reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieciaczkowe menu

ja zrobiłam wywar warzywny (drobno posiekana 1/4 marchewki kawałek selera, trochę pora i brokuła) i w tym ugotowałam całkiem sporego ziemniaka, zmiksowałam ziemiaka z ważywami z wywaru i dodałam 1/2 żółtka ugotowanego... małemu super smakowało (bo my już po obiadku) i nawet domagał się jeszcze :-) no i obiadek dobrze zrobi na jelitka bo ziemniak go przeczyszcza a on kilka dni bez kupki...
 
reklama
ja zrobiłam wywar warzywny (drobno posiekana 1/4 marchewki kawałek selera, trochę pora i brokuła) i w tym ugotowałam całkiem sporego ziemniaka, zmiksowałam ziemiaka z ważywami z wywaru i dodałam 1/2 żółtka ugotowanego... małemu super smakowało (bo my już po obiadku) i nawet domagał się jeszcze :-) no i obiadek dobrze zrobi na jelitka bo ziemniak go przeczyszcza a on kilka dni bez kupki...

Justyna pewnie to głupie pytanie. Ale najpierw gotujesz wywar warzywny, potem wyjmujesz warzywa i dopiero w wywarze ziemniaka gotujesz?
 
KasikN nie wyjmuję warzyw, gotuję razem z ziemniakiem chodzi tylko o to żeby te twarde warzywa się rozgotowały i żeby woda smakowała warzywami... a miksuję same warzywa bez wody (ewentualnie daję minimalną ilość)
 
a ja mam pytanie odnośnie picia? Piją wasze maluchy jakies soki? A herbatki? I ile? Bo Maks tylko herbatke ziołową i jak z 30 ml wypije to cud. A chciałabym żeby pił bo w razie co ciepłą w termos i na spacerze bym miała co dać a z mlekiem to już roboty jest i nie zawsze jest głodny a tak herbatka dłużej zdolna do spożycia.
 
a ja mam pytanie odnośnie picia? Piją wasze maluchy jakies soki? A herbatki? I ile? Bo Maks tylko herbatke ziołową i jak z 30 ml wypije to cud. A chciałabym żeby pił bo w razie co ciepłą w termos i na spacerze bym miała co dać a z mlekiem to już roboty jest i nie zawsze jest głodny a tak herbatka dłużej zdolna do spożycia.

Gaja
u nas problem z piciem, tzn. pic nie chce tak jak Maksiu. Z reszta z jedzeniem tez:-(. Probowałam soki rozcienczac i tez nie, herbatka ziołowa tez odpada. Miałam probke herbatki bodajze melisa+jabłko, to wypił z 50 moze:baffled:. Chciałabym zeby pił wiecej, bo kupki takie zbite były, stekał troche przy nich. Ale od soboty cos sie odblokował i teraz to 5 dziennie:szok:
 
wczoraj się trochę zdziwiłam jak pani doktor powiedziała nam, że mogę dac Nadkowi zupę ogórkową... Więc dziś gotuję i zobaczymy.
gaja moja pije soczki i herbatki różne, ale ilośc zależy od dnia, raz ze 30ml, a raz ok 150ml
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie proszę przyzwyczajałyście swoje maluchy jakoś do łyżeczki ? Bo Ninka jak widzi łyżeczkę to zamyka buziaka i jest koniec zabawy i jedzenia jeszcze przed rozpoczęciem... jedziemy cały czas na samym mleku i na wieczór kilka łyżeczek kleiku do niego. Myślę, że przez to może w nocy słabo śpi, ale jak ją nauczyć jedzenia obiadków, kaszek itp ?
Aaa, i jak coś to próbowaliśmy różnych smakow (jabłko, marchewka, dynia, morele, banan, jagody..) i ze wszystkim jest to samo więc to chyba nie to, że coś jej nie smakuje...
 
Do góry