reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Galeria naszych brzuszków- kilogramy i centymetry na plus

ironia ja mam rozmiar 44/46 i nie widać póki co brzuszka, tylko piersi urosły i biodra tak, że się w spodnie nie dopinam. Przez wymioty schudłam już 2 kg.
 
reklama
u mnie jeszcze tydzien temu bylo ok.
Teraz juz w spodniach ciasno sie robi, nie dopinam sie, choc brzuszka nie widac niby (bynajmniej ciazowego brak- tluszczykowy jak byl tak jest) i waga ciagle ta sama. Ja mam rozmiar 42.
 
Ja do tej pory przytyłam 1,5 kg od początku ciąży. Nie wymiotuję, więc waga rośnie.
...A jeszcze pół roku temu miałam dodatkowe 7 kg mniej - zamieszkałam z narzeczonym i proszę, co robią obiadki :happy:
 
no ja od 4 tygodnia ciazy miałam wrażliwy brzuch bo było mi niedobrze i kupiłam spodnie ciążowe luźne i w sumie spisują się bo dostosowują do aktualnego brzuszka :) chociaz bardziej mam opuchnięty brzusio niż wydęty :) póki co chodze jeszcze w jeansach ale rozpiętych :)
 
Dziewczyny, chciałam jeszcze na chwilkę powrócić do tematu malin.
"To napar z lisci malin jest niebezpieczny, bo wywołuje skurcze, ale nie same owoce. Na nich oparty jest skład nie jednego preparatu dla ciężarnych, np. *spam* ma w sobie duzo malin a jest zalecany przez instytut matki i dziecka"
Czyli spokojnie sobie możemy wcinać wszelkie przetwory malinkowe :) Uważajcie tylko na kupne herbaty malinowe- niektóre są z liści a nie owocu malin. Wtedy lepiej nie przesadzać z ich ilością, za to ponoć tydzien, dwa przed porodem warto takie pić:)
 
Ironia ja mam rozmiar 40/42 i od trzech tygodni nie wchodze w żadne spodnie poza ciążowymi. Dziewczyny pisały, że na tym etapie to nie jest brzuszek ciążowy tylko zapchane jelita, tłuszczyk itp... tylko że ja prawie nic nie jem, w połowę z tego i tak wymiotuję więc nie wiem skąd ten brzuch.
 
no no mogą być wzdęcia i ogólnie przy mdłościach ja mam taki bardziej obolały i opuchnięty ten brzusio...jak go dotykam to mam odruch wymiotny :) ale dziś się póki co trzymam i nie idę do toalety bo od razu lecę wymiotować :) oj...w złą godzinę to powiedziałam...lecą przywitać się z wodniczkiem :)
 
reklama
tylko że ja prawie nic nie jem, w połowę z tego i tak wymiotuję więc nie wiem skąd ten brzuch.

W kilku miejscach przeczytałam, że powiększenie brzucha to normalna sprawa w 8-12 tc. Jasne, że jedne mogą mieć to wcześniej, inne później - ale o tym juz wielokrotnie tu wspominano :happy2: Oczywiście nie chodzi tu o powiększającą się macicę, ale chyba hormony jakos tak na nas działają [poza wzdęciami, zaparciami itd.]
 

Podobne tematy

Do góry