

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana Duzo zdrowka dla ciebie I maluszka!! Porozmawiaj z lekarzem jaki wplyw lek ma na dziecko .pytam o wszystko co cie martwi.po co masz sie zamartwiac nie majac wiedzy na ten temat .
Bedzie dobrze!!

ANETKO za Was tez kciuki mocne.oby z synusiem bylo wszystko ok.

To wylapalam z wazniejszych sytuacji jakie sie dzialy na forum kiedy ja urlopuje. Jak cos pominelam wybaczcie.
Nie jestem wstanie nadrobic. Ale serduchem I myślami jestem z wami wszystkimi.


Laski ja w biegu. Staram sie odswiezac liste wizytujacych w miare na bierzaco.


Fajnie bylo sie spotkac z rodzenstwem I mama( po 5 latach dalismy rade wszyscy byc w jednym miejscu o tej samej porze)
Ale mimo wszystko chce mi sie juz do domu. Rodzinka zaczyna mnie wkurzac jak I meza tak i moja.
Czas do domu .....
Byle do soboty.
Ps. Mam tyle ciuszkow na Fabisia ze niewiem czy zdarzymy kurde je wynosic wszystkie.
Czeka mnie z miesiac prania I prasowania [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] jak Wroce do de I zaczne to ogarnac to porobie fotki.



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny czytam o waszych badaniach i mam takie pytanie: czy miałyście robiony w tym trymestrze wymaz na posiew bakterii z szyjki? ( nie mylić z cytologią). Ja miałam tydzień temu, a dzisiaj zadzwonili, że mam przyjechać po receptę, bo jakąś bakterie wyhodowałam i może być na tyle groźna, że może dojść do wcześniejszego porodu... Zaznaczam, że żadnych objawów bakterii nie miałam, żadnych upławów, swędzenia czy pieczenia, mocz też idealnie! Po prostu bezobjawowo wyszło...

Czyżby chodziło o gbs? Ale to się robi po 35tc dopiero i w żaden sposób nie zagraża dziecku w czasie ciąży a ewentualnie dopiero przy porodzie. Dowiedz się najpierw co to i czy jest konieczność tego antybola - po co siebie i dzidziusia wyjaławiać? Gbs po łacinie to streptococcus agalatiae.

Ja dostałam neofuraginum na próblem z bakteriami i duzo witaminy C, zeby zakwasić organizm, bo w takim środowisku bakterie sie nie rozwijają. Plus duzo wody zeby rozcieńczyć mocz wtedy tez mniej bakterie sie rozwijają.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Tylko Matunia86 pisze o bakteriach w kanale szyjki macicy a nie w moczu.

Co do szyjek to miałam badaną ostatnio w 21tc - było ok, i 2 dni po badaniu dostałam infekcji grzybiczej. Więcej sobie nie dam tam grzebać :p

Co do wyprawki to mam fotelik po młodszej córce, większość ciuszków do 3 miesiąca, śpiworek do fotelika i wózka, tummy tub i to by było na tyle... na resztę przyjdzie czas w październiku :D

Hej dziewczynki. Do piatku nie bede sie prawie wcale udzielac. Moj synek robi masakre w szpitalu. Najpierw był strasznie obrazony ze mnie nie bylo te dni i nie chcial do mnie w ogole isc odwracal sie plakal itd itd. W ogóle nie chce tu siedziec nie chce tu jeść i potrafi płakać dwie godz bo np nie chce zjeść sniadania czy nie damy mu bucikow i nie idziemy do domu. Po prostu tragedia i juz. Jeszcze polowa pobytu wiec musimy wytrzymać. Zacisnac zeby i do przodu.

Po wstepnych badaniach wiemy na pewno ze ma zaburzenia rozwoju i bedzie potrzebowal szybko terapii. A w jakim kierunku okaze sie po wszystkich badaniach. Jutro eeg. Jak tylko bede cos wiedziec na pewno sie odezwe. Trzymajcie sie dsiewczyny ide spac bo jestem dziś i wykonczona i załamana

Izulka mocno kciukam za Was :)



Współczuję sytuacji z synkiem i rzyczę wytrwałości. Oby czas w szpitalu szybko minął.

Ja miałam, wyszły mi candidia spp i dostałam antybiotyk nystatyne, do tej pory biorę

Antybiotyk na grzyba? Wow.

A tak ostatnio mi się myślało. @Agucha się nie odzywa. Któraś wie co z nią?
 
Chodzi Ci o paciorkowca z grupy B? Wymaz robi sie od 35-37tc. Takie badanie wvtym tygodniu to za wczesnie dostaniesz antyb I 100% ze za 4tyg bedziesz miala nawrot. Paciorkowiec nie jest grozny dla Ciebie a dla dzuecka podczas porodu. Dlatego przed samym poridem antyb sie dostaje.
A inne bakterie to w moczu wychodza wiec dobrze robic mocz co 3tyg.
To nie jest to badanie ktore wykonuje sie przed porodem o ile pamietam to tanto to gbs.
To badanie to zwykly wymaz z szyjki i drog rodnych zeby wykluczyc infekcje , ktore mogą negatywnie wpłynąć na dzidziusia i przebieg ciąży.
 
Hej dziewczynki. Do piatku nie bede sie prawie wcale udzielac. Moj synek robi masakre w szpitalu. Najpierw był strasznie obrazony ze mnie nie bylo te dni i nie chcial do mnie w ogole isc odwracal sie plakal itd itd. W ogóle nie chce tu siedziec nie chce tu jeść i potrafi płakać dwie godz bo np nie chce zjeść sniadania czy nie damy mu bucikow i nie idziemy do domu. Po prostu tragedia i juz. Jeszcze polowa pobytu wiec musimy wytrzymać. Zacisnac zeby i do przodu.

Po wstepnych badaniach wiemy na pewno ze ma zaburzenia rozwoju i bedzie potrzebowal szybko terapii. A w jakim kierunku okaze sie po wszystkich badaniach. Jutro eeg. Jak tylko bede cos wiedziec na pewno sie odezwe. Trzymajcie sie dsiewczyny ide spac bo jestem dziś i wykonczona i załamana

Izulka mocno kciukam za Was :)


Anetko dużo siły Wam życzę. Wiem , że to nie łatwo przyjąć, ale wiem, że ciężka pracą można cuda zdziałać. Sama to przerabialam. Trzymam mocno kciuki &&&

Co do mojego dziecia to trochę się podlamalam. Nie jestem pewna, ale te jego pobudki nocne sa spowodowane dusznosciami. Dzisiaj go ulozylam na noc w pozycji odciazajacej uklad oddechowy i dziecko spalo , obudzil sie kilka razy, ale jak go kladlam w takich pozycjach zasypial w kilka sek. Nie dosc ze ta alergia ciagnie sie za nami , raz juz rzut obturacji oskrzeli przerabialismy i od 2 miesiecy sladu azs nie.ma, a tu znow. Do tego musze mu zrobic echo serca, bo szmer w sercu sie utrzymuje. A do tego wszystkiego miejsce na oddziale bedzie kolo polowy listopada :-(
 
Hej kochane. Po prostu kocham szpital i pobudki o 5:40 :/
Dostaje ampicyline antybiotyk i boje sie jak to moze wplywac na maluszka [emoji22]

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Izu ja brałam ampicyline w ciazy z synkiem w 31 tc. Jest to antybiotyk z grupy penicylin wiec okreslony jest jako bezpieczny w ciazy.
Ja mialam angine wtedy.
 
reklama
Rozwarcie już na tym etapie ciąż jest wielkim zagrożeniem dla życia dziecka. Jakby mi teraz wyszło coś takiego to bym się załamała na maksa, a nie skakała jak sarenka.
Wózki i cała ta oprawa poczekają, a rozwarcie zrobi swoje i nie ma co ryzykować.

Tylko ze zalamanie Nic nie da. A chyba nie do mnie to skakanie jak syrenka. Jeszcze nie bylam ZADNEGO wozka oglafac a wypraeke CALA przyniosl kurien. Wszystko zamawiane net.

Dzieci obowiazki zycie to powoduje przemecze ale juz niedlugo pojda do placowek ktos inny bedzie im jedzonko podawal I zajecia organiziwal.

Z H mialam rozwarcie od 30tc. I dotarlam do terminu. Trzeba uwazac bardzuej dbac o higiene dbac o siebie. byc po prostu wiecej egostka. oszczedzac sie .
Ja nie mam skurczy jakby sie cos zaczelo tam na dole dziac zlego to od razu szpital. Takie mam zalecenia od ginekologa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry