reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności.

reklama
lilu nie musisz:-) możesz isć kiedy chcesz:tak:
a sprawa i tak przybrała nieoczekiwany obrót, bo skontaktowałam się z moją gin mailowo i dostałam odpowiedź:
Nasz kontakt e-mail'owy jest częścia relacji pacjent lekarz,
więc juz od tej chwili jest Pani pod moja opieką
co oczywiście będzie potwierdzone w stosownym zaświadczeniu lekarskim.

Czyli wszystko gra!!!
Ale wielkie dzięki kernabo bezTojego postu nie napisałbym tego maila i miałabym nerwa czy zdążę z wizytą na czas:tak: DZIĘKI!!!:-)
 
Dziewczyny, od marca nastąpiły zmiany w przyznawaniu Becikowego

Becikowe dla wszystkich kobiet, które przynajmniej raz w ciągu trwania ciąży zbadają się u ginekologa. W trybie pilnym Sejm zmienił obowiązujący od 1 listopada ubiegłego roku przepis.
Obecne regulacje będą obowiązywać do końca 2011 r. Wcześniejsze zapisy warunkowały otrzymanie świadczenia od tego, czy kobieta do 10 tygodnia ciąży zbadała się u lekarza. Jeśli spóźniła się choćby dzień, świadczenie przepadało bezpowrotnie.
Od tamtej pory wiele kobiet protestowało, bo nie koniecznie z własnej winy traciły prawo do becikowego. Czekały bowiem długo na wizytę do ginekologa lub po prostu ciąża ujawniała się później. Również urzędnicy, jaki i posłowie, gubili się w interpretacjach przepisów.


O świadczenie będą mogły się ubiegać także kobiety, którym po 1 listopada 2009 r. odmówiono jego wypłaty, bo nie potrafiły udowodnić, że przebywały pod stałą opieką lekarza od 10 tygodnia ciąży.
 
dziewczyny które są na L4 jak to jest z tym zasiłkiem? Czy pierwszy m-c L4 wypłaca pracodawca czy już Zus i jak rozliczają miesiąc od pierwszego czy za okres zwolnienia? Bo coś gdzieś słyszałam, że pierwszy m-c pracodawca płaci potem ZUS a mój szef powiedział, że następną wypłatę ZUS mi już wypłaci. Chcę się upewnić bo potem kurczę nie dostanę i będą jaja.
 
Gaja z tego co wiem to pierwsze 33 dni placi pracodawca(chyba ze bylas juz w tym roku na zwolnieniu)potem przejmuje ci zus, i z tego co sie orietuje to zus placi za ilosc dni zwolnienia w danym miesiacu, ja np . wczoraj dostalam kase za 22dni zwolnienia za kwiecien ,reszte otrzymam okolo 12 maja, tak przynajmniej mi pani tlumaczyla ale moze to ja cos pokrecilam i dziewczyny wiedza lepiej
 
byłam do tej pory dopiero na 10 dni zwolnienia, czyli za 23 dni musi pracodawca wypłacić tak? Potem za 10 dni ZUS i potem już ZUS dobrze rozumuję?
 
tak za 10 dni zus i jak dalej bedziesz na zwolnieniu to jeszcze 23 dni opłaci pracodawca a powyżej 23 zus, z tego co się oriętuje to jesli pracodawca zatrudnia wiecej niz 20 osób to nawet powyzej tych 33 dni wypłaca ci chorobowe a potem z zusem sie rozlicza, takze tak czy siak za powyżej 33 dni zwolnienia płaci zus
 
byłam do tej pory dopiero na 10 dni zwolnienia, czyli za 23 dni musi pracodawca wypłacić tak? Potem za 10 dni ZUS i potem już ZUS dobrze rozumuję?

dla mnie to czarna magia ale z tego co mnie sie wydaje to za pierwsze 33 dni zwolnienia placi pracodawca,po 33 dnia wyplaca zus,wiec jak bylas 10 dni to placi Ci za zwolnienie pracodawca
 
W ciągu całego roku pracodawca płaci za 33 dni chorobowego. Potem płaci już ZUS. Przy czym na zwolnieniu chorobowym można być tylko/aż 182 dni. Potem przysługuje zasiłek rehabilitacyjny.
 
reklama
Do góry