reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gdzie marcowe mamy i ich dzieciaczki??????

Marcowe Mamusie z Opola, gdzie jesteście???? Mój Jeremi urodzil się 5 marca. Jak rosną Wasze pociechy? Ile ważą? Co jedzą? Znacie dobrego pediatrę, takiego z powołania, który leczy dzieci, a nie tylko przepisuje antybiotyki na wszystko, nawet na katar?
 
reklama
Mój Jeremi ujrodził się 5 marca. Miał 57 cm i ważył 3970 g. Terez ma 75 cm i waży 7250 g, a więc jest dość duży. Bardzo chce już siedzieć. Gdy lezy w wózku próbuje się podnosić, ale na razie słabo mu to wychodzi. Nie ma jeszcze ząbków, ale bardzo się ślini i pediatra powiedział mi, że lada moment ząbek powinien się pojawić. Mój mały nie lubi na spacerach leżeć w wózku, dlatego ostatnio wożę go w foteliku samochodowym zamiast w gondoli. Tam mu wygodnie nawet jak zaśnie, a przynajmniej wszystko może sobie oglądać.Śpi dobrze. Kładę go spać ok.19 i śpi do 8 rano (w nocy jedno karmienie piersią około 2:30). Za to w dzień śpi mało, bo około 2 godzin. Nadrabia to sobie w nocy, a ja jestem z tego zadowolona, bo od 19 mam czas dla siebie i rodziny, a do tego mogę się wyspać. Napiszcie co lubią Wasze dzieci, jak śpią, co potrafią? Mój mały jest na piersi, ale od miesiąca dostaje już dania ze słoiczków i kaszkę.
 
cześć dziewczyny!
dawno nie zglądałam na forum.
no więc i ja mam dzidziusia z marca. a dokładnie urodziła mi się córunia 8 marca! ładny prezent dostałam na dzień kobiet, co? :-))
martunia jest fantastyczna. wczoraj skończyła 5 miesięcy. tak szybko zleciał! a jeszcze nie dawno miałam brzuszysko pod zębami.
jak mi się uda wstawić zdjęcia to będą, a jak nie to piszcie na maila. poprzesyłam!
 
Ewcik100 - ja tez urodzilam 5 marca Kubusia i Kamilka - nasze dzieci sa w jednym wieku. Moi chlopcy waza Kamil - 7600(urodzeniowa waga 2050) a Kuba 6,200(ur.1900) - dzisiaj bylismy na szczepieniu:-) Tyle krzyku ze pol przychodni slyszalo. Tez nie lubia lezec na brzuszku ale niestety staram sie klasc ich jak najczesciej zeby sobie miesnie cwiczyli( to wczesniaki wiec musza troche pocwiczyc)
 
Hej!
Dawno mnie nie było ale w końcu znalazłam chwilkę czasu.mMoja malutka już pięknie "gada" a nawet pyskuje :laugh: ;D

Ostatnio byłyśmy u lekarza i okazało się że Martusi idzie ząbek ;D. Troszkę mi marudzi ale dajemy sobie radę różnymi metodami. Jest wesoło.Martusia już pije soczki i ostatnio dałam jej papke warzywną.Nawet nie pluła.

A co uwas małe bobaski?
Pozdrowienia dla mamusiek i tatusiów i oczywiście dla MALUSZKÓW
a to właśnie moja Martunia:

p72800025qy.jpg

p72800553iz.jpg

p72700350jx.jpg

p72400223vi.jpg

p72800572wv.jpg

p72800654oo.jpg
 
Witaj Asiuleks! Wreszcie mam trochę czasu, żeby popisać (no i poczytać). Jak to miło, że nasze dzieci urodzily się tego samego dnia! Mój Jerem urodził się o godzinie 8:20 rano po ośmiu godzinach naturalnego porodu (wiem, że długo, ale dla mnie to i tak krótko, bo pierwszy syn rodził się 36 godzin!!!). Jak sobie dajesz radę z bliżniakami? Ja sobie tego nie wyobrażam, przy jednym maluchu nic nie potrafię zrobić (nawet obiady zamawiam), a co dopiero jakby to wszystko pomnożyć przez dwa!! Ciekawa jestem czy nasze dzieciaczki wykazują jakieś podobieństwa? Jeremi jest bardzo muzykalny. W samochodzie ciągle musi lecieć Zakopower lub MiniMini (szczególnie Schnappi). Nie odpuści sobie też żadnej reklamy w telewizji, nawet jak jest zajęty cycem, to odwraca głowe w stronę telewizora. Szczególną emfazą darzy reklamę LOTTO. No i jest śpiochem (na szczęście!!! ... bo ja też), ale tylko nocnym, bo w dzień to raczej ze spaniem kiepsko. Z apetytem też u niego średnio, odkąd wprowadzam mu nowe posiłki odmawia piersi (starszy jadł z apetytem i zupki i pierś). Ponadto jest ciekawy świata, lubi na spacerze siedzieć, na razie oparty o poduszkę i przyglądać się wszystkiemu. Ciekawe, co będzie dalej? Znam trochę rybek i wiem, że zawsze sobie w życiu poradzą, i to bez ciężkiej pracy. Do tego mają uzdolnienia plastyczne, językowe, muzyczne ... słowej: humaniści!
 
reklama
Ewcik - moje bliźniaki urodzily sie przez cc w 33 tygodniu ciazy -jeden o 14.26, a drugi minute pozniej. Obiadow nie gotuje - bo trwa to caly dzien - jak zaczynam cos robic to one zaczynaja beczec :-) Caly czas mi ktos pomaga albo mama albo tata jak maz jest w pracy - raz zostalam z dziecmi sama na godzinke to plakalismy w trojke. Moje dzieciaczki to dwa rozne charakterki - jeden jest bardzo grzeczny a drugi to taka maruda. Jak zaczelam podawac im nowe pokarmy tez mniej mi pija butli. A ile razy na dobe je Twoj Jeremi?

Rybki ktore ja znam - masz racje - radza sobie w zyciu i umia niezle kombinowac- nasze dzieci dadza sobie rade w zyciu.
A jak rozwoj twojego syneczka? Siedzi juz? Bo moje troche leniwe;-(
 
Do góry