reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Galeria naszych brzuszków- kilogramy i centymetry na plus

reklama
He he he a ja myślałam że to tylko ja się już w spodnie nie dopinam:)
Czasami mam nawet doła z tego powodu... ale ponoć przy drugiej ciąży brzuszek szybciej widać:) no wiec zostały mi dwie pary spodni w które się dopnę... ale niestety siedzieć nie mogę...tzn mogę ale nie mam sumienia się ściskać, bo to niezdrowe... wyobrażam sobie że dziecko ma odciśniety guzik na czole..:)
 
ja-zolza dzięki:-) to zdjęcie było robione podczas naszej sesji ślubnej dwa miesiące temu. Fotograf przesłał nam tylko te, a na resztę musimy jeszcze czekać.

Co do spodni to te które były luźniejsze to jeszcze pasują, ale te bardziej dopasowane leżą już na dnie szafy bo tak jak Dzastina222 nie chcę się ściskać.

Czytałam właśnie, że w drugiej ciąży brzuszek rośnie szybciej. U mnie jak na razie ciężko to stwierdzić, ale podejrzewam, że tym razem będę powiększać się szybciej;-)
 
Mój brzuszek jest różny, w zależności od pory dnia :) Zwykłych spodni jednak już nie noszę od dłuższego czasu. Ciążowe nie są zbyt "pełne", ale na pewno luzu jest dosyć i nic nie uciska :) Lubię spać na brzuchu a przez fasolkę to i do tego mam już objekcje...
 
Jak dawno nikt nic tu nie pisał... Jak tam Wasze brzuszki? Bez zmian?
Mój masakra- w żaden sposób nie da się już ukryć ciąży- jest duży i zmienił kształt- mieszczę się już tylko w ciążowe spodnie na gumce! dzisiaj ledwo dopięłam jedną kurtkę... Masakra- od początku szybko rośnie i nie wiem co będzie w 9 m-cu:))
Do tego mam b. widoczne żyłki na dekolcie, piersiach a od tygodnia też nogach i brzuchu. Mąż ciągle pyta czy to już tak na zawsze zostanie:-D Generalnie mnie te objawy cieszą, bo świadczą o tym, że ciąża się rozwija, ale z drugiej strony trochę się martwię, że to wszystko dopadło mnie tak szybko. Dzisiaj zauważyłam nawet dwa pierwsze rozstępy:baffled: A ja się nie obżeram, smaruję codziennie ciało specjalnym olejkiem i co:angry:


u mnie rozstępy pojawiają sie bardzo szybko, dlatego zainwestowałam w krem przeciwko rozstępom z serii JA I MAMA firmy AA i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolona:happy2::tak::-)
nie tylko nie mam zadnych nowych rozstępów, ale nawet te które miałam zrobily sie mniej widoczne
a przytyłam juz 7 kg i brzuch mam naprawdę spory :confused:

najgorzej jest z ubraniami. wszystkie moje spodnie zatrzymują sie na wysokosci ud, a znalezienie dżinsów ciążowych w rozmiarze 32-34 to istny wyczyn. jak narazie upolowałam na allegro jedne, ktore sa w sam raz, a jest tam naprawde duzo fajnych spodni ciążowych.

Aestima, zaglądam na allegro średnio co 2-3 dni z nadzieją, ze pojawiły sie jakieś małe, pasujące na mnie dżinsy. chętnie pomogę Ci znależć coś fajnego, za rozsądną cenę :-) :tak::tak:

jezeli chodzi o to czy spodnie będą pasowały (tzn, czy nie okażą się za małe, albo za duże) to trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na wymiary.

jak sprawdzic jakie wymiary będą odpowiednie ?

najlepiej użyć do tego spodni, ktore sa w sam raz.
przed mierzeniem spodnie wyprac.
polozyc na plaskiej powierzchni i zmierzyc ile maja cm :
- w najszerszym miejscu w udzie
- w biodrach mniej wiecej na wysokosci kroku
- w pasie na wysokosci guzika (jezeli są to biodrówki) albo na wysokosci 14-15cm powyzej kroku (z tego co widzialam to mniej wiecej tyle wynosi stan w ciążowych dżinsach)
- stan z przodu
- dlugosc nogawki mierzona od kroku

dlaczego mowię o mierzeniu spodni, zamiast zwyklego zmierzenia obwodu uda, bioder i pasa.

bo jezeli trafisz na spodnie, ktore maja takie samy wymiary jak Twoje spodnie, ktore idealnie na ciebie pasują to znaczy, ze te znalezione na allegro tez powinny pasowac.

przykladowo ja majac w biodrach 84cm i 47cm w udzie, szukam spodni ktore beda miały w biodrach 2x 45cm a w udzie 2x 25cm, bo takie są w sam raz.

aha. i szukając spodni na allegro zawsze warto najpierw zaznaczyc wyszukiwanie we własnym mieście, bo wtedy najczęściej jest mozliwość by sie umowic i przymierzyc spodnie przed podjęciem ostatecznej decyzji

mam nadzieję, ze te wskazówki sie komuś przydadzą, a ja, jak juz napisałam, bardzo chętnie pomogę w szukaniu czegoś fajnego i niedrogiego :tak::tak:

mam nadzieję, ze przydadzą
 
Shalimar!!!
I Ty się martwisz, że przytyłaś????!!!!! Przecież TY jesteś strasznie szczupła (wręcz chuda :-)). To chyba dobrze, że nabierasz wyglądu. Boże ja rozmiar 32 to nosiłam mająć chyba 12 lat!!!
 
reklama
Shalimar!!!
I Ty się martwisz, że przytyłaś????!!!!! Przecież TY jesteś strasznie szczupła (wręcz chuda :-)). To chyba dobrze, że nabierasz wyglądu. Boże ja rozmiar 32 to nosiłam mająć chyba 12 lat!!!
To ja sie pod tym podpisuje.
Ja normalnie nosze 36-38 ( już rzed ciążą mi sie przytyło) ja mam chyba z 1.5 kg na plus i to doszło na samym początku i się trzyma.

Co do spodni niby się mieszczę ale dziś założyłam legginsy i czuje się o niebo lepiej że nic nie ciśnie.
U mnie w mieście jest sklep z ciuchami ciążowymi byłam spodnie oglądać i byłam w szoku 210 zł fajne rurki ale sory tyle kasy.
Pozostaje allegro mam jedne jeansowe legginsy z hm ale to 38 i jeszcze za luźne ale da się nosić. Muszę jakieś upolować.

Co do brzucha to u mnie zależy od pory dnia i tego co zjem ale pomału coś odstaje. Nie wygląda to na ciążowy brzuszek raczej wzdęcie z wałkiem:happy2:
 

Podobne tematy

Do góry