reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

galeria październikowych mamuś

co do ruchow to i ja mam czasemtakie doczucie laskotania i moj wczoraj jak lapke przylozyl do brzuszka to sie smial ze czuje ale nie wydaje mi sie ze to to.raczej wlasnie jelita jak na razie choc puls kilka razy wyczolam nie swoj;-):tak:
 
reklama
tak mi sie wydaje bo moj byl inny a czolam tak jakos nisko jakby w miednicy....nie wiem jak mam to opisac dokladnie tak po lewej str od pepka (ponizej pepka oczywiscie ;-)) mam gdzies w szafie takie cudo elektreoniczne do sluchania dzidzki w brzuchu ale jeszcze nie wyciagnelam....wiem ze w kazdej kolejnej ciazy szybciej niby ruchy czuc ...z amelkowna juz tak od 13-14 tyg byly wyrazne na tyle ze wiedzialam ze to nie moje kiszki;-):tak:ale teraz wydaje mi sie ze to jeszcze nie ruchy dzidziki
 
Dobra dobra laski ale moje burczenie w brzuchu czy "marsz kiszek" nie jest wcale tak subtelny,żeby tego nie odróżnić:sorry:I tak jak to opisuje Azorek to rodzaj delikatnego łaskotania,muskania wyczuwalny tak od środka i dzieje się to dokładnie pod pępkiem.Palcami wskazującym i środkowym lekko je dociskając czuć tętno i nawet ruch,no pewnie,że nie dzieje się to bez przerwy i czasem ułoży się tak,że i tętno ciężko wyczuć.I żeby nie było,że mam zwidy,w sobotę leżeliśmy mój partner położył mi tam dłoń i też to wyczuł,mówi do mnie:Dziubek albo to moja ręka albo nie wiem ale czuję jak mu bije serduszko!No i za chwilę poczuł też i to smeranie,które dziwnie gdy on tam trzymał dłoń się wzmogło:baffled:
 
Anć piekny dzidziolek i brzuszek, zazdroszcze Ci tez tatuazy, ja mialam zrobic sobie na wew stronie przedramienia, juz bylam na konsultacjach.... i zaszlam w ciaze:-)
 
Czujecie ruchy? Puls? Super :-)
Raz wydawało mi się, że też coś czuję ale nie jestem pewna czy to nie jelita, dlatego nie obstaję za tym, że to był Groszek. Tym bardziej że to moje pierwsze dziecko.
Super tak napisać - moje pierwsze dziecko :-D
anć świetny brzusio, maluszek też pierwsza klasa
 
Ostatnia edycja:
Mi się wydawało dwa razy że czuję ruchy, raz w nocy jak się obudziłam, i raz wieczorem jak leżałam. No ale u mnie jak u pesci to pierwsze Maleństwo więc nie wiem nawet czego się spodziewać. Może to również tylko jelita :tak:
 
Marteczka, ale dno macicy znajduje się jeszcze pod linią kości łonowej, więc chyba niemożliwe żeby czuć pod pępkiem nawet tętno dziecka. Tętno to czujesz, ale swoje - na pewno. Ja dłuugo przed tą ciążą nieraz leżałam wieczorem w łóżku i trzymając dłonie na brzuchu czułam jakby mi się tam bobas ruszał:-D A to po prostu ruchy jelit:-D A naprawdę nieraz czuło się je tak jak delikatne kopniaki czy przeciągania w zaawansowanej ciąży. Teraz próbuję czasem wyczuć, ale jeszcze nic z tego, maluch za mały a macica schowana w miednicy:-) Chociaż bardzo bym chciała, ale pewnie z kilka tygodni jeszcze poczekam:-)
 
reklama
Anć, ale zgrabniutki brzuszek :-)

Co do ruchów i tętna to ja też coś tam czasami czuję, ale nie przypisywałam tego nigdy ruchom Malucha. W pierwszej ciąży wyczułam je dopiero około 20 tyg. Teraz bardzo już bym chciała czuć ruchy i być spokojniejszą, że z Dzidzią wszystko ok.
 
Do góry